EDP otwiera największy kompleks fotowoltaiczny w stanie São Paulo o łącznej mocy zainstalowanej 547 MWdc

Strona główna Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE EDP otwiera największy kompleks fotowoltaiczny w stanie São Paulo o łącznej mocy zainstalowanej 547 MWdc

zk

12.10.2021 Źródło: informacja prasowa
Pokaż cały artykuł
EDP otwiera największy kompleks fotowoltaiczny w stanie São Paulo o łącznej mocy zainstalowanej 547 MWdc - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Zlokalizowana w mieście Pereira Barreto farma fotowoltaiczna będzie piątą pod względem wielkości w Brazylii i największą na świecie elektrownią słoneczną zrealizowaną przez EDP

Pereira Barreto (SP), 8 października 2021 r. - Dziś EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii odnawialnej na świecie, oddaje do użytku największy w stanie São Paulo i piąty co do wielkości w Brazylii kompleks fotowoltaiczny o mocy zainstalowanej 547 MWdc. Zlokalizowana w mieście Pereira Barreto farma fotowoltaiczna będzie największym tego typu obiektem zaprojektowanym, zbudowanym i zarządzanym przez EDP.

Elektrownia słoneczna korzystnie wpływa na rozwój społeczno-gospodarczy regionu i pomaga trwale zwiększać poziom zatrudnienia. Od początku prac budowlanych inwestycja zaowocowała powstaniem 1500 miejsc pracy, z których ponad połowa (56%) jest na poziomie lokalnym.

Łączna powierzchnia farmy fotowoltaicznej wynosi 455 hektarów, co stanowi odpowiednik 421 boisk do piłki nożnej, i pozwoli uniknąć emisji ponad 150 ton CO₂ rocznie.

„Pereira Barreto stanowi dowód na zaangażowanie spółki na rzecz dywersyfikacji; w tym wypadku dotyczy to rozwoju energetyki słonecznej. Brazylia stanowi kluczowy rynek w kontekście naszego planu biznesowego. W perspektywie średnio- i długoterminowej planujemy realizację zbliżonych inwestycji w tym regionie, co oznacza powstanie jeszcze większej liczby miejsc pracy i jeszcze bardziej skuteczne działania na rzecz ochrony środowiska. Już dziś zaczynamy zmieniać jutro” podsumowuje Miguel Stilwell d’Andrade, CEO EDP i EDP Renováveis.

Farma słoneczna liczy blisko 600 000 paneli fotowoltaicznych i będzie w stanie wyprodukować do 547 000 MW rocznie, co wystarczy do pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną miasta liczącego ponad 750 000 mieszkańców.

Za wprowadzanie na rynek zielonej energii wyprodukowanej w tym wielkoskalowym projekcie fotowoltaicznym odpowiadać będzie EDP Brasil (ENBR3) za pośrednictwem należącej do niej spółki obrotu, która jest trzecim największym prywatnym sprzedawcą energii i największym detalicznym sprzedawcą energii na brazylijskim rynku.

O EDP Renewables (EDPR)
 
EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym co do wielkości producentem energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 17 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Węgry, Chile, Wietnam, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).
 
EDPR przyjął na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA; każde z tych wyróżnień to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. („EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

Dziękujemy za wysłane grafiki.