Transport, mobilność

Dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych, hybryd plug-in i aut elektrycznych w 2020 r.

Według raportu PZPM w Polsce eksploatowanych jest ponad 8 milionów aut zasilanych benzyną, 7,3 miliona diesli oraz 2,6 miliona pojazdów korzystających z LPG. Jednak na rynku nowych aut zaczyna być widoczny ekologiczny trend.

15.12.2020, 22:02
Transport, mobilność

PKN ORLEN wprowadza opłaty za korzystanie z ładowarek samochodów elektrycznych

​PKN ORLEN zwiększa dostępność paliw alternatywnych na stacjach paliw. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, a kolejne czekają na odbiory. Kończy się również okres testowy, w którym korzystanie z ładowarek było bezpłatne. Od 9 grudnia, w pięciu lokalizacjach, za ładowanie aut elektrycznych wprowadzona została opłata. Docelowo będzie ona obowiązywała w całej sieci ładowarek PKN ORLEN. Nowy cennik, nie obejmuje usługi abonamentu, której wprowadzenie planowane jest do

10.12.2020, 00:23
Energetyka

Grupa Lotos: instalcja odzysku wodoru zmniejszy emisjisję CO2 do atmosfery

Grupa Lotos uruchomiła Węzeł Odzysku Wodoru. Koszt inwestycji to ok.180 mln zł - podało we wtorek biuro prasowe koncernu.

09.12.2020, 20:28
Gospodarka odpadami

Żabka i Żywiec Zdrój wprowadzają EKOmaty do opakowań po napojach

Zmiana sposobu wykorzystywania tworzyw sztucznych i zamknięcie ich obiegu tak, aby krążyły w gospodarce i możliwe było ograniczenie produkcji nowych, jest jednym z największych wyzwań ekologicznych współczesnego świata. Aby stawić mu czoła, Żabka Polska i Żywiec Zdrój podjęły strategiczne partnerstwo i podpisały list intencyjny, w którym deklarują wspólne działania na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych.

09.12.2020, 18:45

Dziękujemy za wysłane grafiki.