EkoRolnictwo, BioŻywność

Strona główna EkoRolnictwo, BioŻywność
145 artykuły

Organizacje rolnicze domagają się od KE oceny skutków strategii "od pola do stołu"

Kilkanaście unijnych organizacji rolniczych we wspólnym oświadczeniu domaga się przedstawienia przez KE oceny skutków nowej polityki rolnej wskazując, że dotychczas przeprowadzone badania mówią o spadku produkcji, wzroście cen i utracie bezpieczeństwa żywnościowego UE.

14.10.2021, 12:47

Czy inżynieria genetyczna może uratować środowisko?

Brytyjski rząd wspiera badania nad zastosowaniem inżynierii genetycznej w rolnictwie, aby stworzyć bardziej zrównoważone produkty i chronić bioróżnorodność.

10.10.2021, 17:44

MRiRW: podpisanie umowy ws. wykorzystania dronów w rolnictwie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisały w czwartek w resorcie rolnictwa list intencyjny dotyczący wykorzystania dronów w rolnictwie.

08.10.2021, 09:59

Większe kary za stosowanie oznakowania bio i eko

Trwają prace nad nowymi przepisami o rolnictwie ekologicznym, które mają zacząć obowiązywać z początkiem 2022 roku. Procedowana ustawa rozszerza obowiązujący zakres kar za niesłuszne sugerowanie, że dana żywność jest ekologiczna.

07.10.2021, 13:17

Świat inwestuje w IA i zeroemisyjne uprawy

Firma Iron Ox, która rozpoczęła autonomiczne rolnictwo w 2018 roku, uprawia produkty w szklarniach zaprojektowanych od podstaw w celu złagodzenia wpływu tego sektora na środowisko. To podejście oparte jest na danych wspierane przez naukę o roślinach, robotykę i sztuczną inteligencję.

05.10.2021, 06:14

Drony wesprą ekologiczne rolnictwo

Tradycyjną – wydawałoby się – branżę, jaką jest rolnictwo, coraz częściej zmieniają nowoczesne technologie takie jak internet rzeczy czy sztuczna inteligencja, a globalny sektor agritech rośnie w siłę.

04.10.2021, 09:44

Od wspierania rolników po ochronę środowiska - cele polityki rolnej UE

W UE jest ok. 10 mln gospodarstw rolnych, a sektory rolny i spożywczy razem tworzą w Unii prawie 40 milionów miejsc pracy. UE wspiera rolnictwo dzięki wspólnej polityce rolnej (WPR), która obejmuje szereg celów, także środowiskowych.

24.09.2021, 13:19

ARiMR: przesunięty nabór wniosków dot. przetwórstwa rolno-spożywczego i rolniczego handlu detal.

Nabór wniosków dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego został przesunięty z września na październik br., a dla rolników zainteresowanych rolniczym handlem detalicznym (RHD) - z października na listopad 2021 r. - informuje w środę Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.Nabór wniosków dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego został przesunięty z września na październik br., a dla rolników zainteresowanych rolniczym handlem detalicznym (RHD) - z października na listopad 2021 r. - informuje w środę Agencja Restruktu

16.09.2021, 09:01

Copa-Cogeca postuluje zniesienie ceł antydumpingowych na nawozy

Unijna organizacja rolników Copa-Cogeca postuluje, by KE zniosła środki antydumpingowe na nawozy, zwłaszcza na roztwór saletrzano-mocznikowy (UAN) - informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych. Zdaniem rolników, jest to jeden z powodów wzrostu cen nawozów.

08.09.2021, 11:25

W MRiRW spotkanie ministra i premiera z organizacjami rolniczymi

W odbywającym się w czwartek spotkaniu z rolnikami i organizacjami rolniczymi wziął udział premier Mateusz Morawiecki i szef MRiRW Grzegorz Puda - przekazało ministerstwo. Puda zaapelował do rolników o korzystanie z programu wsparcia dla hodowców trzody chlewnej.

03.09.2021, 09:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.