GEOFUSION
Zrównoważony Transport, Zielona Logistyka, Elektromobilność

Bolloré Logistics uznany za "partnera zielonego łańcucha dostaw na rok 2021" przez Inbound Logistics

Bolloré Logistics jest jedną z 75 wiodących firm, wyróżnionych przez magazyn Inbound Logistics, do których mogą zwracać się przedsiębiorstwa poszukujące ekologicznych partnerów w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki.

29.07.2021, 15:27
Prawo , Polityka, Ekonomia

BCC: ustawa o gruntach leśnych przykładem etatystycznego podejścia do gospodarki

Ustawa o gruntach leśnych to przykład etatystycznego podejścia do gospodarki, wprowadza specjalne rozwiązania dla inwestycji na cele polityki państwa - oceniło w czwartek BCC. Wskazało na brak wyjaśnienia w uzasadnieniu, dlaczego przepisy nie będą stosowane w całej Polsce.

29.07.2021, 15:16
Prawo , Polityka, Ekonomia

Szef ukraińskiej frakcji rządzącej: gdybyśmy mieli potencjał jądrowy, moglibyśmy szantażować świat

Podpisanie przez Ukrainę memorandum budapeszteńskiego było fatalnym błędem; gdybyśmy mieli potencjał nuklearny, moglibyśmy szantażować cały świat - powiedział w jednej z ukraińskich telewizji szef frakcji rządzącej Sługi Narodu Dawyd Arachamija.

29.07.2021, 14:24
Prawo , Polityka, Ekonomia

Daca: samorządy wnioskowały o podwyżkę opłat za wodę i ścieki o przeciętnie 20 proc.

W pierwotnie złożonych wnioskach samorządy chciały wzrostu opłat za wodę i ścieki o przeciętnie 20 proc. Obecnie jest to niecałe 8 proc. wzrostu – powiedział w czwartek Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, w „Sygnałach Dnia”.

29.07.2021, 13:59
Ekologia, Ochrona środowiska

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,2 u wybrzeży Alaski; wydano ostrzeżenie o tsunami

Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,2 doszło w środę wieczorem (czasu miejscowego) na Oceanie Spokojnym ok. 90 km na południe od wybrzeża stanu Alaska - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Wydano ostrzeżenie przed tsunami na obszarach przybrzeżnych, eksperci oceniają, że ewentualna fala mogłaby również dotrzeć na Hawaje.

29.07.2021, 13:48
Gospodarka Odpadami, Recykling

Ozdoba: w Polsce powinna powstać duża spalarnia dedykowana odpadom niebezpiecznym

W Polsce w ciągu kilku lat powinna powstać duża spalarnia, która byłaby dedykowana utylizacji odpadów niebezpiecznych, w tym medycznych - uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Dodał, że rozpoczęły się prace koncepcyjne w tej sprawie.

29.07.2021, 13:33
EkoRolnictwo, BioŻywność

Tokio - zmarnowało się 4000 zestawów jedzenia dla wolontariuszy, będą przetworzone

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że pozostało 4000 z 10 000 zestawów jedzenia przygotowanych dla wolontariuszy w dniu rozpoczęcia olimpiady (23 lipca) w Tokio. Przeproszono za zmarnowanie żywności, ale przyznano, że z kolejnych dni także pozostały nadwyżki pożywienia.

29.07.2021, 12:55
EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura

Globalworth wybiera rozwiązanie Honeywell Forge SaaS, aby zwiększyć zrównoważony rozwój i poprawić efektywność energetyczną w swoim portfolio budynków

Wiodący inwestor z Rumunii na rynku nieruchomości wdroży oprogramowanie do zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa Honeywell w celu poprawy oszczędności energii i utrzymania budynków.

29.07.2021, 12:45
Gospodarka Odpadami, Recykling

Ozdoba: chcemy zaostrzyć kary za zaśmiecanie m.in. plaż

Chcemy zaostrzyć kary dla osób, które przyczyniają się do degradacji środowiska. Planowana nowelizacja przepisów zakłada, że grzywna za zaśmiecanie plaż, lasów, terenów przy jeziorach, szlaków górskich wzrośnie z 500 do 5 tys. zł - powiedział w środę w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

29.07.2021, 12:29
EkoRolnictwo, BioŻywność

PSL apeluje, by sklepy z częściami do maszyn rolniczych były w czasie żniw otwarte w niedziele

O to, by sklepy z częściami do maszyn rolniczych w czasie żniw były otwarte w niedziele oraz by wobec właścicieli tych sklepów nie były z tego powodu wyciągane konsekwencje - zaapelował w środę poseł Jarosław Rzepa.

29.07.2021, 12:15
OKMARIT_390X100

Dziękujemy za wysłane grafiki.