Port Service
Energetyka, OZE

Mołdawia. Rozpoczęto przesył gazu ziemnego rurociągiem z rumuńskich Jassów

W sobotę na zachodzie Mołdawii rozpoczęto przesył gazu ziemnego rurociągiem biegnącym z Rumunii. Nowa inwestycja, łącząca rumuńskie Jassy z mołdawskim Ungheni, ma pomóc władzom w Kiszyniowie uniezależnić się od surowca z Rosji.

03.12.2022, 21:02
Energetyka, OZE

PSG: po uszkodzeniu gazociągu w Łupowie mogą być problemy z dostawą gazu

Po uszkodzeniu gazociągu wskutek wybuchu w Łupowie mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców lubuskich gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica i Bogdaniec, a także dwóch gmin zachodniopomorskich: Dębno i Mieszkowice - podała w sobotę Polska Spółka Gazownictwa.

03.12.2022, 20:59
Transport, Elektromobilność

Świdnik zakupi trzy autobusy wodorowe i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

Blisko 10 mln złotych dofinansowania przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Świdnika (Lubelskie) na zakup trzech autobusów wodorowych i stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Zeroemisyjne pojazdy mają wyjechać na ulice miasta do 2024 roku.

03.12.2022, 20:56
Energetyka, OZE

Lubuskie. Wybuch podczas prac przy budowie gazociągu

W Łupowie niedaleko Gorzowa Wlkp. doszło do wybuchu podczas prac przy układaniu gazociągu średniego ciśnienia. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są pod opieką pogotowia ratunkowego – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry.

03.12.2022, 12:34
Morska energetyka wiatrowa

Dania pomogła Indiom opracować plany dla 15 morskich farm wiatrowych

Eksperci Duńskiej Agencji Energetycznej oraz indyjskie Ministerstwo Nowej i Odnawialnej Energii opracowali studium identyfikujące 15 lokalizacji dla morskiej energetyki wiatrowej w Indiach. Dokument jest podstawą do działań w zakresie aukcji dla sektora offshore wind.

03.12.2022, 12:28
Energetyka, OZE

Polenergia na Offshore Wind Poland 2022: długofalowe spojrzenie na MEW

Konferencja Offshore Wind Poland 2022 stała się miejscem debaty nad rozwiązaniami, które mogą pomóc rozwinąć już realizowane projekty morskich farm wiatrowych, ale także wzmocnić perspektywy dla kolejnych faz. Ważne postulaty wysunął Maciej Stryjecki, Head of Offshore Wind w spółce Polenergia.

02.12.2022, 15:56
Energetyka, OZE

Polenergia i Equinor organizują Supplier Day z Siemens Gamesa. Spotkanie już 11 stycznia

Polenergia wraz z Equinorem ogłaszają spotkanie dla przyszłych dostawców do projektów MFW Bałtyk II i III. W wydarzeniu weźmie udział główny dostawca turbin (Tier 1), Siemens Gamesa Renewable Energy, który poszukuje potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostaw w offshore wind.

02.12.2022, 12:59
Energetyka, OZE

Przebranżowienie rybaków. RWE z Windhunter Academy rusza z programem

Na początku przyszłego roku pierwsi rybacy z regionu Ustki rozpoczną miesięczne szkolenie przekwalifikowujące ich na serwisantów morskich farm wiatrowych. Program startuje w lutym, a już 8 grudnia w Pęplinie koło Ustki odbędzie się spotkanie informacyjne dla uczestników programu.

02.12.2022, 12:14
Transport, Elektromobilność

Yutong U12 debiutuje w Polsce. Busnex Poland dostarczył samorządom i zakontraktował już 55 e-busów tej marki

Bilans 3-letniej obecności Busnex Poland na krajowym rynku to 55 dostarczonych i zakontraktowanych elektrycznych autobusów dla 13 samorządów z 6 województw. Firma podsumowała dotychczasową działalność podczas polskiej premiery Yutonga U12. To kolejny model tej marki, który ma podbić sektor e-busów.

02.12.2022, 12:00
Energetyka, OZE

Rozwiązania modernizacyjne Roxtec

Uszczelnienia do kabli i rur Roxtec pomagają zmniejszyć ryzyko pożaru lub zalania w terenie. Są łatwe w montażu oraz umożliwiają planowanie i wykonywanie prac naprawczych i modernizacyjnych w bezpieczny, szybki i wydajny sposób. Wyobraź sobie, ile czasu możesz zaoszczędzić, instalując niezawodne uszczelnienia i naprawiając nieszczelne przejścia bez konieczności usuwania kabli lub rur.

02.12.2022, 11:04
eco_consult
ase_390x150_2022
ESCORT

Dziękujemy za wysłane grafiki.