Wynik wyszukiwania - "warsztaty" - Wiadomości

Mali ekolodzy w szpitalu: Amica przeprowadziła interaktywne warsztaty z ochrony środowiska

11 września w szpitalu na ul. Wrzoska w Poznaniu odbyły się interaktywne warsztaty ekologiczne dla podopiecznych. W wydarzeniu wzięło udział około 40 dzieci, które mogły na chwilę oderwać się od leczenia, dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat prawidłowej segregacji odpadów i ekologii, a jednocześnie świetnie się bawić.
15.09.2024

Mali ekolodzy w szpitalu: Amica przeprowadziła interaktywne warsztaty z ochrony środowiska

11 września w szpitalu na ul. Wrzoska w Poznaniu odbyły się interaktywne warsztaty ekologiczne dla podopiecznych. W wydarzeniu wzięło udział około 40 dzieci, które mogły na chwilę oderwać się od leczenia, dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat prawidłowej segregacji odpadów i ekologii, a jednocześnie świetnie się bawić.
13.09.2024

Wisła bliska rekordu najniższego stanu wody w historii

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał aż 47 ostrzeżeń hydrologicznych w związku z suszą, która dotyka większość rzek w Polsce. Wiele z nich notuje obecnie rekordowo niski poziom wody, a sytuacja w Warszawie jest szczególnie alarmująca.
07.09.2024

Trwaja targi „Eko-Natura” w Gliśnie

Podczas weekendu (24 i 25 sierpnia) w Gliśnie, gm. Lubniewice (Lubuskie), odbywaja się pierwsza edycja Europejskich Targów Łowiectwa, Winiarstwa i Produktu Regionalnego „Eko-Natura” – poinformował współorganizator wydarzenia łowczy Koła Łowieckiego „Cis” z Ośna Lubuskiego Daniel Widziewicz.
24.08.2024

Diamant świętuje Wielki Dzień Pszczół

Pszczoły są niezwykle pożytecznymi owadami. Zapylają nie tylko rośliny, które są dla nas pożywieniem, ale również te wykorzystywane do celów ozdobnych, leczniczych czy kosmetycznych. Pfeifer & Langen Polska, producent cukru Diamant, prowadzi konsekwentne działania w tym obszarze, których kluczowym elementem jest zmniejszenie ilości środków ochrony roślin, a także wsparcie dla pszczelarzy.
06.08.2024

Port Łódź potwierdza działania przyjazne dla środowiska otrzymując certyfikat BREEAM In-Use

Centrum handlowe Port Łódź należące do Ingka Centres, to nowoczesna przestrzeń z licznymi rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Zostało wyróżnione certyfikatem BREEAM In-Use z wynikiem Excellent w kategoriach: Infrastruktura Obiektu − Asset Performance (70,1%) i Zarządzanie Obiektem − Management Performance (76,6%). Na podkreślenie zasługuje wynik 100% uzyskany podczas oceny podkategorii Land use & ecology (Użytkowanie gruntów i ekologia).
31.07.2024

Farma Dobrej Energii: poznaj moc bałtyckiego wiatru w Ustce z Fundacją PGE

Czy można połączyć dobrą zabawę, relaks w gronie rodziny oraz znajomych, a także edukację o odnawialnych źródłach energii? Jak najbardziej - np. dzięki Fundacji PGE, która od 22 lipca do 4 sierpnia br. zaprasza na plażę w Ustce na Farmę Dobrej Energii.
23.07.2024

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% deklaruje, że ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%. Tylko niespełna 5% nie używa takiej torby w ogóle. Najczęstszymi powodami niekorzystania z tego rozwiązania są spontaniczne zakupy lub zapominanie – przyznaje się do tego niemal co czwarty respondent. Co sprawiłoby, żeby Polacy częściej używali torby wielorazowej?
01.07.2024

Jak radzić sobie ze stresem? Warsztaty Wellbeing in a Workplace w gdańskim Młynie VI

W zeszłym tygodniu w Gdańsku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Damen Engineering Gdańsk we współpracy z Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą pt: Wellbeing in a Workplace ‒ jak przeciwdziałać stresowi i zapobiegać wypaleniu zawodowemu poprzez zdrową równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Wydarzenie miało charakter warsztatów podczas, których uczestnicy nabywali nowe umiejętności związane z radzeniem sobie ze stresem w obszarze życia zawodowego.
24.06.2024

II Kongres Energetyki Rozproszonej już w październiku

Trwają przygotowania do II Kongresu Energetyki Rozproszonej – lokalna energia dla przyszłości, który odbędzie się 28–30 października tego roku. Jedną z inicjatyw poprzedzających to największe wydarzenie na temat energetyki rozproszonej w Polsce była konferencja informacyjna, która odbyła się w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej.
19.06.2024

Polska walczy z odpadami i plastikiem. Rozmowa z prezeską Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, Joanną Kądziołką

Gospodarka Obiegu Zamkniętego, Zero Waste, czy system kaucyjny to tematy, które w Polsce rozgościły się już na stałe. Wymagają podjęcia dyskusji, ale przede wszystkim konkretnych działań. W rozmowie na temat idei Zero Waste oraz działalności na rzecz ochrony środowiska i promowania zrównoważonego stylu życia, Joanna Kądziołka, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste podkreśla pilną potrzebę walki z rosnącym problemem plastikowych odpadów, które zanieczyszczają nasze środowisko i zagrażają zdrowiu publicznemu.
10.06.2024

Farma fotowoltaiczna w Hiszpanii łącząca rolnictwo oraz bioróżnorodność, zaopatruje Grupę VELUX w energię odnawialną

Wielkoskalowa farma fotowoltaiczna wybudowana dla Grupy VELUX w celu zaspokojenie jej zapotrzebowania na energię odnawialną w Europie została podłączona do lokalnej sieci energetycznej w Hiszpanii i zaczęła produkować czystą energię. Jest to także pierwszy projekt Agri-PV zbudowany w Hiszpanii przez globalną firmę BayWa r.e., w oparciu o umowę zakupu energii (PPA) z VELUX.
04.06.2024

OX2 oficjalnie otwiera farmę wiatrową Juniewicze

Farma wiatrowa Juniewicze to już czwarta farma wiatrowa zrealizowana w Polsce przez OX2, czołowego dewelopera OZE oraz lidera pod względem przeprowadzonych inwestycji wiatrowych w Europie. 16 turbin wiatrowych o łącznej mocy 48 MW, zasilać będzie rocznie około 32 tys. gospodarstw domowych. 22 maja odbyło się oficjalne otwarcie FW Juniewicze na Mazowszu.
24.05.2024

Dzień Dostawców na Konferencji PSEW2024 – międzynarodowa współpraca na rzecz silnego przemysłu wiatrowego w Europie

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej – nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego.
20.05.2024

Zbliża się Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

23-24 maja 2024 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków. Wydarzenie zgromadzi ekspertów z branży budowlanej z całej Polski, którzy będą dyskutować o wpływie zmian klimatycznych na rynek inwestycyjny oraz o sposobach minimalizacji emisji CO2.
17.05.2024

Zielona majówka w Trójmieście

Trójmiasto jest doskonałym miejscem na majówkowy wypad, który podkreśli zrównoważoną turystykę. Te trzy miasta oferują bogactwo udogodnień i atrakcji dla mieszkańców i turystów, promując przy tym ekologiczny styl życia. Przygotowaliśmy trzy propozycje spędzenia wolnego czasu w Trójmieście, w ramach których minimalizujemy zużycie energii, wspieramy lokalne przedsiębiorstwa i czerpiemy relaks w otoczeniu pięknej przyrody.
29.04.2024

Nowe kierunki w polskiej energetyce. Podsumowanie 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER

18-19 kwietnia 2024 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 39. Konferencja Energetycznaj EuroPOWER & 9. OZE POWER. Jest to najważniejsze spotkanie branży energetycznej, podczas którego kluczowi jej przedstawiciele analizują najbardziej aktualne wyzwania, problemy i szanse sektora energetycznego w Polsce. 39. edycja wydarzenia zgromadziła 700 uczestników, którzy wysłuchali wystąpień i debat z udziałem liderów polskiej energetyki.
25.04.2024

