port_service_1100x200px_2021
Prawo , Polityka, Ekonomia

Sejm poparł część poprawek Senatu do ustawy o efektywności energetycznej

Sejm poparł we wtorek część zgłoszonych przez Senat poprawek do nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej. Ustawa przewiduje m. in. obowiązek zamontowania do 2027 r. ciepłomierzy i wodomierzy zdalnego odczytu.

20.04.2021, 13:53
EkoRolnictwo, BioŻywność

Rolnictwo regeneracyjne odpowiedzią PepsiCo na redukcję gazów cieplarnianych

W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton.

20.04.2021, 13:47
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Wsie i miasta wybierają coraz częściej ekologiczne systemy ogrzewania

W ciągu ostatnich trzech lat odsetek deklarujących ogrzewanie węglem zmniejszył się o 9 punktów procentowych, z 59 proc. do 50 proc.; największe zmiany w sposobie ogrzewania zaszły na wsi oraz w mniejszych miastach - wynika z badań CBOS.

20.04.2021, 12:44
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

SEA-LNG: Badania potwierdzają skuteczność LNG w obniżaniu emisji gazów cieplarnianych

Koalicja bunkrowania LNG, SEA-LNG, zwróciła uwagę na wyniki niezależnego badania, w którym stwierdzono, że użycie skroplonego gazu ziemnego jako paliwa morskiego obniżyło emisję gazów cieplarnianych o 23 procent.

20.04.2021, 12:39
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

World Bank: Amoniak i wodór najważniejszymi paliwami w drodze do neutralności węglowej

Amoniak i wodór to neutralnie węglowo paliwa morskie, które prawdopodobnie będą najważniejsze w przyszłości – wynika z nowej serii raportów wydanych przez Bank Światowy. Według nich obecnie te dwa zielone paliwa są „najbardziej obiecujące" dla światowej żeglugi.

20.04.2021, 11:49
Prawo , Polityka, Ekonomia

Andrzej Duda kontynuuje rozmowy poprzedzające szczyt klimatyczny; we wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy z liderami regionu poprzedzające szczyt klimatyczny; we wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem - poinformował we wtorek PAP szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.

20.04.2021, 11:28
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Szwedzki producent sprzętu audio zaprezentował słuchawki zasilane energią ze słońca

Urbanista, szwedzki producent sprzętu audio, zaprezentował innowacyjne słuchawki. O ile bezprzewodowe słuchawki są dziś już normą, to projektanci poszli o krok dalej – w słuchawkach wmontowane jest ogniwo słoneczne Powerfoyle ™.

20.04.2021, 11:11
Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

W pełni elektryczne Ferrari zostanie zaprezentowane w 2025 r.

Elektromobilność to przyszłość transportu, o czym wiedzą doskonale producenci samochodów osobowych. Do peletonu firm biorących udział w wyścigu po najlepsze rozwiązanie z obszaru pojazdów napędzanych energią elektryczną, dołącza legendarna włoska marka Ferrari.

20.04.2021, 10:55
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Zakład Linde Gaz Polska zasilany zieloną energią

Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100 procentach ze źródeł odnawialnych (OZE). Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.

20.04.2021, 10:20
Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE

Producenci gazów używanych w przemyśle i medycynie do ich wytwarzania sięgają po ekologiczne OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest, chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne.

20.04.2021, 10:01
polonus_energy_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.