Transport, Elektromobilność

Partnerzy portalu

993 artykuły
Transport, Elektromobilność

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2022 – dawna formuła, nowe problemy

Aż trudno uwierzyć, że od ostatniej edycji „szczytu branży motoryzacyjnej” zorganizowanej w formule bezpośredniego spotkania, miną wkrótce trzy lata. Obecne prognozy pozwalają myśleć, że tegoroczne wydarzenie będzie powrotem do tej formuły. Uczestnicy znów spotkają się w hotelu Sound Garden, by wziąć udział w sesjach tematycznych i debatach. Bogatsi o nowe doświadczenia i mierzący się z nowymi problemami.

30.09.2022, 16:26
Transport, Elektromobilność

Sportowy elektryk Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

W ubiegłym roku sprzedaż AMG, sportowego i wyczynowego brandu Mercedesa, wzrosła o blisko 17 proc. do rekordowych 146 tys. egzemplarzy. Polska jest dla tej marki czwartym rynkiem zbytu w Europie, a gdański AMG Brand Center jednym z nielicznych jej salonów na świecie.

30.09.2022, 15:44
Transport, Elektromobilność

GDDKiA: infrastruktura na A2 będzie zasilana energią odnawialną

Kończą się przygotowania dokumentacji przetargowej na poszerzenie autostrady A2 pomiędzy Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchu - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Do zasilania infrastruktury na tym odcinku A2 ma być wykorzystana energia odnawialna.

30.09.2022, 13:58
Transport, Elektromobilność

Elektromobilność jedyną drogą? Czas to przemyśleć

Zaniepokojeni sytuacją na świecie producenci samochodów, producenci części motoryzacyjnych, producenci paliw oraz stowarzyszenia branżowe wzywają do negocjacji trójstronnych w celu pełnego wdrożenia wyników ogólnego podejścia Rady, by umożliwić korzystanie z pojazdów z silnikiem spalania wewnętrznego z wykorzystaniem paliw neutralnych pod względem emisji CO2.

30.09.2022, 11:56
Transport, Elektromobilność

Energica, spółka zależna koncernu Ideanomics, ma dostarczyć motocykle elektryczne na nadchodzący Szczyt G20 na Bali

Ideanomics - spółka o ogólnoświatowym zasięgu działająca na rzecz przyspieszenia komercyjnego użytkowania pojazdów elektrycznych (ang. EV) podała, że Energica, jej spółka zależna, dostarczy 88 motocykli EsseEsse9+ na nadchodzący Szczyt G20, który będzie się odbywał na indonezyjskiej wyspie Bali. To jak dotąd największe jednorazowe zamówienie spółki Energica, a jego wartość szacuje się na blisko 2 miliony USD.

29.09.2022, 13:40
Transport, Elektromobilność

Solaris otworzył halę magazynową i stację ładowania pojazdów bateryjnych

Stację ładowania pojazdów bateryjnych i nową halę magazynową otwarto w czwartek w terenie fabryki Solaris Bus & Coach w Bolechowie pod Poznaniem. Wartość obu inwestycji sięga w sumie ok. 80 mln zł.

29.09.2022, 12:21
Transport, Elektromobilność

Czy w Polsce zabraknie stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Prawie 9-krotnie – do ok. 42 tys. – może wzrosnąć liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce w ciągu trzech lat. Warunkiem jest optymalizacja prawa oraz kontynuacja programów wsparcia finansowego. Bez wprowadzenia niezbędnych zmian przed ładowarkami mogą tworzyć się kolejki. W najnowszym wydaniu raportu „Polish EV Outlook” PSPA prezentuje dwa scenariusze rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce.

29.09.2022, 11:55
Transport, Elektromobilność

52 proc. Polaków chce kupić elektryka

W ciągu dwóch lat auto planuje kupić 45 proc. Polaków - to o 12 pkt proc. więcej wobec wyników z 2020 roku; ponad połowa badanych wskazuje na samochód elektryczny – wynika z badania EY Mobility Consumer Index 2022. Co trzecia osoba myśli o zakupie auta nowego z salonu.

28.09.2022, 11:44
Transport, Elektromobilność

Brak układów scalonych kosztuje europejski sektor motoryzacyjny 100 mld EUR

Przemysł motoryzacyjny stał się główną ofiarą globalnego kryzysu półprzewodników: Allianz Trade szacuje, że kryzys doprowadził do niedoboru około 18 mln pojazdów na całym świecie. Najbardziej ucierpiał europejski sektor motoryzacyjny, któremu nie pomógł słaby sektor półprzewodników. Szacujemy, że kryzys związany z półprzewodnikami będzie w okresie 2021-2022 kosztował Europę około 100 mld EUR.

28.09.2022, 09:33
Transport, Elektromobilność

W Gdańsku rozpoczął się XI Kongres Mobilności Aktywnej

Mobilność w czasach pandemii, mikromobilność oraz bezpieczeństwo i polityka parkingowa - to tylko część tematów rozpoczętego we wtorek w Gdańsku XI Kongresu Mobilności Aktywnej. Międzynarodowe wydarzenie jest poświęcone budowaniu lepszych przestrzeni miejskich i promocji niezmotoryzowanych form transportu.

28.09.2022, 08:59

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.