Ekobiznes, Ekoinnowacje

Partnerzy portalu

469 artykuły
EkoRolnictwo, BioŻywność

Wprowadzono możliwość przenoszenia certyfikatów zrównoważonej produkcji soi uprawianej w Stanach Zjednoczonych

Decyzja USSEC ułatwi klientom weryfikację tego czy soja pochodzi ze zrównoważonej produkcji.

28.09.2022, 08:01
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Energia z paneli fotowoltaicznych zasila Skanska

Zrównoważone budownictwo to kierunek, który obiera coraz więcej deweloperów. Kilka lat temu Skanska była pierwszą spółką mieszkaniową w stolicy, która do zasilania placu budowy swojego osiedla wykorzystała wyłącznie energię wiatrową. W przypadku realizacji projektu NU! Warszawa Wola, spółka kładzie jeszcze większy nacisk na inwestycję w OZE. Budowę pierwszego etapu tego osiedla zasila zarówno energia wiatrowa, jak i ta pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych.

27.09.2022, 11:42
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Polska liderem ekoinnowacji

Polska staje się „zielonym” hubem technologicznym Europy Środkowo-Wschodniej. Na tutejszym rynku działa prawie połowa start-upów pozytywnego wpływu, których działalność wiąże się z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ – wynika z danych PFR i Dealroomu. Najlepszych tego typu rozwiązań – w ramach swojego Programu Grantowego – poszukuje ING Bank Śląski, który zapewnia im zastrzyk finansowania, wsparcie eksperckie i pomoc w znalezieniu inwestorów. Pierwsza trójka została już wybrana. – Te rozwiązania mają pozytywny wpływ na środowisko i

21.09.2022, 09:16
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Nowe zielone torowiska w centrum Warszawy

Tramwajarze podpisali umowę z wykonawcą, który zazieleni tory na odcinkach Al. Jerozolimskich i Jana Pawła II. Łącznie w stolicy będzie to już 28 km zielonych torowisk.

20.09.2022, 08:49
EkoRolnictwo, BioŻywność

Czechy. Komisarz UE do spraw rolnictwa zapewnia, że nie ma ryzyka braku żywności w Europie

Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział w piątek w Pradze podczas nieformalnego spotkania ministrów rolnictwa UE, że nie ma ryzyka braku żywności w Europie. Ministrowie rozmawiali m.in. o wywozie zboża z Ukrainy.

16.09.2022, 15:45
EkoRolnictwo, BioŻywność

Satelita z Gliwic pomoże rolnikom w doborze nawozów

W kwietniu przyszłego roku na orbitę wyniesiony zostanie stworzony w Gliwicach satelita rolniczy Intuition-1, którego zdaniem będzie m.in. określanie zawartych w glebie makroelementów. Pomoże to rolnikom m.in. w doborze odpowiednich nawozów – tłumaczą twórcy urządzenia z firmy KP Labs.

16.09.2022, 15:09
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Bazylia sterowana aplikacją!

Świeże i zdrowe warzywa z domowego ogródka dostępne przez cały rok – taką korzyścią francuska marka Véritable chce przekonać klientów do inteligentnej doniczki, prezentowanej na targach IFA w Berlinie. Urządzenie ma zapewnić roślinom optymalne warunki od wysiewu do wydania owoców. Domowym ogródkiem można sterować zdalnie z poziomu aplikacji mobilnej. Choć urządzenia tego typu są już dostępne na rynku, to innowacją jest wersja stworzona w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.

13.09.2022, 13:19
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Modułowe, ekologiczne budownictwo wielorodzinne przyszłością dla samorządów i rynku mieszkaniowego

Szybka realizacja ekologicznego i dostępnego kosztowo budownictwa wielorodzinnego w Polsce staje się rzeczywistością. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło wykonawcę projektu, który ma szansę stać się przełomem na rynku mieszkalnictwa i gotowym modelem do wykorzystania przez rodzime samorządy. Mowa o innowacyjnym, wielorodzinnym budynku zaprojektowanym w technologii modułowej 3D. Jego wykonawcą będzie spółka DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny.

13.09.2022, 09:55
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Meco Limited ogłasza wprowadzenie zaawansowanego sprzętu do kopania kryptowalut zasilanego PV

Meco Limited (Mecobit) poinformowała o wyczekiwanej premierze produktów z serii Ultimate Solar Power System (system produktów fotowoltaicznych z wyjątkowym zasilaniem awaryjnym i sprzętem do kopania kryptowalut) podczas elitarnego wydarzenia, które odbyło się w sierpniu 2022 r. w Hong Kong Technology Bureau.

06.09.2022, 15:33
EkoRolnictwo, BioŻywność

Liderzy połączyli siły – rozwijają nowoczesne rolnictw

Saaten Union – ekspert w hodowli roślin przystosowanych do nowoczesnego rolnictwa – rozpoczął współpracę z John Deere, światowym liderem technologii rolnej. Cel? Zmaksymalizowanie potencjału wysokowartościowych nasion.

06.09.2022, 10:07

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.