Transformacja energetyczna

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

514 artykułów
Energetyka, OZE

Minister przemysłu: transformacja energetyczna przebiegnie od węgla do atomu

Transformacja energetyczna w Polsce przebiegnie od węgla do atomu, dlatego lokalizacja ministerstwa przemysłu na Śląsku jest najlepsza - oświadczyła w piątek szefowa resortu przemysłu Marzena Czarnecka podczas oficjalnej inauguracji działania ministerstwa w Katowicach.

01.03.2024, 12:55
Energetyka, OZE

Głos młodych w branży energetycznej – program Ambasador_ka Transformacji Energetycznej

Ruszył program „Ambasador_ka Transformacji Energetycznej”. To inicjatywa towarzysząca II edycji Kongresu Energetyki Rozproszonej, której organizatorami jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Program skierowany jest do osób w wieku 18–35 lat, które chcą angażować się w działania na rzecz bezpiecznej i sprawiedliwej przyszłości energetycznej Polski i świata.

29.02.2024, 14:47
Energetyka, OZE

Wesoły: oczekuję od Ministerstwa Przemysłu skutecznej transformacji

Oczekuję od Ministerstwa Przemysłu skutecznej transformacji woj. śląskiego i energetyki - powiedział w środę w Radiu Katowice wiceprzewodniczący śląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, b. wiceminister aktywów państwowych odpowiedzialny za górnictwo, poseł Marek Wesoły.

28.02.2024, 13:47
Energetyka, OZE

Wiceminister klimatu: Dzięki KPO 2 mld zł więcej na transformację energetyczną

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka podczas spotkania z samorządowcami i przedsiębiorcami w Szczecinie powiedział, że dzięki pieniądzom z KPO przyśpieszy transformacja energetyczna. Będzie 2 mld zł więcej na takie programy jak np. "Czyste powietrze".

27.02.2024, 09:42
Energetyka, OZE

Wróżenie z fusów. Tegoroczny popyt Chin na ropę naftową dzieli ekspertów

Wood MacKenzie przewiduje, że Chiny będą największym na świecie konsumentem ropy naftowej w tym roku, odpowiadając równocześnie za ponad jedną czwartą nowego, globalnego popytu na ropę. Równocześnie nie brak przeciwnych głosów dostrzegających słabość chińskiej gospodarki, a co za tym idzie, zmniejszenie popytu na czarne złoto w Państwie Środka.

17.02.2024, 18:43
Energetyka, OZE

Bez magazynów energii transformacja energetyczna nie będzie możliwa

Nie od dziś mówi się, że magazyny energii są niezbędnym elementem i podstawą do efektywnej zielonej transformacji. To dzięki nim możliwe jest bilansowanie systemu energetycznego dla energii powstałej z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Rozwój tego sektora to absolutna konieczność dla zeroemisyjnej przyszłości, a także bezpieczeństwa odbiorców i uniezależnienia się od czynników zewnętrznych – importowanych paliw, inflacji czy konfliktów zbrojnych. W Polsce rozwój magazynów nadal jest w początkowej fazie, ale potencjał jest og

15.02.2024, 11:04
Energetyka, OZE

Pfeifer & Langen Polska wyda w br. 200 mln zł na inwestycje energetyczne

Trzy z czterech cukrowni Pfeifer & Langen Polska zmienią w tym roku paliwo na gaz ziemny. Na inwestycje – głównie związane z realizacją strategii zrównoważonego rozwoju – firma wyda w tym roku ponad 200 mln zł - poinformowała spółka.

14.02.2024, 13:33
Energetyka, OZE

Grupa Orlen przygotowała raport o transformacji energetycznej Europy Środkowej

Grupa Orlen opracowała pierwszy kompleksowy raport na temat tempa i kierunków transformacji energetycznej Europy Środkowej - ogłosił w środę koncern. Jak wyjaśnił Orlen, dokument analizuje ścieżki odchodzenia od paliw kopalnych i wskazuje potencjał rozwoju technologii umożliwiających ten proces.

14.02.2024, 13:28
Energetyka, OZE

Wiceministrowie klimatu i środowiska rozmawiali w Paryżu o transformacji energetycznej

Ministrowie ds. energii z całego świata spotkali się w Paryżu na konferencji Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE). W wydarzeniu, które odbywa się 13 i 14 lutego 2024 r., biorą udział wiceministrowie klimatu i środowiska Miłosz Motyka oraz Krzysztof Bolesta.

14.02.2024, 09:25
Energetyka, OZE

Dwie uczelnie i firma przygotują studia podyplomowe z transformacji energetycznej

Politechnika Śląska i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny będą współpracowały z firmą Energo-Complex z Piekar Śląskich przy prowadzeniu studiów podyplomowych z transformacji energetycznej. W poniedziałek podpisano umowę konsorcjum w tej sprawie.

13.02.2024, 09:06

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.