Magazynowanie energii

Partnerzy portalu

59 artykuły
Energetyka, OZE

PSSE i Northvolt uruchamiają program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii

Eco-On to program akceleracyjny wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji. Organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny, należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt. Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl.

04.10.2022, 11:00
Energetyka, OZE

PKP Energetyka opatentowała algorytm zarządzający magazynowaniem energii

Autorski algorytm sterowania magazynem energii opracowany przez ekspertów z PKP Energetyka i Uniwersytetu Zielonogórskiego został oficjalnie zarejestrowany jako wynalazek przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Algorytm jest „mózgiem” magazynu energii – pozwala w najbardziej efektywny sposób sterować pracą instalacji magazynowania energii, która od ponad roku działa przy podstacji trakcyjnej PKP Energetyka w Garbcach. Przez ten czas magazyn zasilił przejazdy prawie 10 000 pociągów i oddał do sieci trakcyjnej 160 MWh ener

19.09.2022, 08:02
Magazynowanie energii

PKN Orlen przeznaczy do 2,5 mld zł na elektrociepłownię gazową w Gdańsku

PKN Orlen i kontrolowana przez koncern Energa podpisały umowę, na mocy której Orlen sfinansuje projekt Energi budowy elektrociepłowni gazowej w Gdańsku. Jak poinformował PKN Orlen, umowa zakłada pokrycie całości nakładów inwestycyjnych do 2,5 mld zł.

16.09.2022, 16:39
Magazynowanie energii

Polacy pomogą przy tworzeniu zbiorników na tzw. gaz przyszłości

Wysokociśnieniowe, niezwykle pojemne zbiorniki kompozytowe do transportu wodoru tzw. rurowozami opracowuje międzynarodowe konsorcjum, w którego skład wchodzą naukowcy z Wydziału Mechanicznego PWr.

16.09.2022, 08:56
Magazynowanie energii

Francja wyłącza oświetlenie i zachęca do oszczędzania energii

Francja pomimo dobrej sytuacji w zakresie źródeł wytwórczych (70 proc. udziału energetyki jądrowej) wprowadza szereg ograniczeń związanych z zużyciem energii elektrycznej i ciepła. Ograniczeniu konsumpcji energii mają pomóc nawet wyłączone reklamy na lotniskach i dworcach.

14.09.2022, 10:54
Energetyka, OZE

Energate – nowy wymiar przemysłowych magazynów energii

Wzrost cen energii i rosnące zagrożenie blackout’em powoduje, że przedsiębiorcy coraz częściej rozważają inwestycję w przemysłowy magazyn energii. Elmech daje im możliwość sprawdzenia w 5 minut ile zaoszczędzą z magazynem energii.

12.09.2022, 08:56
Energetyka, OZE

Australijski Uniwersytet Monash otrzymał 495 tys. dolarów na zbadanie projektu rynku magazynów energii

Uniwersytet Monash w Australii otrzymał 495 000 AUD$ dofinansowania na zbadanie alternatywnych projektów rynkowych, które mogłyby wspierać technologie magazynowania energii.

12.09.2022, 08:52
Energetyka, OZE

Pierwszy przemysłowy magazyn energii Taurona

W Ciechanowicach (woj. opolskie) Tauron uruchomił stacjonarny system magazynowania energii. Jak poinformowali w piątek podczas wizyty studyjnej przedstawiciele spółki, magazyn ma moc 3 MW i pojemość użyteczną ok. 774 kWh.

09.09.2022, 14:41
Odpady, Recykling

Waltoria. Nowe spojrzenie na gospodarkę nadwyżkami magazynowymi i zapasami [ROZMOWA]

Wszystko zaczęło się od obserwacji przepływu materiałów stalowych oraz analizy gospodarki magazynowej w przemyśle ciężkim. Aneta Mielewczyk i Mateusz Bielawa stworzyli w sieci nową technologiczną platformę sprzedażową dla przemysłu. Waltoria.pl ma szansę rozwiązać problem zalegających towarów w magazynach wielu firm. – Z drugiej strony ułatwimy przedsiębiorcom poszukiwania specyficznych materiałów, których często potrzebują w znikomych ilościach – mówią.

07.09.2022, 10:11
Energetyka, OZE

Eco-Bat S.r.l. zawiesi produkcję akumulatorów ołowiowych we Włoszech

Ecobat zdecydowało, że zakłady w Paderno i Marcianise przestaną produkować akumulatory ołowiowe. Produkcja zostanie zawieszona z dniem 1 października 2022 r.

01.09.2022, 08:17

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.