Magazynowanie energii

Partnerzy portalu

20 artykuły
Energetyka, OZE

Święty graal neutralności klimatycznej: magazyny energii

Magazynowanie energii będzie jednym z najważniejszych wyzwań, jakie staną przed transformującymi się światowymi sektorami energetycznymi w drodze do pełnej dekarbonizacji. Czy w Polsce uda nam się rozwinąć tę obiecującą gałąź gospodarki? Jakie technologie są już dostępne i dopiero rozwijane? Ile kosztują? Możliwości, jakie przed nami stoją w obszarze magazynowania energii opisuje najnowszy raport WWF Polska pt. “Dostępne i przyszłe technologie magazynowania energii”.

19.05.2022, 20:03
Prawo, finanse

Recykling akumulatorów litowo-jonowych w świetle prawa UE

Zgodnie z szacunkami unijnych agencji, do 2030 r. po drogach państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej: UE) będzie jeździć co najmniej 30 milionów pojazdów elektrycznych. Oczekuje się, że samochody elektryczne znacznie zmniejszą emisję gazów cieplarnianych w sektorze transportu drogowego. Elektryczne pojazdy wykorzystują baterie litowo-jonowe (dalej: baterie Li-on).

19.05.2022, 09:51
Energetyka, OZE

Posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”

We wtorek 17 maja w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie tematyczne Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności: „Magazyny energii elementem budowy bezpieczeństwa energetycznego Polski”.

18.05.2022, 17:54
Energetyka, OZE

Rozwiązania CATL do magazynowania energii o różnorodnych zastosowaniach wyróżniają się na targach ees Europe 2022

Contemporary Amperex Technology Co., Limited (CATL), globalny lider innowacyjnych technologii w dziedzinie nowej energii, znalazł się w centrum uwagi dzięki wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniom magazynowania energii o zróżnicowanych zastosowaniach podczas ees Europe 2022, największej międzynarodowej wystawy akumulatorów i systemów magazynowania energii w Europie, która odbyła się w dniach 11-13 maja w Messe München w Monachium.

17.05.2022, 13:22
Transport, Elektromobilność

Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadza do oferty szereg nowych produktów, aby pobudzić wzrost zainteresowania rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Obejmują one kompleksowe rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z magazynowaniem energii słonecznej, nowy licznik z 2CT do modernizacji istniejących elektrowni oraz nowy model SG125CX do zastosowań komercyjnych, maksymalizujący oszczędności energii i zapewniający bardziej zrównoważone

16.05.2022, 08:23
Energetyka, OZE

Intersolar Europe 2022: Sungrow przedstawia długoterminowe innowacje ukierunkowane na budowanie zrównoważonej przyszłości energetycznej

Podczas targów Intersolar Europe 2022 w Monachium firma Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, zaprezentuje swoje najnowsze kompleksowe portfolio rozwiązań w obszarze PV, magazynowania energii i ładowania pojazdów elektrycznych.

12.05.2022, 11:12
Energetyka, OZE

Magazynowanie surowców w złożach soli kamiennej - energetyczna szansa dla Polski

Dostęp do surowców węglowodorowych a bezpieczeństwo energetyczne Polski

11.05.2022, 13:51
Energetyka, OZE

PKP Energetyka z nowatorskim systemem magazynowania energii opartym o „zielony” wodór

W ramach projektu badawczo-rozwojowego przy podstacji trakcyjnej Garbce powstanie system do magazynowania energii oparty o wodór produkowany dzięki energii z farmy słonecznej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju kolei opartej na odnawialnych źródłach energii. PKP Energetyka podpisała właśnie umowę z dostawcą kompletu komponentów do budowy tego układu wodorowego. Uruchomienie instalacji zaplanowano na 2023 rok.

11.05.2022, 10:51
Energetyka, OZE

Enea i Jenox Akumulatory zbudują prototyp domowego magazynu energii

Rozwój energetyki prosumenckiej i efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to kluczowe argumenty, dla których Grupa Enea, jeden z najważniejszych podmiotów na rynku energii w Polsce, oraz firma Jenox Akumulatory, wytwarzająca blisko milion samochodowych baterii rocznie, postanowiły realizować projekty badawczo-rozwojowe w zakresie magazynowania energii, w tym rozwiązań dla prosumentów.

11.05.2022, 07:51
Energetyka, OZE

Rola magazynowania energii w rozwoju elektromobilności

Transformacja energetyczna to proces, który systemowo dotyczy wszystkich sektorów gospodarki, firm i osób fizycznych. Jednym z jej elementów jest rozwój elektromobilności, który w ostatnim czasie zdecydowanie przyspieszył na świecie, ale także w Polsce. Po polskich drogach jeździ już ponad 40 tys. samochodów z napędem elektrycznym. Jednak jak poradzą sobie sieci przesyłowe przy milionie samochodów i jak ważną rolę będą pełnić magazyny energii?

10.05.2022, 16:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.