Port Service
Energetyka, OZE

Wiceszef MKiŚ: nie ma możliwości zatrzymania projektu jądrowego

Nie ma możliwości dzisiaj, abyśmy zatrzymali projekt jądrowy - zapowiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, wiceminister klimatu Maciej Bando. Dodał, że jedną z najważniejszych rzeczy jest zamknięcie finansowania elektrowni.

02.03.2024, 12:31
Klimat, Edukacja

Rzeszów najbardziej zielonym miastem wojewódzkim w Polsce

Na jednego mieszkańca Rzeszowa w 2022 r. przypadało 84,6 metra kwadratowego terenów zieleni, co plasuje stolicę woj. podkarpackiego na pierwszym miejscu w kraju – podał w piątek ratusz. Rzeszów jest również pierwszy pod względem udziału terenów zieleni w ogólnej powierzchni miasta.

02.03.2024, 11:16
Klimat, Edukacja

MRiRW proponuje większą elastyczność produkcji dla gospodarstw ekologicznych

Rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne będą mogli zmieniać rodzaj produkcji przed upływem terminu tzw. zobowiązania, zachowując prawo do dopłat - zakłada projekt zmiany rozporządzenia ws. przyznawania płatności ekologicznych, opublikowany w piątek.

02.03.2024, 10:48
Energetyka, OZE

Powołanie prezesa i wiceprezesa zarządu Polenergia S.A.

Rada Nadzorcza Polenergii uzupełniła skład Zarządu Grupy. Nowym Prezesem Zarządu Polenergii został Jerzy Zań. Do Zarządu, w charakterze Wiceprezesa, wejdzie także Andrzej Filip Wojciechowski. To dwaj najbliżsi współpracownicy Dominiki Kulczyk, Przewodniczącej Rady Nadzorczej Polenergii. Jerzy Zań pełnił dotychczas funkcję CFO (Chief Financial Officer) grupy spółek Dominiki Kulczyk, a Andrzej Filip Wojciechowski był COO (Chief Operating Officer) w grupie.

02.03.2024, 09:55
Energetyka, OZE

Wyjątkowy projekt hybrydowej elektrowni we Włoszech, który połączy moc wiatru, słońca i morza

SolarDuck, Green Arrow Capital i New Developments podejmują współpracę w celu rozwijania hybrydowej farmy wiatrowo-słonecznej na morzu u wybrzeży Corigliano. Farma OFPV o mocy 120 MWp zintegrowana z pływającą morską elektrownią wiatrową o mocy 420 MW jest kamieniem milowym w rozwoju technologii Offshore Floating Solar Photovoltaic.

01.03.2024, 14:54
Energetyka, OZE

Geofizyka Toruń S.A. na targach GEOTHERM 2024 w Offenburgu

Geofizyka Toruń S.A. jest otwarta na nowe wyzwania. Firma właśnie bierze udział w targach geotermalnych w Offenburgu w Niemczech, które trwają od 29 lutego do 1 marca.

01.03.2024, 14:45
Energetyka, OZE

Eiffel Investment Group otwiera swoje biuro w Warszawie z zamiarem przyspieszenia transformacji energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej

Eiffel Investment Group ogłosiła wczoraj otwarcie swojego biura w Warszawie, co pozwoli zintensyfikować inwestycje w regionie, w którym od 2018 r. zainwestowała już ponad 500 mln euro. Eiffel i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) ogłaszają bezprecedensową współpracę, której celem jest finansowanie projektów związanych z energią odnawialną na rynku Polskim i poza nim.

01.03.2024, 14:38
Energetyka, OZE

Rozpoczyna działalność Ministerstwo Przemysłu - z siedzibą w Katowicach

Nowe Ministerstwo Przemysłu, które ma w swoich kompetencjach „gospodarkę złożami kopalin", rozpoczyna działalność w piątek, 1 marca. Docelowo resort, który swoją siedzibę ma w Katowicach, prócz górnictwa i hutnictwa, ma także zajmować się atomem oraz ropą i gazem (w tym wodorem).

01.03.2024, 14:13
Energetyka, OZE

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 – już za 4 dni!

Hasłem tegorocznej edycji jest „ZARAŻAMY PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGETYKI!”. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w czasie, którego młodzież spotka się z przyszłymi pracodawcami z sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Drzwi hali AmberExpo w Gdańsku otwierają się dla odwiedzających o godz. 9:00. Oficjalne otwarcie targów w obecności P. Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz P. Aleksandry Dulkiewicz, Prezydentki miasta Gdańska odbędzie się na scenie młodzieżowej o godz. 10:00.

01.03.2024, 13:56
Odpady, Recykling

ZNIKA zapowiada kampanię #Wysylkabezplastiku. Czas na redukcję zużycia plastiku w e-commerce!

ZNIKA, startup specjalizujący się w ekologicznych opakowaniach z naturalnych składników, zapowiada swoją najnowszą inicjatywę o nazwie #wysylkabezplastiku.

01.03.2024, 13:17
Ekokonsult
ase_390x150_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.