Gaz-System zorganizował kolejną edycję warsztatów na temat rozwoju rynku biometanu w Polsce

W siedzibie spółki w Warszawie odbyły się w terminie 17-18 kwietnia kolejne warsztaty poświęcone rozwojowi rynku biometanu w Polsce. Ich celem była wymiana wiedzy i doświadczeń między podmiotami zainteresowanymi produkcją biometanu oraz wprowadzeniem go do sieci przesyłowej i dystrybucyjnej.
24.04.2024

Mikołaj Dorożała: objęcie 20 proc. lasów ochroną to kwestia miesięcy, a nie lat

Objęcie ochroną 20 proc. powierzchni leśnej w kraju to proces, który chcemy przeprowadzić w ciągu miesięcy, a nie lat - wskazał w rozmowie z PAP wiceminister klimatu Mikołaj Dorożała. "Liczę, że uda się ten proces zakończyć w 2025 r." - dodał.
22.04.2024

Trwa 39. Konferencja EuroPOWER & 9. OZE POWER

Dzisiaj rozpoczęła się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu tworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
18.04.2024

W Dzień Ziemi do Wola Parku na rowerze

Z okazji Dnia Ziemi, który wypada 22 kwietnia, Wola Park zachęca klientów do korzystania ze zrównoważonych metod transportu. Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia na terenie centrum handlowego na klientów czekać będzie warsztat rowerowy. Dodatkowo, wszyscy, którzy chcą pozbyć się swojego starego dwukołowca w szczytnym celu, będą mogli oddać go do recyklingu, a w zamian odbiorą voucher do Ogrodów Ulricha.
16.04.2024

Pierwsze Biennale Klimatu w Wiedniu połączy zrównoważony rozwój i świat sztuki

Wiedeń przygotowuje swoje pierwsze biennale klimatyczne, które rozpocznie się 5 kwietnia i potrwa do 14 lipca 2024 r. Festiwal w innowacyjny sposób połączy sztukę współczesną z ochroną klimatu i pokaże, jak kultura może przyczynić się do zrównoważonej przyszłości. Siedzibą festiwalu jest KunstHaus Wien czyli otwarte miesiąc temu po gruntownej renowacji Muzeum Hundertwassera. Przez najbliższe miesiące w całym mieście odbywać się będą różne wydarzenia tematyczne.
04.04.2024

Kryzys klimatyczny na fotografii - już 10 kwietnia wystawa zdjęć współorganizowana przez PAP

„Wizualizacja kryzysu klimatycznego” - tak brzmi tytuł wystawy fotograficznej poświęconej jednemu z największych wyzwań współczesnego świata - walce ze zmianami klimatu. Jej autorzy wierzą, że za pomocą efektownego fotoreportażu można zainspirować pozytywne działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2. Niezwykłe zdjęcia można będzie zobaczyć w Warszawie już 10 kwietnia.
03.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Czy możliwa jest cyberbezpieczna infrastruktura krytyczna?

Ostatnim z wątków dyskutowanych podczas zorganizowanej przez Attis Broker konferencji Offshore Wind 2.0 było cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej.
02.04.2024

III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030

Morska energetyka wiatrowa to jeden z głównych filarów polskiej transformacji energetycznej. Liczne analizy wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować w Polsce niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki.
25.03.2024

Mieszkańcy Katowic segregują coraz więcej odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK) w Katowicach odnotowało w ubiegłym roku wyższy wskaźnik recyklingu niż w 2022 r., mimo że masa wszystkich śmieci była podobna. Zebrano m.in. o blisko tysiąc ton więcej odpadów plastikowych.
18.03.2024

NEPI Rockcastle – aktywnie na rzecz recyklingu

18 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Recyklingu. Warto z tej okazji zwrócić uwagę, że recykling jest szczególnie ważnym elementem Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), która jest podstawą zrównoważonego rozwoju zarówno na poziomie państw, jak i przedsiębiorstw czy gospodarstw domowych. Obecnie, według organizacji Circle Economy, jedynie 7,2 proc. globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest ponad 92 proc. odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Oznacza to, że pilnie należy podj
18.03.2024

Łącząc siły dla zrównoważonej przyszłości - Polski Kongres Klimatyczny 2024

Wielkie wyzwania wymagają wielkich odpowiedzi. W dniach 19-20 marca 2024 roku, stolica Polski stanie się epicentrum europejskich dyskusji na temat klimatu i energii podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego i Central Northern European Climate Summit w Warszawie.
18.03.2024

Zielona energia dla biznesu. Już w kwietniu największe wydarzenie o rynku cPPA w Polsce – Konferencja RE-Source Poland Hub

Umowy cPPA na zakup zielonej energii zawierane między odbiorcami a wytwórcami energii z OZE, z roku na rok zyskują na popularności a liczba podpisanych kontraktów systematycznie rośnie. Dane za 2023 roku pokazują, że w Europie doszło do przekroczenia magicznej granicy 10 GW mocy zainstalowanej źródeł OZE w zawartych umowach cPPA. Stanowi to 40% wzrost w stosunku do 2022 r. Jak na tym tle prezentuje się Polska? Z jakich powodów polscy przedsiębiorcy kontraktują zielona energię?
15.03.2024

Nowa era dialogu i innowacji na 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER 

18 i 19 kwietnia 2024 r. w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu stworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
13.03.2024

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 za nami!

Przez dwa dni targowe młodzież szkół średnich i studenci, głównie z województwa pomorskiego mieli okazję spotkać się ze 120 wystawcami w czasie 2. Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND.
08.03.2024

Wystartowały 2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024!

Targi to jedyne w skali kraju takie wydarzenie, którego celem nadrzędnym jest edukacja w zakresie zeroemisyjnych technologii i prezentacja perspektywicznej ścieżki kariery w branży offshore wind. Jest to już druga edycja imprezy.
05.03.2024

Kongres Energetyki Przyszłości 2024 – informacje i zapisy

W dniach 16-17 kwietnia 2024 r. w Toruniu odbędzie się Kongres Energetyki Przyszłości, organizowany przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kluczowych wydarzeń sektora energetycznego.
04.03.2024

Energia z wiatru na morzu czeka na młode talenty – PSEW i miasto Szczecin będą edukować i otwierać drzwi do kariery w offshore

Odnawialne źródła energii rozwijają się dynamicznie. W polskiej transformacji energetycznej kluczową rolę odegra morska energetyka wiatrowa. Branża wiatrowa w nadchodzących dekadach przyniesie polskiej gospodarce pewne i stabilne zyski. Dane wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki.
04.03.2024

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 – już za 4 dni!

Hasłem tegorocznej edycji jest „ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI!”. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w czasie, którego młodzież spotka się z przyszłymi pracodawcami z sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Drzwi hali AmberExpo w Gdańsku otwierają się dla odwiedzających o godz. 9:00. Oficjalne otwarcie targów w obecności P. Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz P. Aleksandry Dulkiewicz, Prezydentki miasta Gdańska odbędzie się na scenie młodzieżowej o godz. 10:00.
01.03.2024

Equinor i Grupa Polenergia organizatorami warsztatów o koordynacji ruchu na morzu

Equinor i Polenergia zorganizowały kolejną edycję warsztatów dla przedstawicieli sektora publicznego, administracji rządowej i samorządu. Zajęcia dotyczyły budowy i eksploatacji projektów Bałtyk II i III.
29.02.2024

PGE wspiera już 11 parków narodowych w całej Polsce

PGE Polska Grupa Energetyczna rozszerza współpracę z polskimi instytucjami przyrodniczymi, obejmując wsparciem dwa nowe parki narodowe - Ojcowski Park Narodowy i Woliński Park Narodowy. Łącznie PGE wspiera już 11 parków w całej Polsce, z którymi w 2024 roku zrealizuje ponad 70 nowych projektów, m.in. z zakresu czynnej ochrony przyrody i badań naukowych. Realizacja projektów jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PGE.
14.02.2024

