Klimat, ekologia

Partnerzy portalu

2134 artykuły
Klimat, ekologia

Krakowskie Centrum Czystego Powietrza w Podgórzu zaprasza na piątek i sobotę

Konkursy dla dzieci, zajęcia edukacyjne, prelekcje z udziałem lekarza nt. wpływu smogu na zdrowie, zwiedzanie OZEbusa – to m.in. czeka na wszystkich, którzy w piątek i sobotę przyjdą do Centrum Czystego Powietrza na Rynku Podgórskim w Krakowie.

30.09.2022, 13:11
Klimat, ekologia

Biden zapowiedział pomoc klimatyczną dla państw wyspiarskich Pacyfiku

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział w czwartek podczas pierwszego szczytu dyplomatycznego z udziałem przywódców tych państw, że USA przeznaczą setki milionów dolarów na pomoc gospodarczą i klimatyczną dla państw wyspiarskich Pacyfiku. Region jest przedmiotem coraz większej rywalizacji między USA i Chinami.

30.09.2022, 10:49
Energetyka, OZE

Porady, animacje oraz interaktywne treści – Polski Komitet Energii Elektrycznej zaprezentował nową stronę internetową kampanii „Liczy się energia”

Z czego wynika wysokość cen energii, ile prądu zużywają poszczególne urządzenia, i co zrobić, żeby zmniejszyć wysokość swoich rachunków? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź na nowej, odmienionej stronie internetowej kampanii „Liczy się energia”, która prowadzona jest przez Polski Komitet Energii Elektrycznej.

30.09.2022, 09:41
Klimat, ekologia

NFOŚiGW: dłuższy termin dla gmin na porozumienia na nowych zasadach w programie "Czyste Powietrze"

Przedłużamy termin na zawarcie porozumienia lub aneksu na nowych zasadach w programie "Czyste Powietrze" do 31 grudnia 2022 r. - poinformował w piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

30.09.2022, 09:22
Klimat, ekologia

Szwedzi odnaleźli czwarty wyciek w gazociągach Nord Stream

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

30.09.2022, 06:57
Klimat, ekologia

Podlasie: 9 tys. starych pieców, tzw. kopciuchów wymieniono w ramach programu "Czyste powietrze"

9 tys. starych pieców, tzw. kopciuchów wymieniono dotąd w Podlaskiem w ramach realizacji rządowego programu "Czyste powietrze"; zrealizowano inwestycje o wartości 150 mln zł - poinformował w czwartek w Białymstoku prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Maciej Borzyszkowski.

29.09.2022, 17:44
Prawo, finanse

Podpisano deklarację działań na rzecz poprawy stanu wód w Polsce - Pakt dla Wody

W czwartek został podpisany Pakt dla Wody, czyli zainicjowana przez Partię Zieloni deklaracja działań na rzecz poprawy stanu wód w Polsce. Pakt został podpisany przez przedstawicieli PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i przewodniczącą Partii Zieloni.

29.09.2022, 17:02
Klimat, ekologia

Golińska ws. Odry: przeciwnik, z którym się mierzymy jest trudny

Będziemy proponować takie rozwiązania, by sytuacja na Odrze nie powtórzyła się - mówiła w czwartek wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska podczas prezentacji wniosków z wstępnego raportu zespołu ds. sytuacji na Odrze. Przeciwnik, z którym się mierzymy jest trudny - dodała.

29.09.2022, 14:22
Klimat, ekologia

AFP: wydostający się z gazociągów Nord Stream metan wywoła natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza

Wyciek metanu z uszkodzonych gazociągów Nord Stream 1 i 2 z pewnością wywoła "silny i natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza", stwierdził Piers Forster, dyrektor Międzynarodowego Centrum Klimatu Priestley na Uniwersytecie w Leeds, cytowany przez AFP.

29.09.2022, 10:22
Klimat, ekologia

Mazowsze: Toksyczne kleje zakopane w wyrobisku po kopalni piachu

Mazowieccy policjanci zatrzymali pięć osób zamieszanych w przewożenie odpadów, w tym m.in. klejów z kwasem amino-siarkowym i maleinowym, które zamiast trafiać w miejsce przeznaczone do utylizacji, były zakopywane w wyrobisku po kopalni piachu - poinformował Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

29.09.2022, 10:02

Partnerzy portalu

poleco_mtp

Dziękujemy za wysłane grafiki.