Ekobiznes, Ekoinnowacje

Partnerzy portalu

400 artykuły
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

O zielonej przyszłości przemysłu cementowego

Kilka dni po powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, delegacja Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC) odwiedziła Parlament Europejski, gdzie toczą się prace nad pakietem „Fit for 55”. Obejmuje on między innymi zmiany w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS) oraz wprowadzenie tzw. cła węglowego, czyli Mechanizmu Ochrony Granic (CBAM). Ich kształt ma fundamentalne znaczenie dla konkurencyjności sektora cementowego, stalowego czy nawozowego.

20.05.2022, 06:51
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Ekokonopie - o uprawie i przyszłości rynku [WYWIAD, WIDEO, GALERIA]

Konopie przemysłowe, niepsychoaktywny kuzyn konopi, mogą być wykorzystywane do produkcji praktycznie w każdej gałęzi gospodarki, od żywności po włókno, biodegradowalne materiały budowlane i biopaliwa. Jeden z produktów ubocznych konopi, kannabidiol (CBD), zyskał ogromną popularność, ponieważ ludzie odkryli, że CBD może być stosowany w leczeniu wielu problemów zdrowotnych. Według najnowszego badania Forbes Health przeprowadzonego przez OnePoll wśród 2000 dorosłych Amerykanów, 60 proc. z nich spróbowało tego produktu. Ludzie używaj

19.05.2022, 16:28
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Panattoni z BREEAM Excellent dla BTS DHL Supply Chain w Żernikach pod Poznaniem – łącznie ponad 5 mln m kw. potwierdzonych certyfikacją w Polce

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z drugą w tym roku i czwartą w ogóle certyfikacją BREEAM na poziomie "Excellent” w Polsce. Tym razem otrzymał ją obiekt wybudowany na potrzeby branży e-commerce.

18.05.2022, 18:06
Klimat, ekologia

LOTOS Asfalt z medalem za asfalt WMA

Spółka LOTOS Asfalt wzięła udział w kieleckich Międzynarodowych Targach Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura. Podczas tej ważnej imprezy wystawowo-konferencyjnej spółkę wyróżniono za asfalt WMA, a także za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego.

18.05.2022, 08:56
EkoRolnictwo, BioŻywność

Grupa Azoty po rozmowach z Ambasadorem i przedstawicielami Republiki Peru na temat współpracy w zakresie rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego

Podczas spotkania rozmawiano o możliwej współpracy w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Celem rozmów było zdefiniowanie obszarów, w których Grupa Azoty mogłaby dostarczyć produkty i usługi wspomagające transformację peruwiańskiego rolnictwa. Równolegle z rozmowami na temat projektów dla rolnictwa precyzyjnego, Grupa Azoty rozwija działalność handlową w Peru – wkrótce na terenie kraju otwarty zostanie oddział COMPO EXPERT, spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty.

17.05.2022, 15:55
Ekobiznes, Ekoinnowacje

PGE GiEK doceniona za innowacyjny projekt

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE otrzymała Srebrny Laur Innowacyjności w XI konkursie Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej za projekt usuwania boru ze ścieków w instalacji mokrego odsiarczania spalin w Elektrowni Opole.

17.05.2022, 11:30
Klimat, ekologia

Imponujące ptaki na Odrze Granicznej

Na Odrze Granicznej w Zachodniopomorskiem powstały sztuczne wyspy umożliwiające odbudowę populacji ptaków. Projekt aktywisty Piotra Chary wsparł szczeciński oddział Wód Polskich. Na pływających platformach zadomowiły się już ostrygojady i rybitwy.

16.05.2022, 18:00
Energetyka, OZE

SunOyster - innowacja ochłodzi i ogrzeje budynki

Jednym z głównych problemów stojących na drodze do realizacji europejskich planów ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera jest zaspokojenie wysokiego zapotrzebowania budynków na energię przy jednoczesnym zapewnieniu ich neutralności dla klimatu. Rozwiązaniem może być innowacyjna technologia pozwalająca na przetwarzanie ciepła na potrzeby chłodzenia.

16.05.2022, 08:59

Nowe badanie IDC i Schneider Electric wskazuje na wyzwania związane z przetwarzaniem brzegowym (Edge Computing)

Analiza podkreśla znaczenie strategicznego podejścia dla wykorzystania rozwiązań związanych z możliwościami funkcji Edge Computing w niedalekiej przyszłości.

16.05.2022, 07:43
Energetyka, OZE

Offshore: “Sny o potędze” czy realne szanse Szczecina i regionu? - już 18 maja debata online

"Sny o potędze" czy realne szanse Szczecina i regionu? Czy energia z wiatru może być kluczowym impulsem dla naszej gospodarki? Zapraszamy na debatę on line!

16.05.2022, 07:30

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.