port_service_1100x200px_2021
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

SEA-LNG: Badania potwierdzają skuteczność LNG w obniżaniu emisji gazów cieplarnianych

Koalicja bunkrowania LNG, SEA-LNG, zwróciła uwagę na wyniki niezależnego badania, w którym stwierdzono, że użycie skroplonego gazu ziemnego jako paliwa morskiego obniżyło emisję gazów cieplarnianych o 23 procent.

20.04.2021, 12:39
Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

W pełni elektryczne Ferrari zostanie zaprezentowane w 2025 r.

Elektromobilność to przyszłość transportu, o czym wiedzą doskonale producenci samochodów osobowych. Do peletonu firm biorących udział w wyścigu po najlepsze rozwiązanie z obszaru pojazdów napędzanych energią elektryczną, dołącza legendarna włoska marka Ferrari.

20.04.2021, 10:55

Firma Hempel partnerem w projekcie przełomowej turbiny wykorzystującej energię pływów

Hempel, wiodący dostawca powłok, dostarczył powłoki ochronne dla turbiny pływowej Orbital O2 - najpotężniejszej turbiny pływowej na świecie. Ambicją firmy Hempel jest zostanie głównym dostawcą powłok dla globalnego segmentu energii odnawialnej.

19.04.2021, 11:31
Gospodarka Odpadami, Recykling

Ocean Protect proponuje innowacyjne rozwiązanie do oczyszczania wód ze spływu powierzchniowego

Australijska firma Ocean Protect zajmująca się kompleksowym rozwiązaniem zarządzania zasobami wodnymi, wprowadziła na rynek urządzenie pułapkę do wychwytywania zanieczyszczeń OceanSave ™.

19.04.2021, 10:00
Ekologia, Ochrona środowiska

GloLitter - Globalna inicjatywa ONZ w oczyszczaniu oceanów

Pod kierownictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych uruchomiono nowy program mający na celu wyeliminowanie odpadów morskich i oczyszczenie oceanów.

16.04.2021, 09:09
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Innowacyjne urządzenie do pozyskiwania energii z fal morskich efektem wspólpracy CorPower Ocean z Bodycote

Szwedzka firma CorPower Ocean podjęła współpracę z Bodycote, największym na świecie dostawcą specjalistycznych usług obróbki termicznej, aby zoptymalizować kluczowe komponenty innowacyjnego urządzenia wykorzystującego energię z falowania C4.

15.04.2021, 21:00
Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

Wzrost żeglugi w rejonie Przejścia Północno-Zachodniego zagraża wrażliwemu ekosystemowi arktycznemu

Według najnowszego raportu grupy roboczej ds. Ochrony środowiska morskiego Arktyki (Arctic Council’s Working Group on the Protection of the Arctic Marine Environment - PAME) liczba statków wpływających do obszaru Przejścia Północno-Zachodniego wzrosła aż o 44% w latach od 2013 do 2019 roku.

15.04.2021, 13:59
Prawo , Polityka, Ekonomia

Polska Morska Farma Wiatrowa jako budowla?

Budowa morskich farm wiatrowych (MFW) na Morzu Bałtyckim to nie tylko doskonała okazja do rozwoju i unowocześnienia polskiej energetyki czy zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. To także wielkie korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Lokalizacja Morskich Farm Wiatrowych w wyłącznej strefie ekonomicznej lub strefie przyległej Rzeczpospolitej Polskiej nie powinna zakłócać nadmorskiego krajobrazu polskiego wybrzeża. Dodatkowo, to także okazja do rozwoju polskiego przemysłu, a co za tym idzie zwiększenia innowacyjności,

14.04.2021, 06:37
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

UE: ponad 1 miliard euro dotacji na innowacyjne start-upy oraz MiSP

Start-upy mogą teraz zacząć ubiegać się o dotacje i inwestycje kapitałowe od akceleratora Europejskiej Rady Innowacji (EIC), funduszu Horizon Europe - uruchomionego w ubiegłym miesiącu. Dostępne finansowanie zadeklarowane na 2021 rok to ponad 1 miliard euro.

13.04.2021, 10:23
Ekologia, Ochrona środowiska

29 lat EKO-KONSULT - wczoraj i dziś

"To były zupełnie inne czasy - czasy nowo narodzonego kapitalizmu i w sytuacji, kiedy sektor prywatny dopiero stawiał pierwsze kroki, a ludzie na rynkach sprzedawali zagraniczne ciuchy i elektronikę z Azji, ja wymyśliłem taką firmę, która w Polsce miała zająć się ochroną środowiska, w czasach, gdy w Polsce w wielu regionach środowisko było tematem pomijanym" - wspomina dr inż. Andrzej Tyszecki, założyciel firmy EKO-KONSULT.

13.04.2021, 10:18
polonus_energy_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.