Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

Strona główna Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność
106 artykuły

W pełni elektryczne Ferrari zostanie zaprezentowane w 2025 r.

Elektromobilność to przyszłość transportu, o czym wiedzą doskonale producenci samochodów osobowych. Do peletonu firm biorących udział w wyścigu po najlepsze rozwiązanie z obszaru pojazdów napędzanych energią elektryczną, dołącza legendarna włoska marka Ferrari.

20.04.2021, 10:55

Ekologiczne dostawy kurierskie DHL

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopn

20.04.2021, 09:49

LG Chem przyspiesza rozwój nanorurek węglowych do akumulatorów e-aut

Spółka LG Chem (KRX: 051910) otworzyła największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Spółka aktywnie ukierunkowuje swoją działalność na dynamicznie rozwijający się rynek nanorurek węglowych, które znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.

20.04.2021, 09:26

Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO

Seatech Engineering opracowuje koncepcję i wstępny projekt katamaranu badawczego dla firmy MEWO S.A. (Subsea Solutions). Wyposażona w szereg nowoczesnych, innowacyjnym rozwiązań jednostka to prawdziwe pływające laboratorium dla 35-osobowej załogi.

19.04.2021, 12:52

Eurowag uruchamia eFleet Management aby wspierać floty pojazdów o napędzie elektrycznym

Eurowag, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie komercyjnego transportu drogowego, wprowadza eFleet Management, produkt zaprojektowany, aby wspierać firmy w maksymalnym wykorzystaniu floty pojazdów o napędzie elektrycznym.

16.04.2021, 11:39

Eurowag analizuje nowe trendy w branży transportowej

Pandemia COVID-19 oraz Brexit doprowadziły do ​​zwiększenia złożoności transportu długo-dystansowego. „W ciągu pierwszych kilku tygodni stycznia tego roku byliśmy świadkami wyraźnego spadku liczby zleceń realizowanych przez ciężarówki przejeżdżające przez kanał La Manche. Sytuacja wkrótce się ustabilizowała, ale nadal istnieje obciążenie administracyjne, w tym odprawa celna w formie papierowej i procedury zwrotu podatku” – mówi dyrektor generalny i prezes Eurowagu, Martin Vohánka.

16.04.2021, 11:31

Ekologiczne e-auta tańsze w eksploatacji od spalinowych o 13-20 proc.

Zakup auta elektrycznego o 25 proc. droższego od spalinowego, daje oszczędności w eksploatacji rzędu 13-20 proc. wartości nowego samochodu w całym cyklu użytkowania - wyliczył Polski Instytut Ekonomiczny. Korzyści z zakupu e-auta z 15 proc. dopłatą do ceny pojawią się po 3 latach eksploatacji.

15.04.2021, 22:00

Kurtyka: w najbliższych tygodniach spodziewana decyzja ws. zaangażowania państwa w projekt Izery

W najbliższych tygodniach spodziewana jest decyzja o bezpośrednim zaangażowaniu inwestycyjnym Skarbu Państwa w projekt spółki ElectroMobility Poland, zakładający budowę fabryki samochodów elektrycznych Izera - poinformował w czwartek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

15.04.2021, 15:01

Wzrost żeglugi w rejonie Przejścia Północno-Zachodniego zagraża wrażliwemu ekosystemowi arktycznemu

Według najnowszego raportu grupy roboczej ds. Ochrony środowiska morskiego Arktyki (Arctic Council’s Working Group on the Protection of the Arctic Marine Environment - PAME) liczba statków wpływających do obszaru Przejścia Północno-Zachodniego wzrosła aż o 44% w latach od 2013 do 2019 roku.

15.04.2021, 13:59

Największe europejskie porty morskie obniżają emisję CO2

Czołowe europejskie porty obniżają emisję CO2. Wprowadzone w ostatnich latach ograniczenia, rozwój odnawialnych źródeł energii oraz coraz bardziej ekologiczne napędy przynoszą efekty między innymi w Porcie Rotterdam i Porcie Walencja.

14.04.2021, 22:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.