Prawo , Polityka, Ekonomia

Strona główna Prawo , Polityka, Ekonomia
157 artykuły

Sejm poparł część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej

Sejm poparł we wtorek część zgłoszonych przez Senat poprawek do nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.

20.04.2021, 13:53

Andrzej Duda kontynuuje rozmowy poprzedzające szczyt klimatyczny; we wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy z liderami regionu poprzedzające szczyt klimatyczny; we wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem - poinformował we wtorek PAP szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.

20.04.2021, 11:28

Sejmowa komisja przyjęła część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej

Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.

20.04.2021, 09:15

Prezydent: stawiamy sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu

Stawiamy sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu; chcemy, by nasz przemysł się przekształcał, ale musimy to zrobić zachowując zasadę sprawiedliwej transformacji - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z Młodzieżową Radą Klimatyczną. Dodał, że konieczne są bardzo kosztowne zmiany.

19.04.2021, 21:43

Restrukturyzacja energetyki - możliwe, że odbiorcy energii nie skorzystają na stworzeniu NABE

Pomysł MAP, by wydzielić ze spółek energetycznych ok. 70 węglowych bloków do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego niesie ze sobą ryzyko wyższych rachunków dla odbiorców - oceniają analitycy. Według resortu aktywów państwowych, NABE uwolni spółki od "węglowego balastu".

19.04.2021, 21:33

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich na inteligentne specjalizacje MŚP

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich trafi na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP” - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

19.04.2021, 19:08

Kurtyka: będzie pakiet regulacyjny wspierający "miasta z klimatem"

W tym roku resort klimatu i środowiska ma przedstawić pakiet regulacyjny mający wspierać miasta w adaptacji do zmian klimatu - poinformował w poniedziałek szef MKiŚ Michał Kurtyka. Wyjaśnił, że dotyczyć to ma m.in. kwestii planowania przestrzennego i ułatwień w ekologizacji transportu.

19.04.2021, 13:12

„Polska/Świat - startujemy!” - to hasło 5. edycji Kongresu 590, która skupi się na pięciu kluczowych obszarach

Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura są pięcioma głównymi obszarami omawianymi w ramach 5. edycji Kongresu 590, który będzie transmitowany na żywo w dniach 5-6 maja br.

19.04.2021, 12:37

Budżet UE dla programu FENG to aż 36 mld na innowacje

Budżet programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to 36 mld zł - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że środki te trafią m.in. na badania, wdrażanie innowacji, wykorzystywanie zaawansowanych technologii oraz transformację przemysłową.

16.04.2021, 20:32

Rząd chce zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni wiatrowych

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

16.04.2021, 20:29

Dziękujemy za wysłane grafiki.