31. Międzynarodowe Targi Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu

Międzynarodowe targi ZIELEŃ TO ŻYCIE prezentują rośliny ogrodowe, techniki i technologie produkcji roślin, produkty i usługi dla ogrodnictwa, wyposażenie terenów zielonych i ogrodów, a także architekturę krajobrazu wraz z kwiatami ciętymi i doniczkowymi.
13.02.2024

Gdańsk na trzy dni stanie się Europejską Stolicą Atomistyki

Już w marcu 2024 na Pomorze zjadą się polscy i światowi eksperci i praktycy w dziedzinie fizyki jądrowej i energii atomowej. Spotkają się w ramach pierwszej edycji wydarzenia Baltic Nuclear Energy Forum.
07.02.2024

W stronę zrównoważonej mody. Wywiad z właścicielką Żona Johna

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się kupowanie ubrań z drugiej ręki, wynika to z tego, iż społeczeństwo staje się bardziej świadome w sprawach dotyczących ekologii i dbania o planetę. Więcej konsumentów odchodzi od wspierania fast fashion i wybiera zrównoważoną modę. Dobrym przykładem ekologicznej modowej marki działającej w Polsce jest Żona Johna, stworzona przez Aleksandrę Rałowską z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
07.02.2024

Polska i Dania przechodzą od słów do czynów w przyspieszaniu transformacji energetycznej

Wybór Polski jako celu pierwszej zagranicznej podróży JW Króla Fryderyka X od objęcia w połowie stycznia tronu Danii nie był przypadkowy - jak podkreślał duński monarcha, oba kraje łączą nie tylko wspólne wartości, ale także interesy gospodarcze, zwłaszcza w obszarze tzw. zielonej transformacji. Podczas wizyty podpisano wiele listów intencyjnych dotyczących ambitnych inwestycji w zrównoważone rolnictwo, produkcję biogazu, elektrownie morskie czy dekarbonizację warszawskiego metra.
06.02.2024

W Szczecinie będą kształcić pracowników terminala instalacyjnego morskich farm wiatrowych

Orlen Neptun uruchomi w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie szkolenie dla osób zainteresowanych pracą na terminalu instalacyjnym morskich farm wiatrowych.
31.01.2024

Targi EDU OFFSHORE WIND 2024 nabierają tempa!

Druga edycja największych w Polsce edukacyjnych targów kariery już za mniej niż 2 miesiące. Targi to wydarzenie organizowane zarówno dla młodzieży poszukującej pracy w perspektywicznej branży offshore, która bardzo dynamicznie rośnie, jak również dla innowacyjnych firm potrzebujących wykwalifikowanych pracowników. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w AmberExpo w Gdańsku. Hasłem tegorocznej edycji jest „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki!”
25.01.2024

Kongres Energetyki Przyszłości 2024 – informacje i zapisy

W dniach 16-17 kwietnia 2024 r. w Toruniu odbędzie się Kongres Energetyki Przyszłości, organizowany przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kluczowych wydarzeń sektora energetycznego.
08.01.2024

Rok 2024 przyniesie ważne decyzje dla morskich farm wiatrowych Bałtyk

Pozwolenie na budowę dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III oraz przygotowanie projektu farmy Bałtyk I do aukcji to najważniejsze kamienie milowe, których w 2024 roku spodziewają się Equinor i Polenergia. Ostatnie 12 miesięcy znacznie przybliżyły realizację projektów Bałtyk. Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 3 GW zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.
08.01.2024

Podsumowanie programu edukacyjnego „Kariera z wiatrem” w Szczecinie

Ocean Winds, spółka działająca w obszarze morskich farm wiatrowych i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów szkół średnich w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w Szczecinie jest między innymi młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana – właśnie zakończył się cykl edukacyjny dla klasy techników OZE.
19.12.2023

Wodór, biogaz, biometan - kluczowe technologie i paliwa w dekarbonizacji przemysłu

W dniach 14-15 marca 2024 w Gdyni odbędzie się druga edycja wydarzenia "Wodór, biogaz, biometan - kluczowe technologie i paliwa w dekarbonizacji przemysłu". Rejestracja na konferencję już się rozpoczęła.
17.12.2023

W Krakowie odbędą się warsztaty szycia świątecznych skarpet z materiałów odpadowych

Warsztaty szycia świątecznych skarpet z materiałów odpadowych organizuje w sobotę dla rodzin i dla seniorów Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Wydarzenie ma zachęcić mieszkańców do ekologicznego świętowania bez marnowania.
15.12.2023

16 miliardów na transformację energetyczną i adaptacje do zmian klimatu - podsumowanie Kongresu ESG 2023

„Trzy lata temu wielu z nas zastanawiało się, co to jest ESG. Teraz mamy już tę wiedzę. Nadszedł czas na skuteczne narzędzia i praktyczne zastosowanie tych zasad. Środowisko jest kluczowym elementem ESG, a ostatnio bezpieczeństwo energetyczne wyszło na pierwszy plan. Mówimy o stabilności systemu energetycznego, także w kontekście biznesu. Musimy szukać innowacji, a nasz Fundusz będzie dysponował 16 miliardami złotych na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu, wspierając m.in. geotermię.
11.12.2023

Trwają Ekomikołajki w Palmiarni Poznańskiej

Warsztaty ekologicznych ozdób świątecznych, a także bożonarodzeniowej kuchni w duchu zasad zero waste – czekają w niedzielę na odwiedzających Palmiarnię Poznańską. Ekomikołajki w ciepłych i pełnych bujnej zieleni pawilonach Palmiarni odbędą się już po raz drugi.
10.12.2023

W Pradze na zdjęciach artystów z Europy Środkowej można zobaczyć kryzys klimatyczny

„Wizualizacja kryzysu klimatycznego” - to nazwa plenerowej wystawy prac 11 fotografików z krajów Europy Środkowej, która jest prezentowana w Pradze. Wśród organizatorów jest Polska Agencja Prasowa. Po Pradze wystawa trafi do Warszawy.
25.11.2023

Resort klimatu o raporcie NIK: minister zapewniła realizację zadań dot. zagrożeń związanych z jakością wód

Minister Klimatu i Środowiska zapewniła realizację obligatoryjnych zadań ustawowych będących w jej właściwości, dotyczących ochrony środowiska, w odniesieniu do zagrożeń związanych z jakością wód - przekazali przedstawiciele resortu klimatu, odnosząc się do raportu NIK w sprawie Odry.
22.11.2023

„Pokochaj swoje rzeczy na dłużej” – Wola Park rusza z kampanią na Black Friday

Black Friday, zazwyczaj święto konsumpcjonizmu, w warszawskim Wola Parku będzie okazją do celebracji drugiego życia ubrań i przedmiotów. W sobotę, 18 listopada, ruszyła 4. edycja kampanii „Pokochaj swoje rzeczy na dłużej”, której celem jest promowanie ekonomii cyrkularnej. Przez 2 tygodnie na terenie centrum oraz zlokalizowanego w Wola Parku Współdzielnika, odbędzie się seria wydarzeń: pokaz mody z drugiej ręki, bezpłatne warsztaty upcyklingowe i wyprzedaż garażowa.
19.11.2023

Przyszłość polskiego sektora energii. Relacja z 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. 540 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego przedstawiciele rządu, politycy i decydenci oraz zarządy kluczowych dla rynku podmiotów, dyskutowali o wyzwaniach i perspektywach polskiego sektora energii.
14.11.2023

Warsztaty dla rolników i nasadzenia - współpraca Lidl Polska z Fundacją WWF Polska na rzecz ochrony bioróżnorodności w Polsce

Dzisiejsze decyzje w temacie ochrony środowiska mają wpływ na przyszłe pokolenia i mogą zatrzymać trend zanikającej bioróżnorodności. Dlatego Lidl Polska wspólnie z Fundacją WWF Polska angażują się w odtworzenie krajobrazu rolniczego w Polsce. Obecnie przeprowadzają pilotażową akcję nasadzeń śródpolnych i warsztaty edukacyjne dla rolników i producentów współpracujących z siecią.
06.11.2023

