EkoRolnictwo, BioŻywność

Strona główna EkoRolnictwo, BioŻywność
173 artykuły

Nowoczesne technologie w rolnictwie odpowiedzią na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu

Opublikowany przez Politykę Insight raport „Wpływ Europejskiego Zielonego Ładu na polskie rolnictwo” wskazuje, że realizacja ambitnych celów polityki klimatycznej nie będzie możliwa bez sięgnięcia po nowoczesne technologie.

20.01.2022, 09:30

We wtorek połączone prezydenckie Rady zajmą się wpływem Zielonego Ładu na rolnictwo

Analiza potencjalnego wpływu Europejskiego Zielonego Ładu na sytuacją polskiego rolnictwa będzie tematem wtorkowego posiedzenia połączonych prezydenckich Rad ds. Rolnictwa oraz ds. Środowiska - przekazali ich szefowie Jan Krzysztof Ardanowski i Paweł Sałek.

17.01.2022, 12:53

Rolnictwo ekologiczne - bez mechanizmu degresywności dopłat

Rezygnację ze stosowania mechanizmu degresywności płatności ekologicznych od 2022 r. - zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa, który trafił do prac rządowych. Oznacza to, że gospodarstwa powyżej 50 ha nie będą miały zmniejszonej dopłaty bezpośredniej.

11.01.2022, 13:33

Grupa Azoty redukuje zanieczyszczenia i zapowiada kolejne działania chroniące środowisko

Grupa Azoty w 2020 r. zmniejszyła o 20 proc. emisję gazu cieplarnianego – podtlenku azotu, a o ponad 17 proc. emisję pyłu PM 2.5 - podała spółka w zintegrowanym raporcie. Grupa zapowiada kolejne działania w zakresie ochrony środowiska, m.in. na rynku nawozów.

04.01.2022, 09:46

BIO PLANET - lider ekologicznej żywności debiutuje na Głównym Rynku GPW

W poniedziałek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje spółka BIO PLANET, dystrybuująca najwyższej jakości certyfikowaną żywność ekologiczną pochodzącą z Polski oraz kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów. Firma od 2015 roku była notowana na rynku NewConnect.

17.12.2021, 18:18

Rośnie popyt na jabłka klubowe, eko oraz bez pozostałości środków ochronnych

Konsumenci odchodzą od standardowych jabłek deserowych na rzecz bardziej wyszukanych, wyższej jakości, lepiej konfekcjonowanych. Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym, stawić czoła konkurencji, ale i więcej zarobić, polscy sadownicy powinni rozważyć zwrot w kierunku jabłek klubowych, ekologicznych czy choćby bez pozostałości środków ochrony roślin – zauważył Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP podczas czwartkowej konferencji prasowej.

15.12.2021, 11:22

Polska wraz z innymi państwami podejmuje temat wysokich cen nawozów w UE

Na spotkaniu ministerialnym w Brukseli Polska wraz z innymi państwami podjęła temat wysokich cen nawozów w UE. "Stawiają pod znakiem zapytania opłacalność produkcji" - powiedział dziennikarzom wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra. Podkreślił, że Polska oczekuje działań KE w tej kwestii.

14.12.2021, 16:38

Na Podkarpaciu odbyły się targi Ekogala

W niedzielę w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce zakończyły się targi Ekogala. Trwająca od soboty impreza skierowana była do podmiotów, których działalność związana jest z wytwarzaniem i sprzedażą produktów oraz żywności wysokiej jakości.

12.12.2021, 17:23

ARiMR: ruszył nabór wniosków o wsparcie na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem

Rolnicy mogą już składać wnioski o wsparcie na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami - przekazała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi m.in. o budowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych.

10.12.2021, 16:02

Gigant Alpro zwiększy ekologiczna produkcję napojów roślinnych o 48 mln euro

Dzięki tej inwestycji produkcja wzrośnie do 300 mln litrów napojów roślinnych rocznie.

10.12.2021, 15:50

Dziękujemy za wysłane grafiki.