Fotowoltaika, Energetyka Solarna

Partnerzy portalu

153 artykuły
Energetyka, OZE

OX2 rozbudowuje swoje portfolio o kolejne moce

OX2 - największy deweloper lądowych farm wiatrowych w Europie pod względem wybudowanych dotychczas inwestycji. Szwedzka firma realizuje również morskie projekty wiatrowe, wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne oraz jest aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii.

07.10.2022, 11:00
Energetyka, OZE

PSEW: więcej OZE w systemie uchroni nas przed blackoutem

23 września po raz pierwszy w historii Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły okres zagrożenia na rynku mocy. To skutek zbyt niskiej rezerwy w naszym systemie energetycznym. Tym razem na szczęście nie doszło do blackoutu, jednak przyszłość jest niepewna. Jeśli nie odblokujemy rozwoju OZE, zwłaszcza energetyki wiatrowej na lądzie oraz nie zaczniemy działać na rzecz efektywnego magazynowania energii, takie sytuacje mogą się powtarzać – mówi prof. Piotr Kacejko z Politechniki Lubelskiej, członek Komitetu Elektrotechniki PAN, wsp

06.10.2022, 09:44
Energetyka, OZE

EDP Energia Polska sfinalizowała przejęcie Zielona-Energia.com

EDP Energia Polska zamknęła kolejny etap poszerzania swojego udziału w polskim rynku PV. Realizowany od wielu miesięcy proces zmiany własnościowej spółki Zielona-Energia.com został formalnie zakończony podpisaniem umowy 3 października 2022 roku.

04.10.2022, 12:33
Energetyka, OZE

Pierwsza farma fotowoltaiczna Equinor w Polsce gotowa  

W warmińskiej miejscowości Stępień zakończyła się budowa pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej wchodzącej w skład portfolio Equinor. Inwestycja o mocy 58 MW została zrealizowana i będzie zarządzana przez spółkę Wento, w której Equinor posiada 100 proc. udziałów.  

04.10.2022, 11:33
Energetyka, OZE

Tauron rozpoczął budowę jednej z największych farm PV w kraju

Na terenie farmy fotowoltaicznej, która powstaje w Mysłowicach, rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych. Największa elektrownia słoneczna TAURONA, której moc docelowo sięgnie 100 MW, pierwszą energię elektryczną wyprodukuje już w przyszłym roku.

29.09.2022, 12:08
Prawo, finanse

Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości

Fotowoltaika, pomimo niekorzystnych zmian prawnych dotyczących rozliczenia wytworzonego prądu, zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Dotyczy to także tzw. farm fotowoltaiki, czyli specjalnie zaprojektowanych terenów, na których zamontowane są liczne panele fotowoltaiczne, służące do produkcji energii elektrycznej na dużą skalę. Czy takie farmy są opłacalne? O tym decyduje często kwestia podatku od nieruchomości.

29.09.2022, 07:03
Energetyka, OZE

Szybki przyrost mocy w fotowoltaice pociąga za sobą rozwój technologii. Nowe materiały i funkcjonalności obniżają koszty produkcji energii

Fotowoltaika od trzech lat jest w Polsce najszybciej rozwijającą się technologią OZE. Na tym rynku stale rośnie popularność tych rozwiązań wśród konsumentów i biznesu, ale też zachodzą na nim zmiany technologiczne: pojawiają się nowe, sprawniejsze materiały, kolejne funkcjonalności i możliwości recyklingu zużytych paneli. Wiele z tych zmian to odpowiedź rynku na zmieniające się otoczenie prawne, jak np. nowy system rozliczeń, który wszedł w życie w tym roku.

26.09.2022, 06:39
Energetyka, OZE

Green Genius rozwija polskie portfolio farm PV

Firma Green Genius, zajmująca się energią odnawialną, pozyskała finansowanie od Berenberg Green Energy Junior Debt Fund na budowę portfela parków słonecznych o mocy 69MWp w Polsce.

25.09.2022, 12:39
Energetyka, OZE

Amazon podpisuje jedną z największych umów na zakup energii odnawialnej w Polsce

Amazon podpisał umowę na zakup energii z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach w powiecie legnickim. To jedna z największych dotychczasowych umów zakupu energii słonecznej w Polsce.

22.09.2022, 11:44
Prawo, finanse

Odstąpienie od umowy dzierżawy pod farmę fotowoltaiczną

W ostatnich latach, w związku z intensywnym rozwojem branży energii odnawialnej wielu rolników podpisało z firmami zajmującymi się takimi inwestycjami, umowy dzierżawy swoich gruntów celu wybudowania na nich w przyszłości farm fotowoltaicznych lub wiatrowych.

20.09.2022, 20:05

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.