Prawo, finanse

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

3580 artykułów
Klimat, Edukacja

WWF pozwało rząd Norwegii za zgodę na górnictwo głębinowe

WWF, jedna z największych organizacji ekologicznych na świecie, zarzuciła rządowi Norwegii naruszenie prawa przy wydawaniu zgody na podmorskie badania, które są wstępem do rozpoczęcia górnictwa głębinowego dna oceanicznego. Do sądu w Oslo trafił pozew w tej sprawie.

26.05.2024, 22:33
Prawo, finanse

Ryszard Petru chce wprowadzenia w Polsce euro i korekty Zielonego Ładu

Wprowadzenie w Polsce euro oraz skorygowanie Zielonego Ładu - to główne postulaty, o których mówił w sobotę poseł Polski2050-TD Ryszard Petru. Polityk kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Trzeciej Drogi. Podczas wystąpienia odniósł się także m.in. do afery związanej z Funduszem Sprawiedliwości.

25.05.2024, 16:07
Prawo, finanse

Ankara utworzy parki morskie w odpowiedzi na działania Grecji

W odpowiedzi na decyzję Aten, które ogłosiły wyznaczenie parków morskich na Morzu Egejskim, Turcja również wyznaczy swoje parki w regionie - pisze w czwartek turecki portal Daily Sabah. Sprawa utworzenia parków morskich to jeden z najnowszych przykładów napięć między krajami.

24.05.2024, 10:48
Energetyka, OZE

20 lat Polski w UE. Transformacja sektora energetycznego

W ciągu 20 lat obecności w UE cały sektor energetyczny uległ znaczącej transformacji. Kolejne unijne regulacje przełożyły się na zmiany strukturalne, własnościowe i rynkowe. Spadł udział węgla w produkcji energii, wzrósł udział OZE i pozycja rynkowa odbiorców.

01.05.2024, 11:43
Prawo, finanse

PESA straci wielomiliardową umowę w Rumunii? Sąd zablokował kontrakt

To miał być jeden z największych kontraktów polskiego zakładu produkującego tabory kolejowe. Mimo wygrania w grudniu 2023 roku przetargu o równowartości 3,9 mld zł na 62 regionalnych pociągów elektrycznych, umowa została zablokowana decyzją sądu. Uwzględnił on uwzględnił apelację francuskiego Alstomu i nakazał ponowną ocenę oferty polskiego producenta.

28.04.2024, 16:19
Energetyka, OZE

Ministrowie Zielonych obstawali przy rezygnacji z atomu mimo przeciwnych ekspertyz

Ministrowie gospodarki i środowiska Niemiec, Robert Habeck i Steffi Lemke (Zieloni), nie zawiesili procesu wygaszania ostatnich elektrowni atomowych w kraju, mimo że wiosną 2022 r., krótko po inwazji Rosji na Ukrainę, dysponowali ekspertyzami sugerującymi, że możliwe jest bezpieczne przedłużenie eksploatacji siłowni - podała prasa.

28.04.2024, 12:21
Prawo, finanse

W poniedziałek Stały Komitet Rady Ministrów zajmie się m.in. bonem energetycznym

Stały Komitet Rady Ministrów w poniedziałek zajmie się m.in. projektem ustawy o bonie energetycznym, rewizją Krajowego Planu Odbudowy, a także Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2024-2027 - poinformował w piątek przewodniczący Stałego Komitetu RM Maciej Berek.

27.04.2024, 16:28
Energetyka, OZE

W resorcie klimatu na transformację energetyczną zaplanowano z KPO ponad 100 mld zł

W MKiŚ na transformacja energetyczną w Polsce zaplanowano z KPO ponad 100 mld zł - poinformowała w piątek w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Urszula Zielińska. Możemy być technologicznym pociągiem rozwojowym w Europie i na świecie - przekonywała.

27.04.2024, 10:35
Transport, Elektromobilność

UE. Kraje członkowskie zaakceptowały nowe normy spalin Euro 7

Kraje członkowskie w Radzie Unii zaakceptowały rozporządzenie zaostrzające normy środowiskowe pojazdów. Norma Euro 7 zaostrzy limity cząstek stałych dla samochodów osobowych i dostawczych oraz spalin dla autobusów i ciężarówek.

13.04.2024, 10:28
Prawo, finanse

Linie lotnicze KLM przegrały proces o greenwashing z organizacją Fossil Free

Sąd w Amsterdamie przyznał w środę rację organizacji Fossil Free, która oskarżyła holenderskie linie lotnicze KLM o stosowanie greenwashingu w swoich kampaniach reklamowych. Sąd uznał, że argumenty dotyczące pozytywnych aspektów dla środowiska, które pojawiały się w reklamach KLM są niejasne i "malują zbyt różowy obrazek" firmy, mogąc zmylić konsumentów.

21.03.2024, 10:20

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.