Magazynowanie energii

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

187 artykułów
Energetyka, OZE

Pompy ciepła przyśpieszą transformację energetyczną

W osiągnięciu celów klimatycznych UE istotną rolę odegrają pompy ciepła, których zdolność do efektywnego wykorzystania energii odnawialnej, zarządzania ciepłem i zastąpienia paliw kopalnych w ogrzewaniu domów jest udowodniona, ale wiedza o tym mało rozpowszechniona – ocenia Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

25.03.2024, 10:31
Energetyka, OZE

Zmieniony zarząd Vortex Energy wdraża nowy model biznesowy spółki

W należącej do grupy Vitol spółce Vortex Energy zaszły istotne zmiany w składzie zarządu. Rada Nadzorcza zatwierdziła decyzję o powołaniu Justine Ryan na stanowisko prezesa zarządu. Za finanse spółki odpowiada Adam Błażeczek, zaś Maciej Przybylski kieruje działalnością operacyjną. Zmiany w kierownictwie wynikają z ambitnych planów inwestycyjnych i ciągłego rozwoju firmy.

13.03.2024, 11:45
Energetyka, OZE

Coraz więcej węgla i gazu, ale ma być zielono. Transformacja energetyczna na rozdrożu

Światowe Forum Ekonomiczne było wyjątkowo produktywne w lutym w skupianiu swojej uwagi nad odnawialnymi źródłami energii. Jednocześnie szereg gospodarek, na czele z globalnym liderem OZE – Chinami, zwiększa inwestycje w sektor energetyczny oparty na paliwach kopalnych.

09.03.2024, 22:11
Energetyka, OZE

Bez magazynów energii transformacja energetyczna nie będzie możliwa

Nie od dziś mówi się, że magazyny energii są niezbędnym elementem i podstawą do efektywnej zielonej transformacji. To dzięki nim możliwe jest bilansowanie systemu energetycznego dla energii powstałej z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Rozwój tego sektora to absolutna konieczność dla zeroemisyjnej przyszłości, a także bezpieczeństwa odbiorców i uniezależnienia się od czynników zewnętrznych – importowanych paliw, inflacji czy konfliktów zbrojnych. W Polsce rozwój magazynów nadal jest w początkowej fazie, ale potencjał jest og

15.02.2024, 11:04
Energetyka, OZE

Pfeifer & Langen Polska wyda w br. 200 mln zł na inwestycje energetyczne

Trzy z czterech cukrowni Pfeifer & Langen Polska zmienią w tym roku paliwo na gaz ziemny. Na inwestycje – głównie związane z realizacją strategii zrównoważonego rozwoju – firma wyda w tym roku ponad 200 mln zł - poinformowała spółka.

14.02.2024, 13:33
Energetyka, OZE

Eksperci: Proces transformacji energetycznej nie będzie możliwy bez magazynowania energii

Proces dekarbonizacji i transformacji energetycznej nie będzie możliwy bez magazynowania energii – podkreślili w środę uczestnicy debaty eksperckiej zorganizowanej w ramach Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechnik Enex w Kielcach.

09.02.2024, 09:40
Energetyka, OZE

Raport nie pozostawia złudzeń. Globalny wzrost energii odnawialnej musi przyspieszyć

Międzynarodowa Agencja Energii opublikowała 11 stycznia raport „Renewables 2023. Analysis and forecast to 2028”, który prognozuje postęp wdrażania technologii energii odnawialnej w elektroenergetyce, transporcie i ciepłownictwie do 2028 roku. Raport identyfikuje kluczowe wyzwania dla sektora energii odnawialnej oraz bariery dla szybszego wzrostu.

04.02.2024, 16:27
Energetyka, OZE

Kaskada pomp ciepła Alezio S marki De Dietrich w urzędzie miejskim – jak przebiegała realizacja?

W Urzędzie Miejskim w Węgrowie zainstalowano kaskadę złożoną z dwóch pomp ciepła marki De Dietrich, która zapewnia skuteczne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń biurowych oraz na bieżąco produkuje ciepłą wodę użytkową.

30.01.2024, 12:29
Energetyka, OZE

Konferencja „Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 – Energia Miasta Szczecin”

O tym, jak ważne jest budowanie niezależności energetycznej dla samorządów i jak można osiągnąć ten cel w najbliższym czasie będą dyskutować uczestnicy konferencji Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin, która już 21-22 marca odbędzie się w Netto Arenie.

29.01.2024, 12:11
Energetyka, OZE

Trina Storage dwukrotnie wyróżniona przez BloombergNEF

Badanie BNEF, którego wyniki opublikowano w raporcie Energy Storage System Cost Survey 2023, obejmuje łańcuch wartości związanych z magazynowaniem energii, w tym z integratorami magazynowania energii, dostawcami baterii, dostawcami systemów konwersji energii i nie tylko. W raporcie podkreślono znaczenie baterii w systemach magazynowania energii. Producenci baterii i dostawcy systemów magazynowania energii stale ulepszają wszystkie elementy systemu magazynowania energii.

29.01.2024, 12:00

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.