Motoryzacja, Elektromobilność

Partnerzy portalu

143 artykuły
Transport, Elektromobilność

Podpisano umowę na zakup czterech autobusów elektrycznych komunikacji miejskiej

8,5 mln zł przekaże miastu Łomża NFOŚiGW na zakup czterech autobusów elektrycznych komunikacji miejskiej. W poniedziałek umowę w tej sprawie podpisali w Łomży prezydent tego miasta Mariusz Chrzanowski i wiceprezes tego Funduszu Artur Michalski.

03.10.2022, 17:12
Transport, Elektromobilność

Nowy elektryczny samochód z tyskiej fabryki Stellantis trafi do sprzedaży w 2023 r.

Koncern Stellantis, który w fabryce w Tychach przygotowuje produkcję nowych modeli samochodów elektrycznych, podał, że pierwszy z nich, pod marką Jeep, trafi do sprzedaży w 2023 r. W ostatnich dniach tyski zakład informował o wyprodukowaniu 12,5-milionowego pojazdu w swej historii.

02.10.2022, 20:08
Transport, Elektromobilność

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2022 – dawna formuła, nowe problemy

Aż trudno uwierzyć, że od ostatniej edycji „szczytu branży motoryzacyjnej” zorganizowanej w formule bezpośredniego spotkania, miną wkrótce trzy lata. Obecne prognozy pozwalają myśleć, że tegoroczne wydarzenie będzie powrotem do tej formuły. Uczestnicy znów spotkają się w hotelu Sound Garden, by wziąć udział w sesjach tematycznych i debatach. Bogatsi o nowe doświadczenia i mierzący się z nowymi problemami.

30.09.2022, 16:26
Transport, Elektromobilność

Sportowy elektryk Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

W ubiegłym roku sprzedaż AMG, sportowego i wyczynowego brandu Mercedesa, wzrosła o blisko 17 proc. do rekordowych 146 tys. egzemplarzy. Polska jest dla tej marki czwartym rynkiem zbytu w Europie, a gdański AMG Brand Center jednym z nielicznych jej salonów na świecie.

30.09.2022, 15:44
Transport, Elektromobilność

Elektromobilność jedyną drogą? Czas to przemyśleć

Zaniepokojeni sytuacją na świecie producenci samochodów, producenci części motoryzacyjnych, producenci paliw oraz stowarzyszenia branżowe wzywają do negocjacji trójstronnych w celu pełnego wdrożenia wyników ogólnego podejścia Rady, by umożliwić korzystanie z pojazdów z silnikiem spalania wewnętrznego z wykorzystaniem paliw neutralnych pod względem emisji CO2.

30.09.2022, 11:56
Transport, Elektromobilność

Bosch testuje wodorowe vany

Bosch testuj dwa pojazdy demonstracyjne z ogniwami wodorowymi - dostarczą danych niezbędnych do dalszego rozwoju napędu wodorowego. Pierwsze wyniki dotyczące zasięgu i czasu tankowania są imponujące.

21.09.2022, 12:00
Transport, Elektromobilność

Elektryczna rewolucja w Indiach!

Elektryczne riksze są teraz średnio tańsze lub w tej samej cenie co benzynowe.

21.09.2022, 10:46
Transport, Elektromobilność

Nowa mobilność. Polacy gotowi na zmianę nawyków transportowych?

Połowa kierowców w Polsce i niemal 80 proc. w dużych miastach często doświadcza korków na drogach. Nowe badanie opinii zrealizowane dla Clean Air Fund pokazuje, że ratunek widzimy nie tylko w budowie obwodnic, a w uspokajaniu ruchu i tworzeniu alternatyw dla jazdy własnym samochodem.

21.09.2022, 06:45
Motoryzacja, Elektromobilność

Elektryczne rowery miejskie w trzech nowych punktach w Krakowie

Od czwartku uruchomione zostaną nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych w ramach miejskiego systemu Park-e-Bike w Krakowie. Zlokalizowane będą one na parkingach przesiadkowych: P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów i P+R Mały Płaszów.

14.09.2022, 13:53
Motoryzacja, Elektromobilność

Kongres Nowej Mobilności 2022: zrównoważony transport jest potrzebny miastom, mieszkańcom i środowisku

Jesteśmy spóźnieni w porównaniu do krajów Europy zachodniej, jednak elektromobilność w Polsce nabiera rozpędu i chcemy, żeby ten Kongres zaowocował konkretnymi projektami i wdrożeniami - powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) podczas pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi.

14.09.2022, 12:30

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.