25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.
Dwóch na trzech Polaków słyszało o istnieniu choć jednego programu ograniczającego wpływ wzrostu cen energii na budżet gospodarstwa domowego – tak wynika z badania agencji YOTTA przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Najpopularniejszym programem jest dodatek węglowy, a jego znajomość deklaruje aż 80 proc. respondentów.
Zanim wodór upowszechni się w transporcie jako paliwo przyszłości, musimy jeszcze pokonać szereg problemów związanych z jego właściwościami fizycznymi czy kosztami wytworzenia i przechowywania. W zasięgu ręki mamy jednak wykorzystanie wodoru, jako znakomitej alternatywy dla gazu ziemnego, używanego w produkcji nawozów azotowych. Jak oceniają eksperci Multiconsult Polska, w niedalekiej przyszłości, Polska mogłaby stać się światowym hubem amoniaku, wytwarzanego z zielonego wodoru.
Wraz z istotnym wkładem w gospodarkę rzędu 3,8 mld zł rocznie oraz szeregiem aktywności lokalnych – na rzecz ochrony środowiska, kultury, ochrony zdrowia i sportu – sektor cementowy wpisuje się to w zrównoważony rozwój. Aby zaprezentować dobre praktyki oraz działania branży z tego obszaru Stowarzyszenie Producentów Cementu stworzyło dedykowaną platformę SpajamyZrownowazonaPrzyszlosc.pl.
Ostatnie tygodnie przyniosły zmianę sytuacji na rynku LNG, z problemu zapełnienia magazynów gazu przed sezonem grzewczym do obecnej nadwyżki surowca i spadku cen. To zaskoczenie dla analityków, którzy jeszcze niedawno przewidywali problemy z dostawami. Obecnie ceny gazu znajdują się na najniższym poziomie od niemal dwóch lat.
Czy można całkowicie uniezależnić się od dostawców energii? Zapewne niejeden właściciel nieruchomości dziś zadaje sobie takie pytania, galopująca inflacja i wysokie ceny energii inspirują do szukania alternatyw. – To jest technologicznie możliwe, ale na pewno jest to nowy rynek i czeka nas jeszcze sporo pracy, zanim tego typu systemy zagoszczą w ofertach specjalistów – mówi ekspert od technologii wodorowych, Marcin Hołub.
Bolloré Logistics, w ramach swojego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, podejmuje inicjatywę zalesienia Afryki oraz Ameryki Południowej.
25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków – konferencji poświęconej tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową.
W ostatni piątek lutego w Sopocie odbyła się ekspercka konferencja Ukierunkowany połów danych, podczas której podsumowano wyniki projektu Platforma transferu wiedzy FindFISH.
Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom gospodarczym wynikającym z postępującego rozwoju branży offshore wind, Szkoła Morska w Gdyni wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przygotowała opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych.
Czarnek: W Polsce powstanie symulator reaktora jądrowego (krótka)
Pazura, Zalewski i Orleański płyną z wiatrem i edukują na temat energetyki wiatrowej
Kongres PV: Transformacja energetyczna to wspólny wysiłek [WIDEO]
Kongres Polskie Porty 2030 już w czerwcu – zaproszenie i patronat Ministerstwa Infrastruktury
Z RIG po zieloną współpracę do Sztokholmu
Eolus wspiera odpowiedzialny rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim