Wodór, Amoniak

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

528 artykułów
Energetyka, OZE

Inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja

Bureau Varitas organizuje 28 marca szkolenie online z kategorii technologie wodorowe. Główną tematyką mają być inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja.

28.02.2024, 14:32
Energetyka, OZE

Orlen chce zbudować w Krakowie kolejną stację tankowania wodorem

Orlen ogłosił postępowanie na wybór generalnego wykonawcy budowy ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru w Krakowie dla pojazdów transportu publicznego i samochodów osobowych oraz wyburzenia istniejącej i wybudowania nowej stacji paliw. Oferty można składać do 26 marca.

27.02.2024, 11:36
Energetyka, OZE

Europejski Bank Wodoru: Pierwsza Aukcja Wsparcia dla Producentów Wodoru Odnawialnego

Komisja Europejska uruchomiła pierwszą aukcję w ramach Europejskiego Banku Wodoru. Cel? Wsparcie produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych w Europie. Producenci wodoru odnawialnego mogą ubiegać się o dofinansowanie w formie stałej premii za kilogram wyprodukowanego wodoru klasyfikowanego jako RFNBO. Do 8 lutego 2024 r. (17:00 CET) za pośrednictwem portalu „UE Funding and Tenders” można było składać pierwsze wnioski. Kolejne aukcje są już planowane!

23.02.2024, 11:25
Energetyka, OZE

Fabryka zielonego wodoru na Górnym Śląsku z dofinansowaniem do 142,77 mln euro

H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro dofinansowania na realizację. To efekt decyzji notyfikacyjnej Komisji Europejskiej. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta programem Hy2Infra. „To bardzo ważny komunikat dla rynku i naszych inwestorów. Decyzja Komisji Europejskiej znacząco zwiększa wartość projektu” - mówi Iwona Sierżęga, członk

22.02.2024, 10:57
Energetyka, OZE

Wodorowe „paliwo przyszłości” już dziś napędza rozwój polskiej gospodarki

Choć wodór nazywany jest „paliwem przyszłości”, to uczestnicy drugiej już edycji Akademii H2 ORLEN będą zdobywać doświadczenie przy jak najbardziej realnych projektach, takich jak: testy zeroemisyjnej lokomotywy, stacje tankowania wodoru czy laboratorium badania jakości tego surowca dla branży automotive we Włocławku i Trzebini. To początek wodorowej rewolucji, w którą do 2030 roku Grupa ORLEN zainwestuje około 7,4 mld zł.

21.02.2024, 14:30
Energetyka, OZE

Już w marcu Kongres Wodorowy w Gdyni

Dwudniowy Kongres to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora wodoru, biogazu i biometanu w Polsce. Odbędzie się w terminie 14 - 15 marca w Gdyni.

20.02.2024, 15:17
Energetyka, OZE

Ekspert: rozwiązania legislacyjne dotyczące przesyłu gazu będą stosowane dla wodoru

Rozwiązania legislacyjne dotyczące przesyłu gazu będą w UE stosowane także w regulacjach dotyczących transportu wodoru - wskazał w piątek doradca parlamentarny Jerzego Buzka, posła do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Pawlik. Dodał, że chodzi o rozdział produkcji od przesyłu.

16.02.2024, 16:05
Energetyka, OZE

Orlen przygotowuje kadry na potrzeby realizacji strategii wodorowej

31 uczestników zakwalifikowało się do II edycji Akademii Wodorowej Orlenu - poinformował w piątek koncern. Najlepsi absolwenci akademii będą mogli odbyć staż w Orlenie lub u jednego z partnerów, wśród których są też Pesa, Toyota i Solaris - zaznaczył koncern.

16.02.2024, 15:17
Energetyka, OZE

KE zatwierdziła pomoc publiczną w kwocie 6,9 mld euro na zwiększenie dostaw wodoru, m.in. w Polsce

Komisja Europejska podała w czwartek, że zatwierdziła pomoc publiczną państw członkowskich, w tym Polski, w wysokości 6,9 mld euro na projekty infrastrukturalne, mające na celu zwiększenie dostaw wodoru ze źródeł odnawialnych.

15.02.2024, 14:05
Energetyka, OZE

Powoli, ale do przodu. Perspektywy globalnego sektora wodorowego

Sektor wodorowy w ostatnich latach doświadczył znaczącego wzrostu z racji inwestycji wywołanych postępującą transformacją energetyczną. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są liczne analizy, które pozwalają z optymizmem patrzyć na dalszą ekspansję wodoru.

13.02.2024, 08:55

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.