Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

Strona główna Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność
235 artykuły

Bolloré Logistics uznany za "partnera zielonego łańcucha dostaw na rok 2021" przez Inbound Logistics

Bolloré Logistics jest jedną z 75 wiodących firm, wyróżnionych przez magazyn Inbound Logistics, do których mogą zwracać się przedsiębiorstwa poszukujące ekologicznych partnerów w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki.

29.07.2021, 15:27

Palący problem Chevrolet Bolt EV – pożary samochodów i ostrzeżenia dla właścicieli pojazdów

Jak donosi agencja Reutersa, ponad 50 tys. właścicieli samochodów Chevrolet Bolt dostało ostrzeżenie od producenta samochodów General Motors, aby nie zostawiali samochodów w garażu oraz nie próbowali ładować ich w ciągu nocy. Ostatnie przypadki pożarów samochodów rodzi ryzyka dla ich użytkowników oraz straty dla samego producenta.

29.07.2021, 10:26

PZFD: przez elektromobilność zdrożeją mieszkania

Nowe przepisy ws. ustalania minimalnej mocy przyłączeniowej na potrzeby rozwoju elektromobilności wpłyną na ceny mieszkań - przekonuje Polski Związek Firm Deweloperskich. Wskazują, że wiązać się to będzie z większymi inwestycjami w niezbędną infrastrukturę energetyczną.

28.07.2021, 14:29

Autonomiczne roboty z kamerami będą jeździć wśród ludzi po chodnikach

Władze Korei Południowej dały w środę zielone światło na próby autonomicznych robotów zaopatrzonych w kamery na chodnikach, wśród przechodniów. Ma to pomóc w rozwoju nowych technologii, z których rząd chce uczynić motor napędowy gospodarki – podała agencja Yonhap.

28.07.2021, 13:24

Gigantyczny przetarg ZTM to nowa wizja przyszłości transportu publicznego

Zarząd Transportu Metropolitarnego (ZTM) w Katowicach, największego organizatora transportu publicznego w Polsce, ogłasza przetarg na obsługę sieci komunikacyjnej na kolejne osiem lat. ZTM promuje przy tym koncepcję bezpiecznego, spójnego i ekologicznego transportu publicznego dla całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To największy przetarg w historii ZTM i jeden z największych w kraju, jeśli chodzi o branżę transportową. Postępowanie obejmie aż 56 gmin. Organizator zaprasza do składania ofert.

28.07.2021, 12:03

NFOŚiGW będzie udzielał dopłat do leasingu elektryków

Od 2 sierpnia ruszy nabór dla banków zainteresowanych dystrybucją dopłat do leasingu pojazdów zeroemisyjnych w ramach programu "Mój elektryk" - poinformował NFOŚiGW. Budżet programu to obecnie 0,5 mld zł w tym 400 mln zł z przeznaczeniem na dopłaty dla leasingu.

27.07.2021, 10:18

1,2 mld zł na zeroemisyjne autobusy w drugim naborze programu "Zielony Transport Publiczny"

Na podstawie Krajowego Plan Odbudowy (KPO) przyjętego przez Radę Ministrów, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wesprze kwotą 1,2 mld zł dokonywane przez samorządy zakupy autobusów elektrycznych i wodorowych. Wsparcie zostanie skierowane do miast, szczególnie mniejszych i tracących funkcje społeczno-gospodarcze, które borykają się z problemem smogu, jak również do samorządów, które eliminują zjawisko wykluczenia transportowego przez rozwój samorządowego transportu lokalnego.

26.07.2021, 10:57

Skutkiem zielonej transformacji lotnictwa, będą drogie bilety

Lotnictwo czeka ekologiczna rewolucja. Propozycje Komisji Europejskiej w ramach pakietu Fit for 55 zakładają m.in. opodatkowanie paliwa lotniczego, które do tej pory było zwolnione z opłat, wycofywanie darmowych uprawnień do emisji CO2 i większy udział w napędzie niskoemisyjnych paliw. Alternatywą dla tradycyjnego napędu mogłoby być paliwo syntetyczne lub biopaliwo. Przyszłością lotnictwa mogą też stać się samoloty elektryczne lub hybrydowe.

26.07.2021, 10:50

Samochody spalinowe tracą udziały w rynku na rzecz zeroemisyjnych pojazdów

Pojazdy z silnikami benzynowymi i diesla znacząco tracą udział w europejskim rynku samochodów osobowych na rzecz aut z napędem elektrycznym.

26.07.2021, 10:15

„Cmentarzyska aut elektrycznych” – mylnie podpisane zdjęcia podgrzały debatę o elektromobilności

Krążące w sieci zdjęcia setek samochodów elektrycznych, „porzuconych” rzekomo we Francji ze względu na wysokie koszty wymiany baterii, podgrzały dyskusje na temat zasadności rozwoju takich pojazdów. Fotografie były jednak błędnie podpisywane, a powody składowania aut były inne.

25.07.2021, 15:25

Dziękujemy za wysłane grafiki.