EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Strona główna EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura
63 artykuły

Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej

Green Energy Cooperative (ZEZ) jest jedyną organizacją, która otrzymała grant na projekt związany z energią odnawialną w ramach Google.org Impact Challenge dla Europy Środkowo-Wschodniej. Dotacja została przyznana na realizację projektu SOL4ALL – Community-Led Solarization, realizowanego przez ZEZ.

22.07.2021, 12:30

Amerykański stan Maine daje bana na „wieczne chemikalia” w produktach

Maine jest pierwszym stanem w USA, który wprowadza zakaz stosowania toksycznych chemikaliów do tworzenia prawie wszystkich produktów. Zakaz dotyczy PFAS, czyli fluorowanych związków organicznych znajdujących powszechne zastosowanie w przemyśle, jak i w wielu wyrobach codziennego użytku.

22.07.2021, 11:00

Zainaugurowano program PGNiG „Prosto po czyste powietrze”

W poniedziałek w Rzeszowie zainaugurowano pierwszy etap programu opracowanego przez PGNiG Obrót Detaliczny „Prosto po czyste powietrze”. W jego ramach eksperci spółki m.in. zapewnią doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu „Czyste powietrze”.

19.07.2021, 14:44

Morawiecki: północna obwodnica Krakowa będzie przebiegać nad suchym zbiornikiem retencyjnym

Budowana północna obwodnica Krakowa będzie przebiegać nad suchym zbiornikiem retencyjnym. "Z jednej strony ma to zapobiegać powodziom, a z drugiej strony ułatwiać ruch komunikacyjny mieszkańcom i przedsiębiorcom" – mówił w poniedziałek wizytujący budowę premier Mateusz Morawiecki.

19.07.2021, 14:36

Wiedeń finansuje zazielenianie fasad, dachów i dziedzińców. Tak walczy ze zmianami klimatycznymi

Miejskie tereny zielone odgrywają ważną rolę w łagodzeniu letnich upałów i ochronie bioróżnorodności. Dlatego miasto Wiedeń zapewnia obecnie wsparcie finansowe na zazielenianie fasad miejskich, dachów i dziedzińców budynków dotacją w wysokości od 3.200 do 20.200 euro.

14.07.2021, 11:54

ML System głównym sponsorem konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.

09.07.2021, 15:46

MI: Środki zaplanowane na Program ochrony brzegów morskich w 2020 r. wykorzystane w 99 proc.

Zaplanowane 34 mln zł na Program ochrony brzegów morskich w 2020 r. zostały wykorzystane w 99 proc. – poinformował w czwartek podczas posiedzenia Sejmu podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski.

09.07.2021, 11:21

Modernizacja śluzy oraz sterowni na stopniu wodnym Krapkowice wspiera zeroemisyjny transport

Rozpoczęła się realizacja projektu „Modernizacja śluzy oraz sterowni na stopniu wodnym Krapkowice wraz z przebudową awanportów”, prowadzona przez Wody Polskie RZGW Gliwice. W inauguracji prac 6 lipca 2021 roku wziął udział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

07.07.2021, 10:47

Miasta technologicznie gotowe na rozwiązania smart city. Brakuje jednak kompetencji i wykorzystania innowacji w praktyce

Pandemia przyspieszyła wdrażanie rozwiązań w ramach inteligentnych miast. Światowy rynek rozwiązań z zakresu smart city do 2028 roku zwiększy swoje przychody prawie ośmiokrotnie – przewidują analitycy Grand View Research. W Polsce najbardziej oczekiwane są innowacje, które mogą usprawnić obsługę mieszkańców. Przykładem może być urzędomat, za pośrednictwem którego załatwia się sprawy urzędowe w sposób zautomatyzowany, a w dodatku całodobowo. Takie urządzenie ma się pojawić między innymi w Kielcach.

07.07.2021, 08:55

Otworzono jeden z pierwszych bezpłatnych, zielonych parkingów typu "parkuj i jedź"

Bezpłatny parking typu "parkuj i jedź" ze 167 miejscami postojowymi został otwarty w Radomiu na osiedlu Południe – poinformował w piątek rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton.

02.07.2021, 14:45

Dziękujemy za wysłane grafiki.