Odpady, Recykling

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

899 artykułów
Odpady, Recykling

Zapadł prawomocny wyrok za podpalenie składowiska odpadów w Nowinach

Na kary trzech i pół roku i trzech lat więzienia zostali skazani w środę dwaj mężczyźni oskarżeni o podpalenie składowiska odpadów w Nowinach (Świętokrzyskie), na którym nielegalnie były gromadzone chemikalia. Prawomocny wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kielcach.

06.12.2023, 11:49
Prawo, finanse

EC Będzin odwoła się od blisko 247-milionowej kary za nierozliczenie uprawnień do emisji CO2

Spółka EC Będzin Wytwarzanie, produkująca ciepło dla mieszkańców Sosnowca, Będzina i Czeladzi, ma zapłacić ponad 247,8 mln zł kary za nierozliczenie w terminie uprawnień do emisji CO2 za rok 2020. Spółka zapowiada odwołanie od decyzji katowickiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w tej sprawie.

05.12.2023, 16:46
Odpady, Recykling

To już III edycja konkursu "Kreuj zieloną przyszłość z Cemex" dla studentów!

Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Cieszący się popularnością wśród młodzieży akademickiej projekt, po raz kolejny zachęca do angażowania się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Cemex, w ramach strategii klimatycznej firmy "Future in Action", stawia na działania, które mogą zmienić branżę budowlaną i przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

04.12.2023, 09:48
Odpady, Recykling

Polacy mają problem ze zidentyfikowaniem elektroodpadów

Choć Polacy wiedzą, że należy segregować elektroodpady, to tylko 2/3 społeczeństwa deklaruje, że faktycznie to robi. Znaczna część też nie do końca ma świadomość, jakie produkty zaliczyć do tej grupy - wynika z badania przeprowadzonego w okresie sierpień-wrzesień 2023 r. przez firmę badawczą Zymetria, na zlecenie RLG w Polsce.

01.12.2023, 11:15
Odpady, Recykling

Według firmy z branży recyklingu kaucja za butelki w Polsce powinna być wyższa

Zaproponowana przez resort klimatu stawka 50 gr. kaucji za butelki ze szkła i plastiku oraz metalowe puszki wydaje się za niska, bardziej odpowiednią kwotą jest 1 zł - przekonuje Anna Sapota z firmy Tomra komentując dla PAP ostatnią propozycję MKiŚ.

01.12.2023, 10:42
Odpady, Recykling

Śledztwo w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Opolu

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn pożaru nielegalnego składowiska odpadów - powiedział PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu

30.11.2023, 13:40
Odpady, Recykling

Polska złożyła do TSUE skargę na Niemcy ws. odpadów

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy wz. z niedopełnieniem obowiązków wynikających z prawa UE - podało w środę Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dodano, że sprawa dotyczy uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów, które z Niemiec trafiły nielegalnie do Polski.

29.11.2023, 13:35
Odpady, Recykling

Właściciel żwirowni w Sulęczynie zapłaci 2 miliony złotych kary za składowanie odpadów

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na właściciela żwirowni w Sulęczynie w powiecie kartuskim (Pomorskie) dwa miliony złotych kary. Pod ziemią znaleziono odpady komunalne.

29.11.2023, 11:23
Odpady, Recykling

Na Targówku trwa utylizacja około 360 ton niebezpiecznych odpadów

Dziś likwidujemy składowisko ok. 360 ton niebezpiecznych odpadów przy ul. Odrowąża na Targówku. Zdecydowałem się przeznaczyć na ten cel środki ze specjalnej rezerwy kryzysowej - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na utylizację miasto wyda ponad 2,6 mln zł.

29.11.2023, 09:43
Energetyka, OZE

Nowy rząd: Gajadhur ministrem infrastruktury, Łukaszewska-Trzeciakowska ministrem klimatu

Premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie nowej Rady Ministrów. Pośród „morskich” resortów szefem ministerstwa infrastruktury ma zostać Alvin Piotr Gajadhur, ministrem klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

27.11.2023, 16:23

Partnerzy portalu

eco_consult

Dziękujemy za wysłane grafiki.