Fotowoltaika, Energetyka Solarna

Partnerzy portalu

42 artykuły
Fotowoltaika, Energetyka Solarna

Prezes Pekao: za nami kolejny projekt zwiększający udział zielonego finansowania w portfolio kredytowym

Na Pomorzu powstanie największa w Polsce farma fotowoltaiczna zajmująca powierzchnię 300 ha, o całkowitej mocy docelowej 285,6 MW. Jej budowę współfinansuje Bank Pekao S.A. Za realizację tej inwestycji będą odpowiedzialne firmy: Goldbeck Solar, poprzez spółkę celową Stigma Sp. z o.o. oraz Respect Energy.

20.05.2022, 07:54
Energetyka, OZE

PERN planuje kolejne instalacje fotowoltaiczne w swych obiektach

PERN ogłosił postępowanie przetargowe na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych w kolejnych obiektach spółki.

20.05.2022, 06:49
Energetyka, OZE

Słoneczne moce Polenergii rosną o 242 proc.

Polenergia uruchomiła dwa portfele projektów fotowoltaicznych Sulechów II oraz Sulechów III o mocy 22 MWp. Tym samym łączna moc zielonych aktywów w eksploatacji rośnie o ponad 7 proc. do 318 MW. Grupa umacnia pozycje w gronie liderów aktywnie wspierających transformację polskiego rynku energetycznego poprzez rozwój Odnawialnych Źródeł Energii.

19.05.2022, 21:55
Energetyka, OZE

PGE wybuduje w pobliżu Kompleksu Turów dwie farmy fotowoltaiczne w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, wybuduje na terenie powiatu zgorzeleckiego w województwie dolnośląskim dwie jednomegawatowe farmy fotowoltaiczne PV Zawidów 1 i PV Zawidów 2. Obie instalacje powstaną do końca maja 2023 r. w pobliżu Kopalni i Elektrowni Turów – oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Inwestycje zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

19.05.2022, 20:00
Energetyka, OZE

RWE złożyło 11 wniosków o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych dla farm wiatrowych na Bałtyku

RWE, drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, chce wzmocnić obecność i kontynuować proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.

18.05.2022, 08:42
Energetyka, OZE

SunOyster - innowacja ochłodzi i ogrzeje budynki

Jednym z głównych problemów stojących na drodze do realizacji europejskich planów ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera jest zaspokojenie wysokiego zapotrzebowania budynków na energię przy jednoczesnym zapewnieniu ich neutralności dla klimatu. Rozwiązaniem może być innowacyjna technologia pozwalająca na przetwarzanie ciepła na potrzeby chłodzenia.

16.05.2022, 08:59
Energetyka, OZE

Nowe wyzwania dla instalatorów PV - webinar już 17 maja - Sungrow Poland

Konferencja poświęcona jest prezentacji nowoczesnych rozwiązań branży OZE. Ten kompaktowy przegląd nowości na polskim rynku w wygodnej formie online pozwoli na zdobycie kompleksowej wiedzy, dzięki której dowiecie się Państwo, jakie rozwiązania zapewnią przewagę sprzedażową na rynku odnawialnych źródeł energii.

16.05.2022, 08:48
Transport, Elektromobilność

Komercyjne innowacje - ładowanie EV z magazynowaniem energii słonecznej

Sungrow, wiodący światowy dostawca rozwiązań z zakresu falowników i systemów magazynowania energii z odnawialnych źródeł, wprowadza do oferty szereg nowych produktów, aby pobudzić wzrost zainteresowania rynku komercyjnego i mieszkaniowego. Obejmują one kompleksowe rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych z magazynowaniem energii słonecznej, nowy licznik z 2CT do modernizacji istniejących elektrowni oraz nowy model SG125CX do zastosowań komercyjnych, maksymalizujący oszczędności energii i zapewniający bardziej zrównoważone

16.05.2022, 08:23
Energetyka, OZE

Offshore: “Sny o potędze” czy realne szanse Szczecina i regionu? - już 18 maja debata online

"Sny o potędze" czy realne szanse Szczecina i regionu? Czy energia z wiatru może być kluczowym impulsem dla naszej gospodarki? Zapraszamy na debatę on line!

16.05.2022, 07:30
Energetyka, OZE

Orlen Lietuva z Grupy Orlen rozważa budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 40 MW

Orlen Lietuva z Grupy Orlen, rozważa budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 40 MW. Spółka ogłosiła przetarg w tej sprawie. Według Orlen Lietuva, energia dostarczana z planowanych elektrowni słonecznych wykorzystywana byłaby na potrzeby własne jej rafinerii w Możejkach.

13.05.2022, 10:36

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.