Ekobiznes, Ekoinnowacje

Partnerzy portalu

541 artykuły
Energetyka, OZE

Skutecznie monitoruj zużycie energii i planuj oszczędności w swoim mieszkaniu

Problematyka efektywności energetycznej oraz oszczędzania od kilku ostatnich lat zyskuje na popularności, szczególnie za sprawą rosnących cen energii oraz wzrostu świadomości społeczeństwa dla kwestii zmian klimatu. Dzisiaj oszczędzanie zasobów naturalnych i ochrona środowiska nie jest już wyłącznie „kaprysem bogatych” a coraz bardziej - filozofią życia dla wielu osób i podstawą funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw.

03.02.2023, 09:47
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Polskie inteligente meble solarne hitem!

Wyposażone w panele fotowoltaiczne ławki, wiaty przystankowe czy kioski informacyjne pozwalają mieszkańcom naładować telefon, zyskać dostęp do hot spota czy sprawdzić ważne informacje, np. o bieżących rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Produkowane przez polską firmę elementy miejskiej architektury zyskują uznanie na całym świecie. Przekonują się do nich również rodzime miasta.

03.02.2023, 07:18
Energetyka, OZE

Ekoinnowacje w OZE

Postępujące zmiany klimatu, rozwój przemysłu i coraz większe zapotrzebowanie na energię stawiają przed nami wiele wyzwań dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Innowacje technologiczne, które w powszechnej świadomości raczej nie są kojarzone z ekologią, a może nawet wydają się z nią sprzeczne, w ostatnich latach coraz mocniej skupiają się na poszukiwaniu rozwiązań służących środowisku. Co dokładnie zyskujemy dzięki ekoinnowacjom?

31.01.2023, 12:48
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Niskoemisyjny beton Vertua® CEMEX na budowie kampusu LPP Fashion Lab

CEMEX Polska dostarcza niskoemisyjny beton Vertua® na budowę biurowca „Silk” w Gdańsku, należącego do polskiego producenta odzieży, firmy LPP. Obiekt będzie częścią kompleksu biurowego LPP Fashion Lab. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci. Generalnym Wykonawcą robót konstrukcyjnych jest firma Makax Sp. z o.o. Inwestycja jest realizowana w systemie Construction Management.

30.01.2023, 13:45
Ekobiznes, Ekoinnowacje

Fotokatalityczne materiały, które oczyszczą wodę i powietrze

Na Politechnice Gdańskiej opracowywane są nowe materiały fotokatalityczne. Ich zastosowanie pozwoli usuwać pozostałości farmaceutyków ze strumieni oczyszczanych ścieków, a także eliminować zanieczyszczenia powietrza.

30.01.2023, 07:42
EkoRolnictwo, BioŻywność

Kryzys napędza AgTech i na nowo kształtuje strategie inwestorów

Z roku na rok rośnie skala i znaczenie inwestycji w startupy, które stawiają na zrównoważony rozwój oraz bezpieczeństwo żywnościowe.

26.01.2023, 11:44
Odpady, Recykling

Nowe rozwiązanie SMART Receive™ usprawnia otrzymywanie i realizowanie zadań w serwisach regeneracji telefonów

Konfigurowalny system znacząco poprawia odbiór i kierowanie przepływem pracy w zakresie używanych urządzeń mobilnych, które są regenerowane w wyspecjalizowanych serwisach.

25.01.2023, 15:55
Energetyka, OZE

H2Tech LAB – na PG powstaje międzywydziałowe laboratorium technologii wodorowych

Dzięki współpracy naukowców z Wydziału Chemicznego, Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, a także Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej powstanie międzywydziałowe laboratorium H2Tech LAB „Laboratory of Hydrogen Technologies”.

24.01.2023, 11:07
Odpady, Recykling

Ciechanów stawia na inteligentny system gospodarki odpadami

W pięciu lokalizacjach zamontowano inteligentne, bezdotykowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. To nowoczesne rozwiązanie technologiczne zwiększa poziom higieny, estetyki przestrzeni i pozwala odejść od odpowiedzialności zbiorowej za brak segregacji przez mieszkańców budynków wielorodzinnych. W ramach tego samego zadania PUK Ciechanów doposażono w nowe auto do odbioru odpadów. Inwestycję oraz zakup śmieciarki w 95% sfinansowano dzięki środkom pozyskanym przez miasto.

24.01.2023, 10:00
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Pionierski projekt Lafarge z technologią Air Liquide - wychwyci 100% emisji CO2 w Cementowni Kujawy

Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni. Lafarge w Polsce właśnie podpisał umowę na projekt “Kujawy Go4ECOPlanet”, dzięki któremu powstanie instalacja wychwytująca 100% emisji CO2 z produkcji klinkieru.

20.01.2023, 14:47

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.