Ekologia, Ochrona środowiska

Strona główna Ekologia, Ochrona środowiska
608 artykuły

Parlament Europejski ostrzega przed negatywnym wpływem morskich farm wiatrowych na rybołówstwo

Parlament Europejski ostrzegł przed możliwym negatywnym wpływem nowych morskich farm wiatrowych na rybołówstwo na wodach Unii Europejskiej oraz wezwał do przeprowadzenia większej ilości badań nad tym, jak uniknąć lub złagodzić ich skutki oraz przyjęcia środków zabezpieczających byt rybaków.

27.07.2021, 16:19

Ptaki zasiedliły sztuczną wyspę na Zbiorniku Goczałkowickim

Sztuczna wyspa powstała na Jeziorze Goczałkowickim w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL została zasiedlona przez ptaki, które założyły tam gniazda i wyprowadziły młode.

27.07.2021, 14:06

W Kalifornii giną setki tysięcy łososi – rybacy biją na alarm

Z powodu suszy, niskiego poziomu wody i jej ocieplenia w Kalifornii giną młode łososie. Tylko w rzece Klamath giną ich tysiące. Zagraża to całej branży rybołówstwa - pisze w poniedziałek Associated Press.

27.07.2021, 13:29

Szef MEiN złożył podpis pod porozumieniem z UNESCO o Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii PAN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył podpis pod treścią porozumienia polskiego rządu z UNESCO, przedłużającego umowę o działalności Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk.

27.07.2021, 11:23

Powstanie ogólnodostępny miejski sad owocowy

Czereśnie, wiśnie, mirabelki, brzoskwinie, jabłonie, winorośl oraz różne odmiany malin i jeżyn znajdą się w ogólnodostępnym sadzie owocowym, powstającym na skwerze w Tychach (Śląskie). Tworzony w ramach budżetu obywatelskiego sad ma być przestrzenią wypoczynku i zabawy, ale także edukacji.

27.07.2021, 11:18

Broń chemiczna i konwencjonalna. Co nam tak naprawdę zagraża?

Poniższy materiał jest częścią kampanii społecznej ‘’Bałtyku, Oddychaj!’’, której celem jest uświadomienie szerokiej opinii publicznej, co kryje się pod hasłami: broń chemiczna i konwencjonalna zatopiona w Bałtyku. - Kampania ma również dostarczyć rzetelnych informacji na temat realnego zagrożenia, zarówno dla przeciętnego człowieka, jak i w szerszym aspekcie gospodarczym - pisze Łukasz Porzuczek, prezes Grupy GeoFusion, lider Klastra Bezpieczny Bałtyk.

27.07.2021, 10:28

Badaczki z Politechniki Łódzkiej opracowały opakowania z odpadów roślinnych

Badaczki z Politechniki Łódzkiej - mgr inż. Joanna Grzelczyk, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka i dr inż. Joanna Oracz - opracowały opakowania z odpadów roślinnych, które właśnie zgłoszono do ochrony patentowej. Ich produkcja zakłada użycie wyłącznie surowców naturalnych.

26.07.2021, 14:49

Bardziej zielone Śródmieście Gdańska. Powstaną „PlanTy na Podwalu”

Główne Miasto od ul. Podwale Staromiejskie otaczać będą już nie tylko zabytkowe mury obronne miasta. Historyczne serce Gdańska zyska także nowy „zielony mur” stworzony z istniejących i nowoposadzonych drzew. W Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni ogłoszono postępowanie na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysu w ramach zdania „PlanTy na Podwalu”. To projekt wybrany przez mieszkańców w Zielonym Budżecie Obywatelskim 2021.

26.07.2021, 14:34

Eksperci: zanieczyszczenie powietrza nie znika w okresie letnim

Problem zanieczyszczenia powietrza występuje nie tylko zimą. Na złą jakość powietrza latem wpływają przede wszystkim spaliny emitowane przez samochody – przypominają inicjatorzy kampanii „Pomóżmy dzieciom oddychać lepiej”.

25.07.2021, 12:17

Wiatraki zagrożeniem dla orłów przednich i ich siedlisk

Dla orłów przednich głównym zagrożeniem ze strony farm wiatrowych jest utrata siedlisk – wynika z najnowszych badań. Dlatego tak ważne są rzetelnie przeprowadzone badania środowiskowe, które wskazują realny wpływ wiatraków na otoczenie.

24.07.2021, 17:37

Dziękujemy za wysłane grafiki.