EkoRolnictwo, BioŻywność

Strona główna EkoRolnictwo, BioŻywność
47 artykuły

Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na redukcję gazów cieplarnianych

W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton.

20.04.2021, 13:47

BioGdańsk - druga edycja akcji „Czarne złoto ogrodników”

Za symboliczną złotówkę mieszkańcy Gdańska mogą dostać tonę kompostu produkowanego przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Produkt zostanie dostarczony za darmo. To druga edycja akcji pn. „Czarne złoto ogrodników”.

19.04.2021, 14:36

Raport: nadal zbyt dużo ryb jest odławianych

Mimo wspólnej polityki rybołówstwa, nie wszystkie stada ryb są poławiane w sposób zrównoważony, nadal zbyt wiele ryb jest odławianych - powiedziała Justyna Zajchowska, przedstawicielka kampanii na rzecz zakończenia przełowienia w Europie północno-zachodniej.

03.04.2021, 14:09

ARiMR: wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło już 90 tys. rolników

90 tys. rolników złożyło od połowy marca wnioski o dopłaty bezpośrednie - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać do 17 maja, w tym roku tylko w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

01.04.2021, 13:51

Rusza nabór zgłoszeń w ramach konkursu MRiRW "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Do 23 kwietnia br. zainteresowani rolnicy mogą zgłaszać swój udział w organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - poinformował resort rolnictwa.

01.04.2021, 13:14

W tym roku ceny żywności będą rosły w podobnym tempie jak wynagrodzenia

Przerwane łańcuchy dostaw przed rokiem i zakupy „na zapas” spowodowały chwilowy brak niektórych produktów, a w niektórych wypadkach wzrost ich cen. Nie jest to jednak znacząca skala podwyżek. Przykładowo wielkanocny koszyk będzie kosztował mniej więcej tyle samo co w ubiegłym roku.

01.04.2021, 11:20

70 proc. Polaków woli kupować jaja z wolnego wybiegu

Ponad 70 proc. konsumentów w Polsce zwraca uwagę na warunki hodowli kur przy wyborze jajek w sklepie – wynika z badań przeprowadzonych dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Dotyczy to także żywności, do której przygotowania wykorzystywane są jajka, np. makaronów.

01.04.2021, 10:58

Polscy naukowcy stworzyli warunki umożliwiające rozwój roślinności na Marsie

Warunki niezbędne do powstania małego ekosystemu, który umożliwi uprawę i rozwój roślinności na Marsie stworzyło dwoje naukowców z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wyniki badań w Kapsule Nowego Życia mogą stanowić przełom nie tylko dla NASA czy Elona Muska; pomogą też walczyć z głodem na wyjałowionych terenach pustynnych.

01.04.2021, 01:22

Warmińsko-mazurskie: Apel o kupowanie regionalnej żywności na Wielkanoc

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin zaapelował w środę do mieszkańców regionu o kupowanie potraw na święta wielkanocne od lokalnych wytwórców i dostawców. Ma to pomóc regionalnej gospodarce przetrwać okres pandemii COVID-19.

31.03.2021, 20:18

Nabór wniosków w sprawie m.in. premii dla młodych rolników

"W przypadku młodych rolników minimum 70 proc. dofinansowania należy zainwestować w środki trwałe, natomiast w przypadku właścicieli małych gospodarstw – minimum 80 proc." - czytamy.

31.03.2021, 10:02

Dziękujemy za wysłane grafiki.