Śląskie. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zakończyła kampanię "Chronimy rezerwaty"

Akcje informacyjne w rezerwatach przyrody, warsztaty dla uczniów z woj. śląskiego oraz setki rozmów, rozdanych ulotek i promocyjnych gadżetów złożyły się na kampanię edukacyjną "Chronimy rezerwaty", prowadzoną w minionych miesiącach przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach.
04.11.2023

Jaka przyszłość czeka polski sektor energii? Dyskusja ekspertów podczas 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.
26.10.2023

Warsztaty dla firm z branży farmacji i biotechnologii

23 i 24 listopada br. odbędą się bezpłatne warsztaty online. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A – Fundusz Ekspansji Zagranicznej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR czy Bank Gospodarstwa Krajowego.
23.10.2023

Na kampusie Politechniki Krakowskiej studenci stworzyli „glebarium”

„Glebarium”, czyli miejsce przeznaczone do dekompozycji biomasy, kompostowania i tworzenia cennej materii organicznej zbudowali studenci Politechniki Krakowskiej na kampusie uczelni znajdującym się w centrum miasta. W pracach pomagali maturzyści z Bielska-Białej.
23.10.2023

Druga edycja największych targów edukacyjnych EDU OFFSHORE WIND już 5-6 marca 2024

Ruszyły przygotowania do drugiej edycji największych w Polsce edukacyjnych targów kariery w sektorach morskiej energetyki odnawialnej i pokrewnych, związanych z transformacją klimatyczną. Jest już znana data wydarzenia – druga edycja EDU OFFSHORE WIND odbędzie się 5-6 marca 2024 roku w Gdańsku. Imprezie towarzyszy hasło „Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki!”
16.10.2023

Zakończył się II Śląski Konwent Klimatyczny CLIMATE-CON 2023 - największe w regionie wydarzenie dotyczące adaptacji do zmian klimatu

11 i 12 października br. stadion śląski w Chorzowie stał się areną dyskusji na temat ochrony powietrza, środowiska i klimatu.
13.10.2023

II Śląski Konwent Klimatyczny CLIMATE-CON 2023 na Stadionie Śląskim

W dniach 11 i 12 października br. Stadion Śląski w Chorzowie ponownie stanie się areną dyskusji i debat dotyczących ochrony powietrza, środowiska i klimatu.
06.10.2023

Wojewoda wydał decyzję na budowę sieci przesyłowej między Choczewem a Żarnowcem

Wojewoda pomorski wydał decyzję lokalizacyjną na "Budowę linii Choczewo – Żarnowiec". Inwestycja stanowi część planowanego systemu elektroenergetycznego koniecznego do przesłania mocy z Morskich Farm Wiatrowych zlokalizowanych na Morzu Bałtyckim do Krajowego Systemu Energetycznego.
02.10.2023

Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty

12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji oraz dla przedstawicieli administracji publicznej.
02.10.2023

Katowice mają ponad 100 zielonych zadań na 2024

Ponad 100 zadań finansowanych z trzymilionowej puli tzw. zielonego budżetu Katowic ma zostać zrealizowanych w 2024 r. – wynika z czwartkowej informacji miasta. Zielony budżet to wydzielona część budżetu obywatelskiego Katowic, którego wyniki opublikowano w środę.
30.09.2023

Rozpoczął się Kongres Nowej Mobilności o wyzwaniach rozwoju sektora e-mobility

W Łodzi rozpoczął się we wtorek Kongres Nowej Mobilności, prezentujący najważniejsze wyzwania związane z rozwojem sektora e-mobility. Minister klimatu Anna Moskwa napisała w liście do uczestników, że transformacja sektora motoryzacji będzie miała znaczny wpływ na polską gospodarkę.
26.09.2023

Dekarbonizacja na statkach. Koszty w portach i u gestorów ładunków. 5 kluczowych działań +1

Polityka Międzynarodowej Organizacji Morskiej dotycząca monitorowania efektywności energetycznej statku, zapoczątkowana w styczniu, już wpływa zarówno na prędkość, z jaką pływają kontenerowce, jak i na rodzaj napędu statków zamawianych przez operatorów – zauważają eksperci Drewry na podstawie najnowszych informacji z rynku.
25.09.2023

Startuje jesienna odsłona ogólnopolskiej akcji "Książka za drzewo"

12 września na Rynku w Katowicach startuje ogólnopolska akcja "Książka za drzewo". Uczestnicy jesiennej edycji za posadzenie drzewa otrzymają książkę.
09.09.2023

Ekolodzy rozdają sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne

Sadzonki drzew i kwiatów w zamian za surowce wtórne przekazują w sobotę mieszkańcom Szczyrku Zieloni z Fundacji Ekologicznej Arka. Anna Sobańska, jedna z inicjatorek wydarzenia, powiedziała, że akcja odbywa się na placu Jakuba, czyli w centralnym miejscu kurortu.
09.09.2023

„Niebieskie granty" na zielone pomysły

90 tysięcy złotych – tyle pieniędzy spółka Volkswagen Poznań przekaże zwycięzcom konkursu ekologicznego „Niebieskie granty". Kto może ubiegać się o te fundusze? Wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski, które mają pomysły na to, jak m. in. oszczędzać energię, wodę, czy prowadzić skuteczną edukacją ekologiczną.
04.09.2023

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych w Różanie będzie otwarte dla zwiedzających

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych w Różanie będzie otwarte dla zwiedzających - poinformował PAP Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w Otwocku i dodał, że będzie to nietypowa okazja, by zobaczyć obiekt, który zazwyczaj jest niedostępny.
03.09.2023

Wolontariusze sprzątają brzegi Wisły i jej dopływów

Ogólnopolską akcję „Czysta Wisła” zainaugurowała w piątkowe południe w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna „Arka”. Jak powiedział PAP jej prezes Wojciech Owczarz, przez 10 dni na całej długości Wisły oraz na jej dopływach, wolontariusze będą sprzątali brzegi.
25.08.2023

I Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej (KNER’2023) – nauka dla gospodarki

26 września 2023 r. w Krakowie odbędzie się I Konferencja Naukowa Energetyki Rozproszonej KNER’2023 – organizowana przez osiem wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej. W toku obrad naukowej refleksji zostaną poddane najważniejsze aspekty transformacji energetycznej. Konferencja wraz z odbywającym się dzień wcześniej VI Forum Energetyki Rozproszonej tworzą I Kongres Energetyki Rozproszonej – miejsce merytorycznej debaty na temat wyzwań energetycznych kraju.
18.08.2023

Akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zgromadziła blisko tysiąc uczestników

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.
16.08.2023

Studenci z Wrocławia z ekologicznymi pomysłami

Modułowy pawilon dla Fundacji Green Gaya, recepcja z papieru dla Działu Rekrutacji PWr, kawiarnia na drezynie – to część studenckich projektów, które powstały na Politechnice Wrocławskiej podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB.
05.08.2023

Z "zielonego budżetu" powstaną nowe łąki kwietne i zielone strefy w Katowicach

Ponad 30 przedsięwzięć zakładających zazielenienie w Katowicach różnych terenów przygotowuje tamtejszy Zakład Zieleni Miejskiej, podało w czwartek miasto. Inwestycje są finansowane z "zielonego budżetu", czyli puli budżetu obywatelskiego wydzielonej na cele związane z miejską przyrodą i ekologią.
04.08.2023

Na Dolnym Śląsku o zmianach energetycznych

Zmiany energetyczne to wyrażenie odmieniane przez wszystkie przypadki. Z ekspertami z UE spotkanie zorganizował Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru Wklaster. Spotkanie w ramach programu START odbyło się w hotelu Piotr w Boguszowie Gorcach. Celem warsztatu było opracowanie "Teorii Zmiany" dla części podregionu Wałbrzych oraz usprawnienie związku istniejącej listy projektów z celami rozwoju. Wklaster jest partnerem Gryfickiego Klastra Energii.
02.08.2023

Kongres Energetyki Rozproszonej – nowe forum merytorycznej debaty na temat wyzwań transformacji energetycznej

