Prawo, finanse

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

3571 artykułów
Transport, Elektromobilność

UE. Kraje członkowskie zaakceptowały nowe normy spalin Euro 7

Kraje członkowskie w Radzie Unii zaakceptowały rozporządzenie zaostrzające normy środowiskowe pojazdów. Norma Euro 7 zaostrzy limity cząstek stałych dla samochodów osobowych i dostawczych oraz spalin dla autobusów i ciężarówek.

13.04.2024, 10:28
Odpady, Recykling

Zdaniem radnych z Kalisza sprawą nielegalnego wysypiska śmieci powinna zająć się prokuratura

Domagamy się wyjaśnienia sprawy nielegalnego wysypiska śmieci i zutylizowania go za publiczne pieniądze; sprawą powinna zająć się prokuratura – poinformowali w poniedziałek na konferencji prasowej radni z klubu Polska 2050.

08.01.2024, 16:10
Prawo, finanse

Hitachi nagrodzona pieczęcią Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków

Hitachi jest jedną z 17 globalnych firm, które otrzymały pieczęć Terra Carta 2023 Inicjatywy na rzecz Zrównoważonych Rynków (Sustainable Markets Initiative). Pieczęć Terra Carta jest przyznawana globalnym firmom, które aktywnie przewodzą w tworzeniu przyszłości przyjaznej dla klimatu i przyrody. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez panel globalnych ekspertów zajmujących się ochroną środowiska, biznesem, polityką i filantropią.

07.12.2023, 09:34
Prawo, finanse

Wysłannik USA ds. klimatu ogłosił na COP28 plan na rzecz fuzji jądrowej

Wysłannik USA ds. klimatu John Kerry ogłosił we wtorek w Dubaju, gdzie trwa międzynarodowa konferencja klimatyczna COP28, międzynarodowy plan zaangażowania na rzecz fuzji jądrowej. Poinformował, że plan, który koncentruje się na badaniach i rozwoju, łączy 35 państw.

05.12.2023, 16:54
Prawo, finanse

EC Będzin odwoła się od blisko 247-milionowej kary za nierozliczenie uprawnień do emisji CO2

Spółka EC Będzin Wytwarzanie, produkująca ciepło dla mieszkańców Sosnowca, Będzina i Czeladzi, ma zapłacić ponad 247,8 mln zł kary za nierozliczenie w terminie uprawnień do emisji CO2 za rok 2020. Spółka zapowiada odwołanie od decyzji katowickiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w tej sprawie.

05.12.2023, 16:46
Prawo, finanse

Hołownia: Sejm zajmie się natychmiast kwestią zamrożenia cen energii i jak najszybciej tematem uwolnienia energii z wiatru

Sejm kwestią zamrożenia cen energii zajmie się natychmiast; tematem uwolnienia energii z wiatru zajmie się, być może w trybie projektu rządowego, jak najszybciej - mówił marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiadając, że te dwie kwestie zostaną najprawdopodobniej wydzielone z jednego poselskiego projektu.

05.12.2023, 16:39
Energetyka, OZE

Wojewoda mazowiecki: "afera wiatrakowa" uderza w konkurencyjność krajowej gospodarki

Potrzebujemy taniej, polskiej energii, która zwiększy konkurencyjność naszej gospodarki, uniezależni nas od zagranicznych dostawców i zapewni niskie ceny rachunków w naszych domach. "Afera wiatrakowa" uderza we wszystkie te elementy, dlatego jest tak groźna - ocenił wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

05.12.2023, 13:45
Energetyka, OZE

Minister Klimatu: koszty zamrażania cen energii w projekcie opozycji są niedoszacowane

Koszty zamrażania cen energii w 2024 r. w projekcie ustawy, zgłoszonym przez posłów obecnej opozycji, są niedoszacowane - oceniła we wtorek minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Projekt zakłada utrzymanie zamrożonych cen przez I połowę 2024 r.

05.12.2023, 12:41
Energetyka, OZE

Nowy rząd: Gajadhur ministrem infrastruktury, Łukaszewska-Trzeciakowska ministrem klimatu

Premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie nowej Rady Ministrów. Pośród „morskich” resortów szefem ministerstwa infrastruktury ma zostać Alvin Piotr Gajadhur, ministrem klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

27.11.2023, 16:23
Prawo, finanse

Linia bezpośrednie w świetle dyrektywy 2019/944 i polskiego prawa energetycznego

Linie bezpośrednie w obszarze energetyki stanowią fascynujący element ewoluującego prawa unijnego oraz krajowego. Jak zauważył już R. Zajdler linia bezpośrednia umożliwiena przedsiębiorstwom uzyskiwanie energii elektrycznej z dedykowanego źródła, co pozwoli na istotne ograniczenie kosztów pozyskiwania energii elektrycznej związanych z usługą przesyłu oraz dystrybucji, jak również potencjalne subsydiowanie niektórych odbiorców.

20.10.2023, 15:53

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.