EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Strona główna EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura
93 artykuły

Inteligentne miasta w dobie pandemii

Obraz Gdyni jako inteligentnego miasta przyszłości był tematem jednego z paneli w ramach XIII Smart City Forum, które odbyło się w Warszawie. Nasze miasto reprezentował podczas niego Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Po raz kolejny eksperci oraz specjaliści zajmujący się tematyką smart city spotkali się, by zaakcentować najistotniejsze tematy i przedstawić przykłady praktycznych rozwiązań w Polsce i na świecie.

15.10.2021, 16:18

Zielona perspektywa, błękitna przyszłość: Midea zaprasza na konferencję, na której zaprezentuje rozwiązanie dla inteligentnych domów NZEC

Midea - marka nr 1 na świecie w dziedzinie uzdatniania powietrza, była gospodarzem konferencji pod hasłem „Zielona perspektywa, błękitna przyszłość”, która zgromadziła pod jednym dachem ekspertów z branży, jak również liderów handlu i polityki klimatycznej, aby być świadkiem wprowadzenia na rynek najnowszego rozwiązania „Zielony Dom” firmy Midea dla inteligentnych domów, zaprojektowanego, aby pomóc światu w osiągnięciu emisji NZEC (ang. Near Zero Energy Consumption) oraz kamieni milowych w zakresie wspierania światowych celów zwi

15.10.2021, 14:04

Budowane w Środzie Śląskiej osiedle domów drewnianych ma być ogrzewane wodorem

Powstające w Środzie Śląskiej osiedle drewnianych domów ma być ogrzewane wodorem. List intencyjny o współpracy w tym zakresie podpisały Polskie Domy Drewniane i SES Hydrogen należąca do Grupy Sescom.

14.10.2021, 09:46

Sukces gdańskich urbanistów na 17. Biennale Architektury 2021 w Wenecji [WIDEO]

Projekt CRUNCH ma na celu prognozowanie możliwości innowacyjnego wykorzystania takich zasobów jak woda, energia czy żywność, aby efektywniej nimi gospodarować w przyszłości. W jego przebieg zaangażowały się Miasto Gdańsk oraz Olivia Centre.

10.10.2021, 20:37

Transformacja cyfrowa w budownictwie: oszczędność czasu, kosztów i droga do czystszego powietrza

Jedna procedura budowlana generuje aż 22,5 ton papieru – mówi Dorota Cabańska z GUNB. Serwis e-Budownictwo, którego nowa wersja została uruchomiona 1 października 2021 r., umożliwi inwestorom m.in. wypełnienie i złożenie w formie elektronicznej 23 wniosków związanych z procesem budowlanym, przesłanie projektu budowlanego w formie cyfrowej, prowadzenie elektronicznego dziennika budowy, a nawet zamówienie wizyty kominiarza.

08.10.2021, 08:42

Samorząd przejął część terenów i obiektów dawnej kopalni Mysłowice

Samorząd Mysłowic przejął od Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) warte ponad 11,3 mln zł tereny i obiekty dawnej kopalni Mysłowice - wśród nich poprzemysłowe budynki wpisane na listę zabytków. Gmina zamierza na nowo zagospodarować położony w pobliżu centrum miasta pokopalniany teren.

07.10.2021, 09:04

Bezpiecznie i ekologicznie – praca zdalna może być „smart”

Ludzie spędzają w domach obecnie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to w dużej mierze z modeli pracy zdalnej lub hybrydowej, przyjętych w wielu firmach w efekcie pandemii COVID-19. Coraz więcej ekspertów przyznaje, że taki model wykonywania obowiązków pozostanie z nami na dłużej. Dlatego tak ważne jest, aby swoje domowe biuro urządzić w oparciu o ideę smart home – czy też smart business. Nowa generacja inteligentnych i cyfrowych technologii może pomóc w poprawie naszych domów pod względem kosztów i wydajności, jednoc

07.10.2021, 07:31

Naukowcy z PAN ostrzegają nt. zagrożenia miast w kryzysie klimatycznym

Źle zaprojektowane miasta przyczyniają się do zmian klimatu, a jednocześnie same są wrażliwe na skutki kryzysu klimatycznego – ostrzegają członkowie zespołu doradczego przy prezesie PAN. Według prognoz po 2040 r. śmiertelność w Warszawie wzrośnie nawet ponad 225 proc. w stosunku do sytuacji obecnej.

04.10.2021, 12:09

Severn Trent wyprodukuje dodatkowe 95 mln litrów wody dzięki technologii niskoemisyjnej

Wodociągi Severn Trent z siedzibą w Coventry ogłosiło, że wyprodukuje dodatkowe 95 milionów litrów wody przy użyciu innowacyjnej technologii niskoemisyjnej, aby zminimalizować zagrożenie niedoborem wody.

04.10.2021, 11:21

Skanska zaostrza swój cel redukcji emisji

Firma zwiększyła swoje ambicje dotyczące redukcji emisji z 50 proc. do 70 proc. w ciągu najbliższej następnej dekady.

03.10.2021, 13:13

Dziękujemy za wysłane grafiki.