Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
18
mar 2024

Baltic Nuclear Energy Forum

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  18.03.2024 - 22.03.2024

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:30

 • Adres:

  Plac Solidarności 1
  80-863 Gdańsk

 • Telefon:

  + 48 504 088 836

 • E-mail:

  agnieszka.orlowska@biznesdlakl

  https://bnef.pl/
 • Patronat:

  ZIELONAGOSPODARKA.PL

Baltic Nuclear Energy Forum to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń o innowacyjnych rozwiązaniach w energetyce jądrowej. Konferencja służy tworzeniu nowych perspektyw oraz rozwijaniu partnerstw, szczególnie w obszarze regionu Morza Bałtyckiego. Atom już teraz odgrywa ważną rolę w naszym regionie. Elektrownie jądrowe stanowią istotny składnik miksów energetycznych Szwecji, Finlandii, Ukrainy, Czech i Słowacji a chcą je budować Polska i Estonia.

Zaproszeni goście porozmawiają o strategiach swoich państw związanych z niskoemisyjnymi miksami energetycznymi z wykorzystaniem atomu lub bez niego, a także możliwościach uniezależnienia się od importu paliw kopalnych z Rosji, w dłuższej perspektywie rezygnacji z ich wykorzystania.

Forum stwarza możliwość uczestniczenia w interesujących debatach, sesjach, warsztatach i wizytach studyjnych, prowadzonych przez czołowych ekspertów branży z Polski i ze świata.

Podczas BNEF omawiać będziemy najnowsze trendy, technologie oraz wyzwania w tej dynamicznie rozwijającej dziedzinie. Ważnym elementem wydarzenia będzie również networking i możliwość nawiązywania kontaktów z kluczowymi przedstawicielami branży. Wśród tematów poruszanych nie zabraknie dyskusji o roli energetyki jądrowej w aspekcie zrównoważenia bilansu energetycznego, technologiach wielkoskalowych, małych modułowych reaktorach jądrowych, innowacjach i rozwoju w sektorze energetyki jądrowej.

Poruszone zostaną również zagadnienia finansowania niezbędnych inwestycji oraz istotne aspekty społeczne, środowiskowe i zdrowotne.

Dziękujemy za wysłane grafiki.