EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Strona główna EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura
152 artykuły

Wiceprezes NFOŚiGW: w drugim kwartale nowy program antysmogowy „Ciepłe mieszkanie”

Na początku drugiego kwartału tego roku uruchomiony zostanie program „Ciepłe mieszkanie”, wspierający m.in. wymianę źródeł ciepła oraz stolarki okiennej i drzwiowej w budynkach wielorodzinnych – zapowiedział wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

25.01.2022, 09:01

Nowoczesność, ekologia czy luksus? - Drewno niejedno ma imię

Zastosowanie naturalnych materiałów w aranżacji wnętrz jest architektoniczną odpowiedzią na typowo biologiczną potrzebę regularnego obcowania z naturą. Kamień i drewno to surowce pozwalające zaprojektować wnętrza ponadczasowe, świadczące o klasie i dobrym smaku inwestora, ale jednocześnie emanujące ciepłem i sprawiające, że przebywanie w nich jest po prostu przyjemne.

24.01.2022, 12:51

Nadzór budowlany: właściciele domów i budynków złożyli ponad milion deklaracji o źródle ciepła do CEEB

Od lipca ubiegłego roku ok. 20 proc. właścicieli domów, zarządów budynków, nieruchomości niemieszkalnych złożyło deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, to ponad 1 mln deklaracji - informuje PAP p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Dorota Cabańska.

24.01.2022, 07:04

W Katowicach w siedem lat wymieniono 6,3 tys. źródeł ciepła, ok. 15 tys. wciąż do wymiany

Blisko 6,3 tys. źródeł ciepła wymieniono w minionych siedmiu latach w Katowicach dzięki dofinansowaniu z miejskiego programu antysmogowego. Władze miasta szacują, że do wymiany kwalifikuje się jeszcze ok. 15 tys. systemów grzewczych, przyczyniających się do powstawania smogu.

21.01.2022, 07:24

W której gminie powstaną demonstratory nowoczesnych budynków ekologicznych?

NCBR ogłasza konkurs dla gmin, które chcą zostać partnerem strategicznym Centrum w realizacji przedsięwzięcia „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.

18.01.2022, 10:05

AKPOL, Henkel i Jokey wspólnie dla ekologicznego budownictwa

Współpraca partnerska AKPOL z Henkel, niemieckim koncernem chemicznym i Jokey, niemieckim producentem opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych to szansa na stworzenie zamkniętego ekosystemu w sektorze budowlanym, opartego na recyklingu tworzyw sztucznych i ich ponownego wykorzystania w przemyśle. Celem wspólnych działań będzie także stworzenie ekologicznych, recyklingowych ekowiader na produkty budowlane Henkel w Polsce.

17.01.2022, 18:51

Kompleksowa strategia zrównoważonego rozwoju według Schüco

Branża budowlana posiada ogromny potencjał umożliwiający osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych, dzięki ekologicznym i efektywnym energetycznie technologiom. Firma Schüco, wiodący dostawca certyfikowanych środowiskowo systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych, wyznacza kluczowe obszary wyzwań w tym zakresie i dostarcza praktycznych rozwiązań, które przedstawia w swoim najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

17.01.2022, 17:58

Co dziesiąta latarnia Taurona na południu Polski jest ledowa

Co dziesiąty spośród około miliona punktów oświetlenia ulicznego obsługiwanych przez Grupę Tauron w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim ma oprawę typu LED - poinformował w czwartek Tauron, który tylko w ub. roku wymienił 19,5 tys. ulicznych lamp sodowych na ledowe.

14.01.2022, 14:16

Tauron zmodernizował prawie 20 tys. latarni; zaoszczędzi to do 70 proc. energii

Nawet 70 proc. oszczędności energii przynosi wymiana ulicznych lamp sodowych na nowoczesne oprawy typu LED. W 2021 roku Tauron zmodernizował niemal 20 tys. punktów świetlnych – podała spółka w czwartek w komunikacie.

13.01.2022, 13:45

Targi elektroniki CES 2022: najnowsze urządzenia Coway do oczyszczania powietrza zapewniają europejskim gospodarstwom domowym większy komfort życia

Coway Co. „The Best Life Solution Company”, zaprezentowała w tym tygodniu podczas targów CES 2022 najnowsze, innowacyjne urządzenia prozdrowotne dla domu. Wyprodukowane przez spółkę materace, oczyszczacze wody i powietrza oraz bidety uznano za jedne z najciekawszych produktów zaprezentowanych podczas targów.

12.01.2022, 05:57

Dziękujemy za wysłane grafiki.