EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Strona główna EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura
16 artykuły

Wsie i miasta wybierają coraz częściej ekologiczne systemy ogrzewania

W ciągu ostatnich trzech lat odsetek deklarujących ogrzewanie węglem zmniejszył się o 9 punktów procentowych, z 59 proc. do 50 proc.; największe zmiany w sposobie ogrzewania zaszły na wsi oraz w mniejszych miastach - wynika z badań CBOS.

20.04.2021, 12:44

MKiŚ wspiera drugą edycję "miasta z klimatem"

W tym roku resort klimatu i środowiska ma przedstawić pakiet regulacyjny mający wspierać miasta w adaptacji do zmian klimatu - poinformował w poniedziałek szef MKiŚ Michał Kurtyka. Wyjaśnił, że dotyczyć to ma m.in. kwestii planowania przestrzennego i ułatwień w ekologizacji transportu.

19.04.2021, 13:44

Kurtyka: będzie pakiet regulacyjny wspierający "miasta z klimatem"

W tym roku resort klimatu i środowiska ma przedstawić pakiet regulacyjny mający wspierać miasta w adaptacji do zmian klimatu - poinformował w poniedziałek szef MKiŚ Michał Kurtyka. Wyjaśnił, że dotyczyć to ma m.in. kwestii planowania przestrzennego i ułatwień w ekologizacji transportu.

19.04.2021, 13:12

Rząd zmienia programy antysmogowe

Wciąż 2,7 mln domów jednorodzinnych ogrzewanych jest za pomocą urządzeń, które nie spełniają wymogów uchwał antysmogowych – wynika z raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Sytuację mają poprawić rządowe programy – Czyste Powietrze skierowane do właścicieli domów oraz Stop Smog dla gmin położonych na obszarze, gdzie obowiązuje uchwała antysmogowa.

02.04.2021, 12:54

„Stop Smog” - Leniart zadeklarowała podjęcie działań zmierzających do wymiany tzw. kopciuchów

Kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oceniła w czwartek, że należy jak najszybciej podjąć działania, które doprowadzą do wymiany tzw. kopciuchów w gospodarstwach domowych w mieście. Dodała, że właśnie ruszył program „Stop Smog”.

01.04.2021, 12:31

Jeszcze w tym roku ruszy budowa laboratorium badawczego OBR CTM w Gdyni

W OBR CTM S.A w Gdyni powstanie nowoczesne laboratorium badawcze, za którego wykonanie odpowiadać będzie Budimex S.A. Inwestycja to część projektu Polska Sieć Laboratoriów EMC” (EMC-LabNet), realizowanego z unijnego programu operacyjnego „Inteligentny Rozwój 2014-2020”.

30.03.2021, 14:19

Komisarz ds. energii: budynki największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w UE

Z perspektywy energetycznej budynki są największym pojedynczym źródłem emisji gazów cieplarnianych w UE – powiedziała unijna komisarz ds. energii Kadri Simson.

19.03.2021, 11:05

Tauron: połowa zainteresowanych fotowoltaiką skorzystała z kredytu

Połowa gospodarstw domowych, które zdecydowały się w ubiegłym roku na uruchomienie instalacji fotowoltaicznych we współpracy z Grupą Tauron, sfinansowała to przedsięwzięcie z darmowego lub niskooprocentowanego kredytu - podała w poniedziałek spółka.

15.03.2021, 15:36

Kopenhaska spalarnia odpadów produkuje energię i służy za stok narciarski. W mieście słynącym z designu nawet budynek spalarni musi być wyjątkowy

Skandynawia od lat wytycza ekologiczne ścieżki, którymi potem drepce cały świat. Tym razem naszą uwagę przykuli Duńczycy i ich spektakularna modernizacja, znajdującego się w stolicy kraju, kompleksu spalarni odpadów Amager Bakke (nazywaną również Copenhill i Amager Slope). Budynek ma 124 metry wysokości i 200 metrów długości, które zagospodarowane zostały w bardzo kreatywny sposób.

04.03.2021, 15:13

Lewiatan: modernizacja budynków powinna być spójna z dążeniem do neutralności klimatycznej

Budynki w długim okresie powinny być modernizowane w sposób spójny z transformacją w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie - uważa Konfederacja Lewiatan. Nie można jednak pomijać kwestii komfortu życia i zdrowia mieszkańców - dodaje.

02.03.2021, 15:04

Dziękujemy za wysłane grafiki.