Wodór, Amoniak

Partnerzy portalu

30 artykuły
Energetyka, OZE

Plug wybuduje największy na świecie elektrolizer dla H2 Energy Europe – zasili północnoeuropejski sektor transportowy

Plug – główny dostawca gotowych rozwiązań dla globalnej gospodarki zielonego wodoru, otrzymał zamówienie na dostawę elektrolizera o mocy jednego gigawata (GW) dla firmy H2 Energy Europe. Jest to największa jak dotąd instalacja elektrolizera na świecie, zaplanowana dla kompleksu produkcji ekologicznego wodoru w Danii.

20.05.2022, 08:31
Energetyka, OZE

Grupa Enea dołączyła do Wielkopolskiej Doliny Wodorowej

Spółka z Grupy Enea, Enea Nowa Energia i władze samorządowe województwa wielkopolskiego podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. Grupa Enea już dziś zaangażowana jest w projekty, których celem jest wykorzystanie zielonego wodoru w energetyce.

19.05.2022, 18:37
Energetyka, OZE

'Najgłupsza rzecz': Elon Musk odrzuca wodór jako narzędzie do magazynowania energii

Prezes Tesli Elon Musk nazywa wodór "najgłupszą rzeczą, jaką mógłbym sobie wyobrazić, jeśli chodzi o magazynowanie energii". Swoje uwagi wygłosił podczas szczytu "Financial Times Future of the Car". Musk może lekceważyć rolę wodoru w transformacji energetycznej, ale inne wpływowe głosy są odmiennego zdania.

19.05.2022, 08:56
Energetyka, OZE

PGNiG stawia na paliwa przyszłości - H2!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało listy intencyjne z trzema firmami w ramach projektu z obszaru wodorowego „Blue H2”. Współpraca z partnerami przemysłowymi ma umożliwić kontynuację prac, po etapie badawczym, poprzez zastosowanie instalacji produkcji niebieskiego wodoru m.in. w hutniczych procesach technologicznych.

18.05.2022, 15:54
Transport, Elektromobilność

PKN ORLEN i Alstom ze współpracą na rzecz kolei wodorowej

PKN ORLEN podpisał porozumienie o strategicznej współpracy z firmą Alstom przy dostawach bezemisyjnych, ekologicznych pociągów i paliwa wodorowego dla publicznego transportu kolejowego. Koncern, który konsekwentnie wdraża strategię ogłoszoną w tym roku strategię wodorową, zapewni infrastrukturę tankowania dla produkowanych przez Alstom pociągów. Pierwsze pojazdy wodorowe mają szansę wyjechać na linie regionalne w ciągu dwóch lat.

18.05.2022, 08:58
Energetyka, OZE

bp i Linde planują duży projekt CCS w celu przyspieszenia dekarbonizacji

bp i Linde ogłosiły dziś plany realizacji dużego projektu wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w Teksasie, który umożliwi niskoemisyjną produkcję wodoru w istniejących zakładach Linde. Projekt będzie również wspierał składowanie dwutlenku węgla (CO2) wychwyconego z innych zakładów przemysłowych – torując drogę do dekarbonizacji na dużą skalę korytarza przemysłowego na teksańskim wybrzeżu.

18.05.2022, 07:58
Energetyka, OZE

Kierunek: wodór. Dyskusja o przyszłości surowca w Europie podczas IMPACT’22 [WIDEO]

55 godzin wystąpień, 6 scen, 19 obszarów tematycznych i ponad 400 speakerów – za nami IMPACT’22. Kolejny raz NCBR zostało partnerem wydarzenia.

16.05.2022, 11:51
Energetyka, OZE

Wiceminister Ireneusz Zyska o dolinach wodorowych na Seminarium Naukowo-Technicznym

Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, wziął udział w odbywającym się 12 maja 2022 r. Seminarium Naukowo-Technicznym „Projekty wodorowe w województwie podkarpackim” oraz w II Otwartym Posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia „Podkarpacka Dolina Wodorowa”.

13.05.2022, 09:27
Energetyka, OZE

Rynek OZE zrewolucjonizuje projekt nowej klasy statku wodorowego od C-Job [GALERIA]

Firma C-Job Naval Architects zaprojektowała zupełnie nową klasę zbiornikowca do przewozu ciekłego wodoru, który zrewolucjonizuje rynek energii odnawialnej. Koncepcja jednostki, opracowana we współpracy z LH2 Europe, jest kluczowym elementem realizacji ekologicznego, kompletnego łańcucha dostaw H2.

13.05.2022, 07:07
Energetyka, OZE

Port Rotterdam odegra kluczową rolę w planie UE - 20 mln ton H2

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans zabrał głos podczas Światowego Szczytu Wodorowego, aby potwierdzić strategię UE. Ogłosił również nowe plany portu w Rotterdamie, przez który będzie przepływać 40 proc. importowanego ekologicznego wodoru.

12.05.2022, 15:15

Dziękujemy za wysłane grafiki.