Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Sławomir Kalicki, lider Forum

Dodano: 13.09.2023

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.


Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023. Tematów nie zabraknie

13 października w salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego zbiorą się reprezentanci szeroko rozumianej branży morskiej, by dyskutować na dotyczące jej tematy w ramach 22. już edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Jak zauważa lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia Sławomir Kalicki, tematów do rozmów nie zabraknie. W branży dzieje się bowiem bardzo dużo, zmiany wymagają elastyczności i umiejętności dostosowania się. Między innymi o tych zmianach rozmawiać będą zaproszeni goście.

– Jak co roku przygotowaliśmy dla państwa dużo ciekawych tematów, o których będziemy dyskutowali ze specjalistami poszczególnych branż. Gośćmi honorowymi Forum będą Ambasador Wielkiej Brytanii Anna Clunes i admirał Rex Cox, dyrektor Narodowego Biura Budowy Okrętów Wielkiej Brytanii – zapowiada Sławomir Kalicki.

Jak każdego roku, w salach PPNT odbędzie się pięć tematycznych paneli dyskusyjnych. Obecność admirała Coxa zwiastuje ciekawą rozmowę na temat marynarki wojennej i projektu „Miecznik”, który w tym roku wszedł w kolejną fazę realizacji. Ta odbędzie się podczas panelu poświęconego przemysłowi okrętowemu, prowadzonego przez kmdr dr hab. Bartłomiej Pączek. Ponadto Piotr Pawłowski poprowadzi dyskusję na temat portów morskich, Marek Tarczyński i prof. Andrzej Grzelakowski ze swoimi gośćmi rozmawiać będą o zagadnieniach logistycznych, Andrzej Popadiuk poprowadzi rozmowę o energetyce odnawialnej, a Tomasz Chamera o biznesie w żeglarstwie. Dodatkowo zaplanowane zostało także seminarium dotyczące cyberbezpieczeństwa w branży morskiej.

Forum Gospodarki Morskiej znane jest jednak z tego, że łączy zagadnienia typowo branżowe z bardziej ogólnym spojrzeniem na gospodarkę, biznes, kwestie obronności czy w końcu geopolityki. Tak będzie i tym razem. Zaproszeni do udziału w rozmowach goście gwarantują różne punkty spojrzenia, co zresztą w poprzednich latach było gwarantem gorących dyskusji, ale także było wysoko oceniane przez słuchaczy, którzy cenili sobie przedstawienie różnych perspektyw.

W tym roku podczas wspólnej części Forum, zanim jeszcze uczestnicy udadzą się do poszczególnych sal, zaplanowane zostały prezentacje Małgorzaty Bonikowskiej, prezeski Centrum Stosunków Międzynarodowych, która przedstawi sytuację geopolityczną na Bałtyku po rozszerzeniu NATO, oraz Piotra Czarneckiego, praktyka biznesu, który opowie jak radzą sobie w obecnej sytuacji gospodarczej przedsiębiorstwa w Polsce i na świecie.

Ważnym elementem każdego Forum jest także możliwość nawiązania nowych kontaktów i odbycia rozmów w mniej zobowiązującym anturażu między poszczególnymi elementami programu.

– To innowacje stanowią dziś w dużej mierze o potencjale gospodarki morskiej, a rosnące znaczenie przemysłów morskich dla poszczególnych krajów oraz wspólnoty międzynarodowej tym bardziej zobowiązuje do podejmowania intensywnych działań. Organizowane w Gdyni od lat Forum Gospodarki Morskiej i Wspólna Kaczka integrują środowisko oraz pozwalają wymienić doświadczenia i określić obszary współpracy na rzecz rozwoju biznesu opartego na morzu – podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Należy się spodziewać, że podobnie jak przed rokiem, podczas pierwszej popandemicznej edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, sale konferencyjne będą pełne. W zeszłym roku frekwencja wyniosła około 600 osób. Warto się zatem pospieszyć z rejestracją. Udział w imprezie jest darmowy.

Szczegóły i rejestracja: forum.gdynia.pl

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.