W dniach 25–26 września 2023 r. na terenie kampusu AGH odbędzie się I Kongres Energetyki Rozproszonej. Wydarzenie będzie kontynuowało linię programową wytyczoną przez Forum Energetyki Rozproszonej, którego pięć edycji zorganizowano w ostatnich latach w ramach projektu „Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii” (KlastER) finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (program GOSPOSTRATEG).
05.07.2023

Tauron i Karkonoski Park Narodowy będą działać na rzecz edukacji i ochrony przyrody

Wspólne działania na rzecz edukacji i ochrony przyrody zakłada porozumienie podpisane przez Tauron i Karkonoski Park Narodowy. Zaplanowano m.in. warsztaty dla pracowników energetycznej spółki oraz wspólne sadzenie drzew - podał Taruon w komunikacie.
22.06.2023

OX2 otwiera Farmę Wiatrową Sulmierzyce

7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 23,1 MW zasilać będzie rocznie blisko 20 tys. gospodarstw domowych. Oficjalne otwarcie Farmy Wiatrowej Sulmierzyce w Wielkopolsce odbyło się 15 czerwca, w Światowy Dzień Wiatru. To trzecia w Polsce farma wiatrowa zrealizowana przez OX2, czołowego dewelopera OZE oraz lidera pod względem przeprowadzonych inwestycji wiatrowych w Europie.
16.06.2023

Spotkanie i warsztaty dotyczące technologii CCUS w Warszawie

13 i 14 czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie grupy technicznej Carbon Sequestration Leadership Forum (CSLF) oraz warsztaty dot. rozwoju technologii wychwytu, transportu, utylizacji i składowania dwutlenku węgla (z ang. CCUS carbon capture, utilisation and storage). W spotkaniu wziął udział wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia było Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
15.06.2023

Badanie Mobil 1 – polskie warsztaty samochodowe realizują zielone inwestycje

Ponad połowa warsztatów samochodowych (52%) dobrze lub bardzo dobrze ocenia swoje starania na rzecz ograniczania wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko. 7 na 10 mechaników realizuje zielone inwestycje – wynika z ogólnopolskiego badania Mobil 1, którego rezultaty zostały opublikowane 5 czerwca, w Światowy Dzień Środowiska, ustanowiony przez ONZ i obchodzony w ponad 100 państwach na świecie.
13.06.2023

Instalacja OZE w firmie – jak bezproblemowo zbudować i użytkować? Uwarunkowania prawne procesu inwestycyjnego krok po kroku

Szkolenie stanowi praktyczne kompendium wiedzy – jak krok po kroku przeprowadzić proces inwestycyjny w instalacje OZE.
06.06.2023

Poznań gościł 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych [WIDEO]

W dniach 16-17 maja Poznań stał się miejscem spotkania ekspertów i decydentów związanych z rynkiem wodorowym podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie skupiło się na przyszłości technologii wodorowych, które odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu energetycznej niezależności Europy.
06.06.2023

Wyzwania Robotyzacji – czyli jak zautomatyzować procesy produkcyjne w firmie

Przedsiębiorstwa, które chcą prawidłowo przeprowadzić proces automatyzacji, przełamać bariery związane z robotyzacją tradycyjnych procesów rzemieślniczych lub rozwiązać kryzys poprzez transformację cyfrową mogą wziąć udział w największej w Gdańsku konferencji związanej z automatyzacją – „Wyzwania Robotyzacji” odbędą się już 13 czerwca 2023 r. w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym.
05.06.2023

Wojciech Dąbrowski: projekt budowy elektrowni jądrowej w Koninie przebiega zgodnie z planem

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP - koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
02.06.2023

Eolus wspiera odpowiedzialny rozwój morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim

Eolus to jeden z wiodących deweloperów energii odnawialnej w krajach nordyckich. Rozwijając morską energetykę wiatrową, chcemy robić to odpowiedzialnie i tym samym chronić wrażliwe środowisko morskie. Dlatego Eolus wraz z Baltic Sea Action Group (BSAG) opracował zobowiązanie na lata 2022-2025, które obejmuje wszystkie nasze projekty morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Jesteśmy zobowiązani do uwzględnienia delikatnego stanu morza i pracy na rzecz ochrony Bałtyku na kilka sposobów, np. takich jak podnoszenie świadomoś
30.05.2023

O wodorowej (re)wolucji podczas H2POLAND

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND - zgodnie z przewidywaniami - okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.
26.05.2023

Polska kluczowym krajem na mapie wodorowej Europy

W dniach od 16 do 17 maja w Poznań Congress Center odbywa się 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. W stolicy Wielkopolski zostało podpisane historyczne porozumienie będące pierwszą ponadnarodową inicjatywą wodorową państw Europy Środkowej i krajów bałtyckich.
19.05.2023

I edycja programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem" - zrealizowano 45 projektów

45 projektów o łącznej wartości 1 mln złotych zrealizowano w pierwszej edycji programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem". Inicjatywa stworzona dla mieszkańców gminy Choczewo (woj. pomorskie) to pomysł inwestorów morskich farm wiatrowych: Baltic Power (PKN ORLEN i Northland Power), PGE Baltica i Ørsted, oraz Ocean Winds realizujących inwestycje offshore w polskiej części Morza Bałtyckiego. Celem inicjatywy jest wspieranie pomysłów zgłaszanych przez lokalną społeczność gminy, w której powstaje infrastruktura niezbędna do wyprowad
18.05.2023

W Poznaniu o przyszłości technologii wodorowych

Europa jest zgodna – bezpieczna przyszłość oparta musi być na energetycznej niezależności. W procesie tym kluczową rolę odgrywać będzie wodór. Eksperci i decydenci związani z wodorowym rynkiem pojawią się w Poznaniu w dniach 16-17 maja, aby wziąć udział w 2. Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Podczas wydarzenia podpisane zostanie ponadnarodowe porozumienie państw Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich – 3 Seas Hydrogen Council.
15.05.2023

Już 16 maja odbędzie się kolejna edycja Warsztatów dla wykonawców z PGE Energia Ciepła

Po raz piąty wykonawcy i podwykonawcy, przedstawiciele firm z branży budowlanej, będą mogli zapoznać się z warunkami, wewnętrznymi procedurami PGE oraz narzędziami, za pomocą których prowadzone są postępowania przetargowe PGE Energia Ciepła. Z roku na rok Warsztaty dla wykonawców cieszą się większym zainteresowaniem, organizowane są w formule hybrydowej, dzięki czemu poza spotkaniem na stadionie PGE Narodowym, można wygodnie wziąć udział w spotkaniu online.
08.05.2023

Zielona sobota w Poznaniu

Od godz. 10:00 w parku Wilsona w Poznaniu trwa festyn skierowany do miłośników zieleni i przydomowych ogródków. Na wszystkich zainteresowanych czekały warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele innych atrakcji.
06.05.2023

Equinor i Polenergia stawiają na aktywne wsparcie budowy farm morskich Bałtyk

– Farmy wiatrowe na Bałtyku będą służyć ludziom i środowisku. Dlatego od początku naszych wspólnych inwestycji prowadzimy intensywny dialog z mieszkańcami, samorządami i przedsiębiorcami z regionu – mówią przedstawiciele Equinor i Polenergii. Spółki podsumowały swoje działania przy projektach MFW Bałtyk I, II i III w pierwszym kwartale bieżącego roku.
28.04.2023

Rosną inwestycje w start-upy pozytywnego wpływu. Ich celem jest przeciwdziałanie globalnym problemom, zwłaszcza w obszarze klimatu

Start-upy coraz mocniej się angażują w rozwiązywanie palących problemów w skali globalnej. Jednym z najważniejszych obszarów jest środowisko i klimat. Na całym świecie skala inwestycji w tzw. start-upy pozytywnego wpływu szybko rośnie. Przybywa także programów, które mają tym młodym spółkom pomóc w rozwoju i wdrożeniu na rynek ich rozwiązań. Jednym z nich jest konkurs Huawei Startup Challenge. Podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Huawei zaprezentował innowacyjne rozwiązania niektórych laureatów konkursu, m
27.04.2023

Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce - nowy bezpłatny kurs online od PFR

Firmy coraz bardziej zdają sobie sprawę, że muszą działać w sposób zrównoważony i zmniejszać negatywny wpływ swojej działalności na środowisko. Aby więcej firm zaczęło stosować zasady GOZ, potrzebny jest system zachęt. Jedną z nich może być wsparcie z Funduszy Europejskich dla firm, które inwestują w rozwiązania przyjazne dla środowiska.
26.04.2023

Akcja sprzątania brzegów Warty w Poznaniu

W sobotnie przedpołudnie, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Poznaniu rozpocznie się akcja sprzątania brzegów Warty. Dla uczestników przygotowano 10 punktów z pakietami rękawiczek i worków na śmieci, a dla najmłodszych warsztaty i konkursy.
22.04.2023

Bezpieczna i czysta energia dla Polski. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER. Prawie pół tysiąca uczestników wysłuchało merytorycznych debat i wystąpień liderów sektora, którzy poruszyli najbardziej aktualne tematy związane z polską energetyką.
20.04.2023

Wiceminister klimatu: rozwój sektora magazynowania gazu jest istotnym elementem bezpieczeństwa energetycznego

Rozwój sektora magazynowania gazu ziemnego jest istotnym elementem budowania bezpieczeństwa energetycznego kraju - powiedział w środę wiceminister klimatu Piotr Dziadzio podczas XII Targów Techniki Grzewczej EXPO-GAS. Jak ocenił, bez gazownictwa transformacja energetyczna się nie odbędzie.
19.04.2023

Envirly rozpoczyna współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju

Envirly, polski start-up zajmujący się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie redukcji śladu węglowego, rozpoczął współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii w ramach szkolenia „Raportowanie ESG. Warsztaty obliczania śladu węglowego organizacji”. Uczestnicy warsztatów zyskują dostęp do cyfrowego narzędzia wspierającego wyliczenie śladu węglowego organizacji oraz na własnym przykładzie mogą się przekonać o korzyściach wynikających z automatyzacji procesu pozyskiwania danych w organizac
18.04.2023

PGE posadziła 2,5 tys. młodych drzew na Mazowszu w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

PGE Polska Grupa Energetyczne wspólnie z Nadleśnictwem Mińsk posadziła 2,5 tys. młodych sosen zwyczajnych w Leśnictwie Jeziorek. W akcji wzięło udział 40 osób - pracowników PGE SA, PGE Synergia, PGE Baltica, PGE Obrót Oddział Warszawa, PGE Energia Odnawialna oraz Fundacji PGE wraz z rodzinami.
14.04.2023

Ponad 300 uczestników wzięło udział w Warsztatach dla Wykonawców z PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja, największy w Polsce operator systemu dystrybucyjnego, należący do Grupy PGE, po raz drugi zorganizował Warsztaty dla Wykonawców. Wzięło w nich udział ponad 300 uczestników. Wydarzenie odbyło się w formie webinarium z możliwością udziału na żywo w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
06.04.2023

Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER odbędzie się już 13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.
06.04.2023

Czy warsztaty w kraju są gotowe na serwisowanie aut elektrycznych?

Samochody elektryczne szturmem zdobywają polskie drogi. Choć pozbawione są wielu newralgicznych komponentów, które mogą ulec awarii, nie oznacza jednak, że są mniej problematyczne niż te, z napędem spalinowym. O specyficznych wymaganiach aut elektrycznych oraz problemach, z jakimi wiąże się ich naprawa, opowiadają eksperci serwisu autobaza.pl.
04.04.2023

Kongres Move: dyskusje o e-mobility z walką o utrzymanie polskich fabryk w tle

Czy producenci samochodów utrzymają swoje inwestycje w Polsce, jak finansować e-mobility, jakie wyzwania związane z rewolucją nisko i zero emisyjną stoją przed polską energetyką, co z zieloną energią dla produkcji – to tylko część pytań, na które odpowiedzą eksperci podczas tegorocznego kongresu MOVE. Wyzwania motoryzacyjne do roku 2035, elektryfikacja ciężkiego transportu drogowego oraz mobilność w kontekście zeroemisyjnego celu na 2035 rok dla miast i mieszkańców – to główne tematy tegorocznego kongresu.
28.03.2023

Umowa na jądrowe szkolenia dla polskiego przemysłu

17 marca br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zawarło umowę na realizację zaawansowanych szkoleń dla polskich przedsiębiorstw, które zamierzają realizować prace dla sektora jądrowego. Celem działania jest podnoszenie kompetencji krajowego przemysłu dla zapewnienia możliwie dużego udziału w polskim projekcie, jak i na rynkach międzynarodowych w różnych technologiach.
23.03.2023

Światowy Dzień Wody. Fundusze Norweskie umożliwiają ograniczenie zanieczyszczenia środowiska wodnego

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w celu uświadomienia jak dużym problemem jest brak dostępu do czystej wody pitnej i jak ważna jest prawidłowa gospodarka wodna. Projekty polskich przedsiębiorców mogące przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska wodnego i jego bezpośredniego otoczenia otrzymały dofinansowanie z Funduszy Norweskich w ramach schematu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth”.
22.03.2023

Edu Offshore Wind – żeby offshore nie potknął się o brak kadr

Szacuje się, że na samym tylko Pomorzu powstająca morska energetyka wiatrowa wygeneruje w najbliższych latach około 20 tys. miejsc pracy. Byłaby to świetna wiadomość gdyby nie fakt, że rąk do pracy brakuje. Mając na uwadze to, jak ważny dla regionu, ale i całego kraju będzie rodzący się sektor przemysłu, kilka lokalnych instytucji postanowiło już teraz zachęcić młodzież ze szkół średnich, by uwzględniła w swoich perspektywach edukacyjnych i zawodowych morską energetykę wiatrową. Tak powstały pierwsze targi Edu Offshore Wind, któr
20.03.2023

Nietypowe śmieci oddawane przez mieszkańców eksponatami muzeum Ekosystemu

Oryginalne i nietypowe śmieci oddawane przez wrocławian do PSZOK-ów stały się eksponatami muzeum, którego pomysłodawcą jest miejska spółka Ekosystem. Można zobaczyć tu m.in. pianino wyprodukowane w Breslau, pralkę Franię, stare aparaty fotograficzne, czy prototypy kas fiskalnych.
18.03.2023

Gminy zatrudniające ekodoradców sprawniej przeprowadzają wymianę kopciuchów

Samorządy rozbudowują sieć ekodoradców, czyli specjalistów z zakresu ochrony powietrza. W Małopolsce, która zainicjowała takie urzędnicze stanowiska, sieć liczy już ponad 230 fachowców. Ekodoradca doradza mieszkańcom w kwestii wymiany źródeł ciepła i instalacji OZE czy termomodernizacji budynku, pomaga wypełnić nierzadko skomplikowane wnioski o dofinansowanie do takiej inwestycji, a potem rozliczyć dotację. Statystyki wskazują, że gminy, w których są zatrudnieni, osiągają lepsze efekty w zakresie wymiany kotłów niż pozostałe.
17.03.2023

I Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 - zakończone!

