ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Partnerzy portalu

751 artykuły
Energetyka, OZE

Stowarzyszone spółki należące do Grupy Hanwha dążą do ustanowienia łańcucha wartości czystego wodoru

Południowokoreański koncern ogłosił potencjalne utworzenie kompleksowego łańcucha wartości czystego wodoru poprzez współpracę z siedmioma swoimi spółkami stowarzyszonymi, Hanwha Corporation, Hanwha Energy, Hanwha Solutions, Hanwha Aerospace, Hanwha Ocean, Hanwha Impact i Hanwha Power Systems. Oczekuje się, że łańcuch wartości wodoru będzie wykorzystywał energię odnawialną i amoniak oraz obejmował produkcję, magazynowanie, transport i utylizację czystego wodoru.

26.09.2023, 13:58
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Nowe możliwości SeaData: Rozwiązania dla rolnictwa

Znana z tworzenia zaawansowanych rozwiązań w zakresie monitoringu środowiska firma SeaData zaczyna podkreślać wszechstronność swoich systemów. Chociaż dotychczas skupiała się głównie na rozwiązaniach związanych z monitoringiem środowiska, tworzące platformy analityczne takie jak YetiSense czy CORAL, teraz firma wskazuje na potencjał wykorzystania jej technologii w innych sektorach, w tym w rolnictwie.

22.09.2023, 09:24
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Modułowa nadbudowa z DMDmodular w najbardziej ekologicznym mieście Europy

Według brytyjskiego magazynu Monocle, który co roku opracowuje listę 20 najbardziej przyjaznych miast do życia Kopenhaga należy do ścisłej czołówki, plasując się już czterokrotnie na szczycie rankingu opracowywanego od 2007 roku. Co więcej, Kopenhaga jest liderem wśród światowych stolic pod względem ekologii, będąc wielokrotnie określaną mianem eko-metropolii. To właśnie do tego miasta, Spółka DMDmodular dostarczyła w pełni wykończone moduły mieszkalne.

20.09.2023, 12:08
Klimat, Edukacja

Dawniej powódź, dziś susza. Jak chronić zasoby wodne?

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu eksperci z kraju i ze świata, dyskutowali na temat zmian klimatycznych i wyzwań z wodą pitną. Właśnie te zagadnienia były tematem debaty „Dawniej powódź, dziś susza. Jak chronić zasoby wodne?”. Eksperci są zgodni: sytuacja jest trudna i wymaga natychmiastowych działań.

19.09.2023, 14:20
Klimat, Edukacja

Czy polskie firmy są innowacyjne i czy podejmują działania prośrodowiskowe? PARP publikuje wyniki badań!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) właśnie opublikowała najnowszy raport na temat stanu innowacyjności polskich przedsiębiorstw i czynników ją kształtujących. Piąta edycja badania prezentuje analizę firm w kontekście ich umiędzynarodowienia, współpracy z innymi podmiotami oraz uwarunkowań rozwoju działalności innowacyjnej.

19.09.2023, 13:53
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Przyszłość branży papierniczej i opakowań związana ze strategią zrównoważonego rozwoju

Jak podaje raport firmy doradczej Bain & Company branża papiernicza i opakowań powinna w dużej mierze skupić się na wdrażaniu przyjaznej środowisku strategii rozwoju. Wysokie ceny surowców i energii tworzą obecnie trudne warunki rynkowe dlatego strategia zrównoważonego rozwoju może pomóc zwiększyć zyski spółek i przyciągnąć zainteresowanie nowych inwestorów.

18.09.2023, 14:33
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Raportowanie ESG: diabeł tkwi w szczegółach - wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

O wyzwaniach związanych z raportowaniem ESG rozmawiamy z radcą prawnym z Legal Marine, Mateuszem Romowiczem.

17.09.2023, 13:21
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Czy Polacy wolą burgery bez czerwonego mięsa?

MAX Premium Burgers opublikował swój raport na temat zrównoważonego rozwoju za 2022 rok . Udział opakowań z materiałów odnawialnych wykorzystywanych przy produkcji w restauracji wzrósł do 94%. W Danii udało się osiągnąć cel, co drugi burger sprzedawany w MAX nie zawierał czerwonego mięsa. W Szwecji, Norwegii i Polsce brakuje do tego zaledwie kilku punktów procentowych.

17.09.2023, 09:31
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Polskie biura na bakier z ekologią - wyniki raportu „Ekobarometr – zielono w biurze”

Ponad 22% polskich firm nie podejmuje żadnych działań na rzecz ekologii, 64% pracowników nie zna żadnego pojęcia i terminu związanego z działalnością proekologiczną a jedynie 15% ocenia wysoko swoje biuro pod kątem rozwiązań proekologicznych. Z opublikowanego przez polską firmę doradczą Nuvalu Polska raportu “Ekobarometr - Zielono w biurze” powstałego we współpracy z firmą badawczą SW Research, płyną na szczęście również pozytywne i konstruktywne wnioski.

15.09.2023, 12:44
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Świętokrzyskie. Ponad 147 mln zł z UE na rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej

Ponad 147 mln zł z funduszy unijnych trafi do samorządów z woj. świętokrzyskiego na działania z zakresu mobilności miejskiej, m.in. budowę nowych dróg rowerowych czy zakup zeroemisyjnych autobusów. Nabory wniosków ruszą 18 września – poinformował w środę Urząd Marszałkowski.

14.09.2023, 10:45

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.