ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

890 artykułów
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Nowa era ogrodnictwa – trendy i praktyki zrównoważonej produkcji

Branża ogrodnicza przechodzi transformację. Zrównoważony rozwój, będący odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i rosnącą świadomość ekologiczną, kształtuje nowe podejście w uprawie, handlu i zarządzaniu zasobami naturalnymi. W obliczu tych zmian, działania związane z ESG, a także ekologiczna produkcja asortymentu najwyższej jakości stają się kluczowe dla firm z tego sektora. O zmianach w branży i nowych horyzontach mówi Joanna Legutko, wiceprezes zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko.

18.03.2024, 11:24
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Minister rolnictwa pozytywnie ocenia propozycje KE zmian w Zielonym Ładzie

Opublikowane w piątek przez Komisję Europejską propozycje zmian rozporządzeń rolnych związanych z Zielonym Ładem należy oceniać pozytywnie - poinformował minister rolnictwa Czesław Siekierski. Znacznie upraszczają elementy Zielonego Ładu - ocenił.

16.03.2024, 11:14
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Kolejna edycja konferencji „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" już w maju

Konferencja „Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków" odbędzie się w dniach 23-24 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

16.03.2024, 10:55
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Szkolenie - Wymagania Dyrektywy CSRD oraz standardów ESRS w obowiązkowym raportowaniu ESG

Polski Rejestr Statków (PRS) organizuje kolejną edycję szkolenia online dotyczącego raportowania ESG. Dzięki niemu uczestnicy dowiedzą się czym jest CRS, ESG oraz jakie standardy wspomagają nas w obowiązku raportowania z obszarów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego.

13.03.2024, 14:48
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Europosłowie PO i PiS podzieleni ws. dyrektywy, która ma obniżyć do zera emisyjności budynków w Unii Europejskiej

Europosłowie PO i PiS są podzieleni ws. przyjętej przez PE dyrektywy, która ma obniżyć do zera emisyjności budynków w UE. "Polki i Polacy zasługują, aby mieszkać w ciepłych i komfortowych domach i mieszkaniach zasilanych bezemisyjną energią" - mówi europoseł Jerzy Buzek (PO). "Nie ma potrzeby by biurokracja unijna i nakazy zastępowały zdrowy ludzki rozsądek" - mówi europoseł Bogdan Rzońca (PiS).

13.03.2024, 11:58
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

PE przyjął przepisy, dzięki którym ma zmniejszyć się zużycie energii w budownictwie

Parlament Europejski w Strasburgu przyjął we wtorek nowelizację dyrektyw, uzgodnioną wcześniej z Radą, dzięki której ma zmniejszyć się zużycie energii i emisja gazów cieplarnianych w budownictwie. Według Komisji Europejskiej budynki w UE odpowiadają za 40 proc. całkowitego zużycia energii i za 36 proc. emisji gazów cieplarnianych.

13.03.2024, 09:25
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Neutralność klimatyczna do 2050 roku. Czy smart home może być odpowiedzią na to wyzwanie?

Komisja Europejska opublikowała w lutym b.r. szereg zaleceń związanych z osiągnięciem przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku. Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych to cel, który w swoich działaniach powinni uwzględnić nie tylko rządowi decydenci, ale również przedstawiciele biznesu. W tej globalnej misji, inteligentne domy stają się narzędziem przyczyniającym się do ochrony środowiska poprzez efektywne zarządzanie energią.

12.03.2024, 15:16
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Zielona logistyka – zrównoważony transport i optymalizacja łańcucha dostaw

McKinsey wskazuje, że w 2021 r. inicjatywy biznesowe w celu przeniesienia produkcji bliżej klienta końcowego podejmowało jedynie około 17% największych firm, ale już w 2022 roku odsetek ten wynosił 42%. W ubiegłym roku opisywany trend był podtrzymany między innymi ze względu na inflację oraz niestabilną sytuację geopolityczną. Tylko na terenie Unii Europejskiej w swoich strategiach zaopatrzenia 47% nabywców zwiększyło nearshoring, 22% reshoring – przenoszenie produkcji do kraju macierzystego – a 31% udział obu podejść.

11.03.2024, 12:11
Klimat, Edukacja

Kopacz: Zapisy Zielonego Ładu wymagają korekty

Zapisy Zielonego Ładu wymagają korekty - oceniła w rozmowie z PAP wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kopacz (PO). "Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powinien być tym, który pójdzie do Ursuli von der Leyen i rzetelnie powie jak wygląda sytuacja" - dodała.

10.03.2024, 15:29
Klimat, Edukacja

Idzie wiosna, wraca problem deficytu wód podziemnych

Zimowe miesiące, obfite w opady deszczu i śniegu, są jak premia, która wprawdzie polepsza bieżącą sytuację hydrologiczną w kraju, ale wciąż nie pozwala na spłacenie długu, jakim jest wieloletni deficyt wód podziemnych – ocenia ekohydrolog dr Sebastian Szklarek.

09.03.2024, 19:30

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.