Przez dwa dni targowe spotykała się młodzież szkół średnich, studenci, a nawet uczniowie szkół podstawowych z ponad 80 wystawcami I edukacyjnych targów kariery EDU OFFSHORE WIND!
17.03.2023

I Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 – pasja do zielonej energetyki [ZDJĘCIA]

Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 – to spotkanie ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych) i studentów z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej, wyższych uczelni, instytucji samorządowych, organizacji pracodawców i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
14.03.2023

I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 – pasja do zielonej energetyki. Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023 to pierwsze takie wydarzenie w skali Polski, na którym ponad 5000 uczniów szkół średnich (w grupach zorganizowanych), stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, będzie mogło spotkać się z ponad 75 wystawcami z czołowych firm i organizacji sektora morskiej energetyki wiatrowej i nie tylko, z Polski i z zagranicy.
13.03.2023

Od dziesięciu lat program Eco-Miasto promuje ekologiczne rozwiązania

Miasta. Ludzie. Przyszłość – pod takim hasłem wystartowała dziesiąta edycja, zorganizowanego przez UNEP/GRID-Warszawa i Ambasadę Francji w Polsce programu Eco-Miasto. To jedna z najbardziej znanych wśród samorządów inicjatyw związanych z ochroną środowiska i promowaniem zrównoważonego rozwoju miast.
06.03.2023

“Let´s get green!” Partycypacja pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem i dostosowaniu do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu

Zmiany klimatyczne i degradacja środowiska naturalnego stanowią egzystencjalne zagrożenie dla Europy i świata. Przyjęty przez Komisję Europejską Europejski Zielony Ład jest mapą drogową dla gospodarki europejskiej, by stała się zasobooszczędna, energooszczędna i neutralna klimatycznie, a jednocześnie nowoczesna i coraz bardziej konkurencyjna. Transformacja powinna być planowana i wdrażana w sposób sprawiedliwy, a więc przy zaangażowaniu i z uwzględnieniem interesów pracowników i obywateli, którzy odczują jej skutki.
27.02.2023

Rusza projekt Jadalny Kraków, zachęcający do miejskiego rolnictwa

Zachęcanie do miejskiego rolnictwa, zakupu warzyw na miejskich targowiskach, a tym samym promowanie postaw ekologicznych i prozdrowotnych jest celem projektu Jadalny Kraków, którego realizację rozpoczynają jednostki miejskie z instytucjami kultury i lokalnymi organizacjami.
26.02.2023

Jak właściwie dobrać źródła wytwórcze dla kontraktów cPPA - warsztaty podczas Konferencji RE-Source Poland Hub

Warsztaty dla odbiorców energii już 21 marca br. w godz. 9:00-12:00 w Warszawie. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak rozpocząć starania o zakontraktowanie zielonych źródeł wytwórczych zarówno w modelu cPPA, jak również w modelu dzierżawy źródeł wytwórczych. Wydarzenie jest częścią corocznej międzynarodowej Konferencji RE-Source Poland, która odbędzie się w dniach 21-22 marca w Warszawie.
24.02.2023

Rekordowa liczba projektów środowiskowych PGE w 2022 r.

Już 28 000 specjalnych platform do gniazdowania bocianów zostało zamontowanych przez PGE ponad liniami energetycznymi. Tylko w 2022 roku powstało 787 nowych miejsc do zakładania gniazd przez te ptaki. To – obok współpracy z parkami narodowymi i akcji nasadzeń 67 500 drzew – jedno z wielu działań Grupy PGE na rzecz ochrony przyrody i bioróżnorodności zrealizowanych w ubiegłym roku.
21.02.2023

Wystartowało Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej zainaugurowało we wtorek swoją działalność. ”To przestrzeń, która będzie służyła nie urzędnikom, ale wszystkim mieszkańcom i stowarzyszeniom zajmującym się ochroną klimatu” - wskazał prezydent miasta Jacek Majchrowski.
14.02.2023

Baltic Power uzyskuje pozwolenie na budowę dla lądowej części inwestycji

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zatwierdził projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany oraz udzielił pozwolenia na budowę dla Baltic Power Sp. z o.o.
30.01.2023

Zbliża się VI Forum Operatorów Farm Wiatrowych w Sopocie

Forum Operatorów Farm Wiatrowych to wydarzenie branżowe skierowane do operatorów farm wiatrowych oraz całej branży wiatrowej, która zaangażowana jest w procesy obsługi technicznej i eksploatacji farm wiatrowych. Tegoroczna, VI już edycja świadczy o rosnącej potrzebie poruszania wątków praktycznych i technologicznych, których z każdym rokiem przybywa.
25.01.2023

Trendy w branży motoryzacyjnej w 2023 r.

Od początku 2020 roku prognozowanie w branży motoryzacyjnej stało się trudniejsze. Z problemów pandemicznych, płynnie przeszliśmy do zawirowań związanych z wojną w Ukrainie i widma kryzysu energetycznego. Co czeka nas w roku 2023? Wszelkie przewidywania powinniśmy rozpocząć od słów „Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa…”
24.01.2023

Ogólnopolska Noc Biologów pod znakiem wody

Czy możliwa jest susza w wodzie, czy rzeka może być bardziej słona niż Bałtyk, jak obecność ważek świadczy o jakości wody, co niesamowitego żyje na dnie, jak wygląda ślimak od środka - i czy nurkowanie rekreacyjne wpływa na środowisko wodne - będzie można dowiedzieć się w piątek 13 stycznia podczas Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość".
11.01.2023

Ekojazda na polskich torach - aplikacja pomaga oszczędzać energię trakcyjną

Od ponad miesiąca 5 maszynistów Kolei Mazowieckich i 14 maszynistów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej sprawdza, jak w praktyce działa SENSUM – system do eco-drivingu dla kolejarzy, rozwijany w ramach jednej z głównych inicjatyw Centrum Efektywności Energetycznej Kolei przez PKP Energetyka. Zrealizowano prawie 150 przejazdów, które potwierdziły wysoką precyzję systemu i prawidłowość danych teletechnicznych. KM i ŁKA, jako liderzy uczestniczący w rozwoju i wdrożeniu systemu, współtworzą to innowacyjne rozwiązanie poprawiające efektywno
10.01.2023

Kluczowe decyzje i kamienie milowe – PGE podsumowuje rok w offshore

Ogłoszenia i rozstrzygnięcia kolejnych przetargów, pozyskanie ważnych decyzji administracyjnych i rozpoczęcie niezbędnych badań w obszarze morskiej energetyki wiatrowej to najważniejsze działania z zakresu morskiej energetyki wiatrowej podjęte w 2022 roku przez PGE. Pokazują one, jak intensywny rok ma za sobą Grupa PGE w sektorze offshore. W nowy wchodzi, przygotowując się do uzyskania pozwoleń na budowę, będących ostatnimi niezbędnymi do podjęcia decyzji inwestycyjnej dotyczącej projektów na Bałtyku.
20.12.2022

Łódź. Energię ze słońca będzie czerpać 59 miejskich obiektów

Ponad 1 mln zł oszczędności rocznie ma przynieść inwestycja Miasta Łódź w fotowoltaikę. Panele zostaną zamontowane na 59 miejskich placówkach – przedszkolach, szkołach, żłobkach i domach pomocy społecznej. Inwestycja o wartości ok. 10 mln zł ma się zwrócić w ciągu ok. 10 lat.
10.12.2022

Zrównoważony ekosystem edukacji klimatycznej – potrzebny od zaraz! [GALERIA]

Jak skutecznie i praktycznie uczyć o klimacie? Jak zachęcać młodych ludzi do uważności wobec tego, co ich otacza, nie wzbudzając lęku i strachu, ale zmotywować do rozwiązywania problemów środowiskowych podczas projektów szkolnych i później, kiedy wejdą w dorosłość i rozpoczną swoją ścieżkę zawodową?
05.12.2022

Rumia wyszkoli kadry dla offshore wind

Na terenie Rumi rozwijane jest Pomorskie Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej, w którym chętni zdobędą wykształcenie niezbędne do podjęcia pracy w branży morskiej energetyki wiatrowej. Centrum, mimo braku siedziby, zrealizowało już m.in. warsztaty offshorowe dla uczniów klas 8 szkół podstawowych w Rumi. Współorganizatorami szkolnych zajęć były Grupa Polenergia i Equinor Polska.
21.11.2022

Europejski Tygodzień Redukcji Odpadów - 3R!

W ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów Koalicja 5 Frakcji zachęca do wspólnego MIERZENIA WYŻEJ i podejmowania działań w ramach Zasady 3R: Reduce, Reuse, Recycle.
14.11.2022

GVO przedłużone, ale zmiany pilnie potrzebne

Wojna w Ukrainie, horrendalnie wysokie ceny energii elektrycznej i gazu, europejska polityka klimatyczna i ekologiczna, wciąż tląca się pandemia oraz transformacja cyfrowa to niełatwe warunki, w jakich zmuszony jest dziś działać niezależny sektor motoryzacyjny. Tematy te były poruszane podczas XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.
24.10.2022

Kadry dla offshore. Equinor, Polenergia i Rumia podpisały list intencyjny

Equinor wspólnie z Grupą Polenergia oraz gminą miejską Rumia i Rumia Invest Park podpisały 19 października list intencyjny w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy w ramach Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej.
21.10.2022

Ekologiczny mural powstał we Wrzeszczu

Czym oddychasz? To hasło, które stanowi główny punkt muralu, który powstał na bocznej ścianie budynku Szkół Okrętowych i Technicznych Conradinum. Został on wykonany farbami ekologicznymi pochłaniającymi zanieczyszczenia i podejmuje tematykę czystego powietrza, wolnego od zanieczyszczeń spowodowanych paleniem w tzw. piecach “kopciuchach”.
20.10.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

Dzień Kariery Offshore 2022 – Catch the big fish!

Zbliża się pierwsza edycja Dnia Kariery Offshore na Politechnice Gdańskiej. To świetna okazja, by porozmawiać z przedstawicielami firm działających w sektorze odnawialnych źródeł energii, ale i ważny krok w wyborze ścieżki kariery. Zapraszamy studentów i absolwentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką morskiej energetyki wiatrowej, które chcą budować zawodową karierę w jednym z najszybciej rozwijających się obecnie sektorów energetyki w Europie.
15.10.2022

Rząd pracuje nad ustawą mającą ograniczyć wzrost cen prądu

Rząd pracuje nad projektem ustawy, którego celem jest ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcie niektórych odbiorców w 2023 roku - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
12.10.2022

Minister Anna Moskwa: Rząd wprowadzi ceny maksymalne za prąd, aby chronić polskie rodziny, małe i średnie firmy oraz odbiorców wrażliwych

„Aby chronić odbiorców prądu, wprowadzony zostanie mechanizm maksymalnej ceny na energię elektryczną. Wsparcie obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa, a także m.in.: szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownie. Zwiększy się ponadto pomoc dla gospodarstw domowych, poza dotychczasowy limit 2 tys. kWh” – podkreśla minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, która 11 października 2022 r. przedstawiła Radzie Ministrów założenia projektu ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii e
11.10.2022

Local Trends: mapa wyzwań i dobre praktyki

Kryzys energetyczny, zielona transformacja miast i wsi, nowa perspektywa finansowa – to tylko niektóre tematy poruszane podczas Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego. W połowie października Poznań stanie się miejscem najważniejszych debat o samorządach, których efektem będą wydane w formie raportu rekomendacje.
10.10.2022

W 2023 r. w Katowicach zostanie wykonanych blisko 100 projektów z Zielonego Budżetu

Blisko 100 projektów z Zielonego Budżetu miasta Katowice zostanie wykonanych w 2023 r. Lokalny samorząd wesprze realizację celów związanych z miejską przyrodą i ekologią kwotą prawie 2,8 mln zł, wydzieloną z budżetu obywatelskiego.
03.10.2022

“Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii”

Bieda, wykluczenie, migracje i poszukiwanie nowej tożsamości. Negatywne skutki odchodzenia od węgla, jakie mogą odczuć regiony górnicze są jednym z największych wyzwań transformacji w Polsce. Zmiany dokonują się na wielu płaszczyznach m.in. ekonomicznej, społecznej, kulturowej. Są szansą, ale i też poważnym wyzwaniem. Przemianom towarzyszy galopujący kryzys energetyczny, który coraz silniej kształtuje europejską rzeczywistość i zmusza do poszukiwania nowych źródeł energii.
30.09.2022

„Współpraca – Energia – Przyszłość” – debata o przyszłości zawodów związanych z nowoczesną energetyką

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, zorganizowała w Poznaniu konferencję „Współpraca – Energia – Przyszłość”. Wydarzenie poświęcone było współpracy branży energetycznej ze szkolnictwem ponadpodstawowym. W trakcie konferencji podsumowano dotychczasową współpracę i zebrane doświadczenia spółek z Grupy Enea współtworzących program wspierania szkolnictwa branżowego i technicznego. Nauczyciele szkół objętych patronatem Enei mogli uczestniczyć w wykładach i panelach dyskusyjnych, a uczniowie – m.in. w warsztat
28.09.2022

Elektromobilność zmieni motoryzacyjny rynek wtórny

Ogromne zmiany dla polskich firm - elektromobilność zmieni motoryzacyjny rynek wtórny.
13.09.2022

PGE Baltica poszerzy współpracę z Politechniką Gdańską

PGE Baltica, spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy PGE, będzie partnerem VI edycji Studiów Podyplomowych Morska Energetyka Wiatrowa prowadzonych na Politechnice Gdańskiej. List intencyjny podpisany z władzami uczelni otwiera też drogę do innych, kolejnych form współpracy, z których skorzysta tworzone przez PGE Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej.
08.09.2022

W przyszłym tygodniu Metropolitalne Dni Energii - o czystej energii

Metropolitalne Dni Energii, poświęcone czystej energii, odbędą się w przyszłym tygodniu 12-17 września w Katowicach i okolicznych miastach. Sobota, 17 września będzie dniem otwartym, m.in. z piknikiem na katowickim rynku. Zaplanowano też konferencję o roli atomu dla samorządów.
06.09.2022

PAIH: rozwój technologii wodorowej w Polsce, powojenna odbudowa Ukrainy tematami Forum Biznesu

Rozwój technologii wodorowej w Polsce, perspektywy związane z powojenną odbudową Ukrainy, prowadzenie działalności e-commerce w Europie i Azji znajdą się wśród tematów poruszanych podczas tegorocznego Forum Biznesu - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
05.09.2022

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
03.09.2022

Pierwsza szkoła z Zielonym Laboratorium TAURONA

W Szkole Podstawowej im. Ks. Franciszka Gołby w Bachowicach powstało pierwsze spośród czterech Zielonych Laboratoriów TAURONA. Szkoły zostały wyłonione w konkursie, w którym wzięło udział 140 placówek z czterech województw na południu Polski. Każda szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 100 000 tysięcy złotych, a środki zainwestowano w remont i wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów ścisłych.
01.09.2022

IKEA o cyrkularności na 5. Green Film Festival w Krakowie

IKEA jako partner 5. Green Film Festival, pragnąc poszerzać świadomość na temat gospodarki cyrkularnej, zorganizowała warsztaty edukacyjne z odnawiania zniszczonych mebli oraz produktów codziennego użytku. Eksperci i ekspertki IKEA mieli również okazję podzielenia się wiedzą podczas jednej z debat, której tematem przewodnim był zrównoważony rozwój.
29.08.2022

ProtoLAB: studenckie konstrukcje z ekologicznych materiałów

Meble, pawilon herbaciany i jednostka pomocowa dla uchodźców – to tylko część projektów studenckich realizowanych na PWr podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB. Wszystkie konstrukcje będzie można zobaczyć już 14 sierpnia.
12.08.2022

Młodzi naukowcy ze wsparciem lidera branży OZE

Współpraca biznesu i nauki szansą na innowacje w obszarze OZE. Ruszyła pierwsza edycja programu grantowego organizowanego przez ONDE SA. Za kilka miesięcy poznamy efekty projektów badawczych.
29.06.2022

RWE edukuje pomorskie dzieci i młodzież na temat odnawialnych źródeł energii

RWE kontynuuje cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na Pomorzu. Do tej pory w zajęciach wzięło udział około 750 uczniów klas 4-8, w wieku 10-14 lat. Na początku czerwca zainicjowano zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób produkowana jest zielona energia oraz zdobywają wiedzę na temat perspektyw rozwoju sektora OZE w Polsce i możliwości zatrudnienia w tej dynamicznie rozwijającej się branży
14.06.2022

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • Reneko

    Warszawa, ul. Głębocka 9A/49 , tel.: 661169761

Dziękujemy za wysłane grafiki.