EkoRolnictwo, BioŻywność

Strona główna EkoRolnictwo, BioŻywność
106 artykuły

Premier: rolnictwo to wspaniały polski sektor eksportowy, ale przede wszystkim to jest sól ziemi

– We wszystkich możliwych miejscach i na wszystkich możliwych etapach produkcji i sprzedaży będziemy wspierać polskiego rolnika i polskie rolnictwo – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w rodzinnym Gospodarstwie Ogrodniczym pana Jerzego Wilczewskiego w Białousach w woj. podlaskim. Premier podkreślił, że Polski Ład dla rolnictwa jest jednym z priorytetowych działań rządu.

23.07.2021, 11:42

MRiRW: rolnicy będą mogli zrefundować część wydatków na bioasekurację

Od 6 sierpnia do 27 sierpnia producenci utrzymujący świnie będą mogli złożyć wnioski na refundację połowy wydatków, jakie ponieśli na bioasekurację - poinformował w czwartek resort rolnictwa.

23.07.2021, 10:13

Premier: Polski Ład zbudowaliśmy w taki sposób, żeby skorzystać z różnorodności polskiego rolnictwa

Polski Ład dla rolnictwa zbudowaliśmy w taki sposób, żeby skorzystać z wielkiej różnorodności polskiego rolnictwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w woj. podlaskim. Zapowiedział prace legislacyjne nad ubezpieczeniem, które pozwolą "odetchnąć" rolnikom od klęsk żywiołowych.

23.07.2021, 09:38

Projekt: wprowadzenie decyzji środowiskowej dla działania "restrukturyzacja małych gospodarstw"

Wprowadzenie regulacji zobowiązujących beneficjenta do przedstawienia dokumentów potwierdzających przeprowadzenie oceny oddziaływania na środowisko zakłada projekt zmiany rozporządzenia dot. przyznawania pomocy dla małych gospodarstw.

16.07.2021, 08:39

ARiMR: 15 i 16 lipca bezpłatny webinar o dotacjach dla rolników

15 i 16 lipca o godzinie 11 odbędzie się darmowe webinarium dla rolników, podczas którego eksperci z ARiMR opowiedzą o zasadach ubiegania się o pomoc na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych" - poinformowała Agencja w komunikacie.

14.07.2021, 12:26

Puda o masowym przetwórstwie: po raz pierwszy kierunek KE zgodny z rozwojem Polski

Po raz pierwszy w historii kierunek KE jest zgodny z kierunkiem rozwoju naszego państwa - wspierania małych i średnich gospodarstw - mówił we wtorek minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, pytany o przyszłość masowego przetwórstwa.

14.07.2021, 09:19

Puda: ustawa o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych wzmocni rozwój polskiej wsi

Ustawa o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych jest częścią Polskiego Ładu, jako jedno z narzędzi do rozbudowy polskiej wersji państwa dobrobytu, wzmacniania i rozwoju polskiej wsi, zapobiegania odpływowi młodych ludzi - powiedział w poniedziałek minister rolnictwa Grzegorz Puda.

12.07.2021, 10:41

Sejm/ Komisja odrzuciła poprawki do projektu noweli o izbach rolniczych

Sejmowa komisja rolnictwa nie poprała w czwartek poprawek do projektu noweli ustawy o izbach rolniczych, który przewiduje wsparcie z budżetu kosztów uczestnictwa polskich organizacji rolniczych w organizacjach UE.

09.07.2021, 09:01

Puda: rolnik może sprawdzić w przeglądarce, gdzie są wolne państwowe grunty

Uruchomiona została przeglądarka nieruchomości należących do Skarbu Państwa, która pozwala rolnikom na sprawdzenie, gdzie znajdują się państwowe grunty, które mógłby być użytkowane do produkcji rolnej - poinformował w czwartek na konferencji prasowej minister rolnictwa Grzegorz Puda.

09.07.2021, 08:13

Projekt ws. wsparcia finansowego polskich organizacji rolniczych w UE wraca do komisji

W związku ze złożeniem poprawek, projekt noweli ustawy o izbach rolniczych, przewidujący wsparcie z budżetu kosztów uczestnictwa polskich organizacji rolniczych w ponadnarodowych organizacjach rolnych działających w UE, został skierowany ponownie do sejmowych komisji.

08.07.2021, 12:06

Dziękujemy za wysłane grafiki.