Wodór, Amoniak

Partnerzy portalu

144 artykuły
Energetyka, OZE

Carlton Power uzyskuje zgodę na budowę pierwszego hubu wodorowego w Manchesterze

Carlton Power uzyskał od władz lokalnych Trafford Council pozwolenie na budowę pierwszego hubu wodorowego w Manchesterze.

07.10.2022, 14:33
Energetyka, OZE

OX2 rozbudowuje swoje portfolio o kolejne moce

OX2 - największy deweloper lądowych farm wiatrowych w Europie pod względem wybudowanych dotychczas inwestycji. Szwedzka firma realizuje również morskie projekty wiatrowe, wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne oraz jest aktywna w obszarze rozwoju technologii energetyki odnawialnej, takich jak wodór i magazynowanie energii.

07.10.2022, 11:00
Transport, Elektromobilność

W centrum Seulu otwarto pierwszą stację tankowania pojazdów wodorowych

Ministerstwo środowiska Korei Południowej poinformowało, że w piątek otwarto pierwszą stację tankowania pojazdów wodorowych w centrum Seulu – przekazał dziennik „Korea Herald”. Łącznie w kraju zarejestrowanych jest prawie 27 tys. takich pojazdów.

07.10.2022, 10:25
Prawo, finanse

Zielony wodór w świetle nowelizowanej dyrektywy RED II

Wodór w polityce energetyczno-klimatycznej UE

04.10.2022, 19:22
Energetyka, OZE

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

03.10.2022, 15:56
Energetyka, OZE

Norweska branża morska obawia się niedoborów energii. Pomoże wodór

Statki podczas postojów w portach podłączają się najczęściej do generatorów diesla w celu ich zasilenia lub naładowania magazynów energii. W dobie niedoborów energii rozwiązaniem może być wdrożenie technologii wodorowych. Jedno z rozwiązań przedstawiono w Norwegii.

03.10.2022, 09:01
Energetyka, OZE

Wodór to Europa i Świat neutralne dla klimatu!

4 i 5 października 2022 roku, pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja konferencji PCHET - Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni, która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego Portu Morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru.

03.10.2022, 06:51
Prawo, finanse

Energia z wodoru a braki regulacyjne w polskim systemie prawnym (nowe regulacje od 2023 roku)

W dzisiejszym artykule autorzy skupią się na nowych regulacjach, które mają wejść w styczniu 2023 r., a które dotyczą pozyskiwania energii z wodoru. Czy faktycznie akty prawne, które staną się częścią polskiego systemu prawnego z dniem 1 stycznia 2023 r., rozwiązują wcześniej zgłaszane problemy regulacyjne związane z wytwarzaniem energii z wodoru? Czy inwestorzy, zamierzający skupić się na tym źródle energii, mogą bezpiecznie planować swoje inwestycje? Na te pytanie autorzy niniejszego artykułu postarają się w sposób ese

02.10.2022, 12:29
Energetyka, OZE

Enel pozyskuje fundusze unijne na budowę 20MW elektrolizera na Sardynii

Enel pozyskał wsparcie z funduszy unijnych dla projektu zielonego wodoru o mocy 20 MW na Sardynii, u wybrzeży Włoch.

30.09.2022, 18:14
Energetyka, OZE

Porty w Halifaxie i Hamburgu wyprzedzają bieg wydarzeń i nawiązują współpracę w zakresie korytarza wodorowego i zielonej energii

Zarząd Portu Halifax i Zarząd Portu Hamburg połączyły siły w sprawie dekarbonizacji korytarza żeglugowego między Halifax, na wschodnim wybrzeżu Kanady, a Hamburgiem, wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Niemiec.

30.09.2022, 18:13

Dziękujemy za wysłane grafiki.