Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zaprasza do wzięcia udziału w procesie konsultacji publicznych projektu dokumentu „Strategia Inwestycyjna – inwestycje w technologie wodorowe”. Dokument został przygotowany na potrzeby realizacji inwestycji Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) B2.1.1 „Inwestycje w technologie wodorowe, wytwarzanie, magazynowanie i transport wodoru”.
Kwota we wnioskach o dofinansowanie w programie Mój Prąd 6.0 przekroczyła już jego budżet, ale wnioski dalej można składać, ponieważ jest możliwość zdobycia dodatkowej puli pieniędzy - poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
11 września w szpitalu na ul. Wrzoska w Poznaniu odbyły się interaktywne warsztaty ekologiczne dla podopiecznych. W wydarzeniu wzięło udział około 40 dzieci, które mogły na chwilę oderwać się od leczenia, dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat prawidłowej segregacji odpadów i ekologii, a jednocześnie świetnie się bawić.
W najbliższy poniedziałek, 16 września br., w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się pierwsze spotkanie Zespołu Lasów Społecznych Wokół Warszawy. Celem prac tego zespołu jest wskazanie cennych społecznie obszarów lasów położonych wokół aglomeracji warszawskiej, będących w zarządzie PGL LP (Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe) oraz opracowanie propozycji zasad prowadzenia gospodarki leśnej na tych obszarach.
Rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę załamują unijny rynek energetyczny - ostrzegł w piątek na łamach brytyjskiego dziennika "Financial Times" grecki premier Kyriakos Micotakis. Zwrócił uwagę na "ekstremalnie" wysokie ceny energii w Europie Południowo-Wschodniej.
190 mln zł otrzyma 8 miast na adaptację terenów do zmian klimatu - poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Realizacja projektów przygotuje tereny do skutków zmian klimatu i usprawni wykorzystanie wód opadowych - ocenił.
21 września, w ramach międzynarodowej akcji World Clean Up Day, odbędzie się sprzątanie Bałtyku w Gdyni i Gdańsku. Wydarzenie, w którym udział weźmie ponad 70 milionów ludzi na całym świecie, ma na celu oczyszczenie lokalnych terenów z odpadów. Organizatorem akcji kolejny rok z rzędu jest Fundacja MARE.
Na początku września przewoźnik transportu publicznego Regionalverkehr Köln GmbH (RVK) wprowadził do ruchu miejskiego pierwsze przegubowe egzemplarze autobusów wodorowych marki Solaris. Dostarczone autobusy stanowią część zamówienia złożonego we wrześniu zeszłego roku na 18 sztuk tych zaawansowanych technologicznie pojazdów.
W ostatnich latach rośnie poziom strat związanych ze zjawiskami pogodowymi – przekazała podczas sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wiceszefowa MKiŚ Urszula Zielińska. Poinformowała, że miasta od 20 tys. mieszkańców będą opracowywały plany adaptacji do zmian klimatu.Komisja zajmowała się w czwartek działaniami podejmowanymi w celu przeciwdziałania suszy oraz ochroną przeciwpowodziową; rozpatrywała też informacje nt. aktualnego stanu i rozwoju retencji w Polsce.
Projekt pierwszej polskiej elektrowni jądrowej idzie zgodnie z planem - oceniają szefowie firm Westinghouse i Bechtel, które jako konsorcjum mają zbudować elektrownię.
NFOŚiGW: budżet programu Mój Prąd 6.0 przekroczony, ale wnioski można składać
Mali ekolodzy w szpitalu: Amica przeprowadziła interaktywne warsztaty z ochrony środowiska
Debata o lasach wokół Warszawy. Strona społeczna informuje o swoim stanowisku przed pierwszym spotkaniem Zespołu Lasów Społecznych Wokół Warszawy
World Clean Up Day, czyli sprzątanie Bałtyku z Fundacją MARE
Pierwsze przegubowe autobusy wodorowe Solaris już we flocie RVK z Kolonii
Miasta łapią oddech z Nextbike podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności