Transport, mobilność

Strona główna Transport, mobilność
9 artykuły

Mieszkańcy Polski gotowi działać na rzecz jakości powietrza

65% mieszkańców Polski jest skłonnych zastąpić własny samochód na rzecz bardziej ekologicznego (elektrycznego) w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w swoim mieście. 88% badanych słyszało o rządowym programie „Czyste powietrze”. Tak wynika z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dot. jakości powietrza, przeprowadzonego w listopadzie 2020 r. dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

08.01.2021, 11:30

65 proc. Polaków skłonnych zastąpić swój samochód bardziej ekologicznym

65 proc. mieszkańców Polski jest skłonnych zastąpić swój samochód bardziej ekologicznym; 88 proc. badanych słyszało o rządowym programie „Czyste powietrze” - wynika z badania świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski dla Ministerstwa Klimatu i Środowisk

08.01.2021, 11:26

Portugalski gigant stawia na zasilenie elektryczne aut

Największy portugalski operator stacji paliw, spółka Galp, planując zamknięcie rafinerii na północy kraju, zwraca się w kierunku turystycznego południa. Od kilku miesięcy na swych punktach tankowania w Algarve paliwowy gigant testuje działanie przenośnych stanowisk do zasilania aut z napędem elektrycznym.

28.12.2020, 09:17

Dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych, hybryd plug-in i aut elektrycznych w 2020 r.

Według raportu PZPM w Polsce eksploatowanych jest ponad 8 milionów aut zasilanych benzyną, 7,3 miliona diesli oraz 2,6 miliona pojazdów korzystających z LPG. Jednak na rynku nowych aut zaczyna być widoczny ekologiczny trend.

15.12.2020, 22:02

Polska potrzebuje Stref Czystego Transportu

O tym, że zasady funkcjonowania Stref Czystego Transportu muszą być zmienione, jeśli chcemy wykorzystać potencjał tego narzędzia w walce ze smogiem, wiadomo od dawna. Teraz, kiedy ustawa o elektromobilności jest nowelizowana, pojawiła się szansa na naprawę sytuacji. Jeśli z niej nie skorzystamy, w Polsce nadal ani jedna taka strefa nie powstanie. Zmiany w regulacji muszą być jednak przemyślane. Zdaniem większości ekspertów najlepiej zrobimy sięgając po sprawdzone rozwiązania z innych krajów Europy, gdzie ustanowiono już ponad 250

14.12.2020, 12:07

PKN ORLEN wprowadza opłaty za korzystanie z ładowarek samochodów elektrycznych

​PKN ORLEN zwiększa dostępność paliw alternatywnych na stacjach paliw. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, a kolejne czekają na odbiory. Kończy się również okres testowy, w którym korzystanie z ładowarek było bezpłatne. Od 9 grudnia, w pięciu lokalizacjach, za ładowanie aut elektrycznych wprowadzona została opłata. Docelowo będzie ona obowiązywała w całej sieci ładowarek PKN ORLEN. Nowy cennik, nie obejmuje usługi abonamentu, której wprowadzenie planowane jest do

10.12.2020, 00:23

Polski przemysł chemiczny planuje zielone inwestycje, m.in. w wykorzystanie wodoru

Wzrost wykorzystania wodoru jako potencjalnie najważniejszy obszar wskazywali przedstawiciele wielkiej chemii podczas debaty Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego o inwestycjach w kierunku zielonej transformacji.

24.11.2020, 23:56

Ministerstwo klimatu proponuje szereg zmian w ustawie o elektromobilności

Rozluźnienie rygorów w strefach czystego transportu, ale i obowiązek ich tworzenia od 2030 r., carsharing na buspasach i bez opłat za parkowanie, brak opłat na drogach krajowych dla pojazdów niskoemisyjnych - to propozycje zmian w ustawie o elektromobilności.

24.11.2020, 23:49

Dziękujemy za wysłane grafiki.