Morska energetyka wiatrowa

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

1283 artykułów
Energetyka, OZE

Konferencja PSEW2024: transformacji energetycznej Polski nie będzie bez energii z wiatru

Rosnący udział energetyki wiatrowej w miksie wytwórczym podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływa pozytywnie na rozwój społeczny i gospodarczy na poziomie lokalnym i centralnym. Merytoryczna debata na temat wizji polityki energetycznej Polski jest kluczowa dla niezależności, konkurencyjności, czy ochrony klimatu. Będą to kluczowe tematy Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Świnoujściu.

28.05.2024, 15:33
Energetyka, OZE

Dominion Energy rozpoczyna budowę morskiej farmy wiatrowej na wodach USA

Dominion Energy ogłosił 22 maja, że pierwszy fundament monopala dla 2,6-gigawatowej morskiej farmy wiatrowej Coastal Virginia Offshore Wind (CVOW), największej morskiej farmy wiatrowej budowanej w USA, został zainstalowany około 29 mil od wybrzeża stanu Wirginia. Monopal zainstalował Orion, ciężki statek dźwigowy należący do DEME Group.

24.05.2024, 12:47
Energetyka, OZE

Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Magdalena Kryszewska

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka Polish Offshore Wind Podcast. Tym razem gościem Patryka Zbroi jest Magdalena Kryszewska, Dyrektorka zarządzająca WindHunter Academy.

23.05.2024, 11:50
Energetyka, OZE

RTE i konsorcjum Chantiers de l'Atlantique - Hitachi Energy podpisały umowę na budowę morskich platform prądu stałego i lądowych stacji przekształtnikowych dla morskich farm wiatrowych

W czwartek 2 maja 2024 roku, w obecności Bruno le Maire'a, ministra gospodarki, finansów oraz suwerenności przemysłowej i cyfrowej, a także Rolanda Lescure'a, ministra delegowanego ds. przemysłu i energii, Xaviera Piechaczyka, prezesa zarządu RTE, Laurenta Castainga, dyrektora zarządzającego Chantiers de l'Atlantique i Niklasa Perssona, dyrektora biznesu Stacji i Systemów Elektroenergetycznych w Hitachi Energy, podpisano historyczne porozumienie w sprawie budowy pierwszych morskich platform prądu stałego i lądowych stacji przeksz

21.05.2024, 11:16
Energetyka, OZE

Dzień Dostawców na Konferencji PSEW2024 – międzynarodowa współpraca na rzecz silnego przemysłu wiatrowego w Europie

Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej – nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego.

20.05.2024, 11:49
Energetyka, OZE

Będzie się kręcić. Na Morzu Północnym rusza budowa elektrowni wiatrowej He Dreiht

He Dreiht, jeden z największych niemieckich projektów morskiej energetyki wiatrowej, wchodzi w fazę realizacji.

17.05.2024, 14:39
Energetyka, OZE

MKiŚ: do 14 czerwca br. przedłużono prace dot. ceny maksymalnej za energię elektryczną z offshore

Do 14 czerwca br. przedłużono prace zespołu ds. ceny maksymalnej za energię elektryczną z morskich farm wiatrowych - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Konieczne jest wykonanie dodatkowych analiz warunków panujących obecnie na rynku energii - dodało.

16.05.2024, 12:13
Energetyka, OZE

Polish Offshore Wind Podcast - Zbroja Adwokaci - Michał Kaczerowski

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka Polish Offshore Wind Podcast. Tym razem gościem Patryka Zbroi jest Michał Kaczerowski, Prezes Zarządu Ambiens sp. z o.o.

16.05.2024, 11:12
Energetyka, OZE

Koniec wyścigu na wielkość turbiny? Zachodni producenci skupiają się na istniejących modelach

Po tym, jak w zeszłym roku chiński producent turbin wiatrowych ogłosił sukces w pracach nad turbiną o mocy 20 MW, zachodni dostawcy postanowili nie brać udziału w wyścigu za wszelką cenę i skupić się na mniejszych, ale – ich zdaniem – bardziej optymalnych pod różnymi względami turbinach.

16.05.2024, 11:02
Energetyka, OZE

Bornholm jednak bez wielkiego offshore? Jest płytko

Port w Rønne na duńskiej wyspie Bornholm, będącej stosunkowo blisko planowanych polskich morskich farm wiatrowych na Bałtyku, może być jednak zbyt płytki, by obsługiwać duże dostawy komponentów.

15.05.2024, 10:40

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.