Lądowa energetyka wiatrowa

Partnerzy portalu

14 artykuły
Energetyka, OZE

RWE złożyło 11 wniosków o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych dla farm wiatrowych na Bałtyku

RWE, drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, chce wzmocnić obecność i kontynuować proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.

18.05.2022, 08:42
Energetyka, OZE

Famur Amur i EDF Renewables planują w Polsce współpracę w obszarze OZE

Grupa FAMUR podpisała list intencyjny z EDF Renewables, który potwierdza zainteresowanie obu stron możliwościami współpracy w obszarze odnawialnych źródeł energii (OZE). Spółki rozważają podjęcie wspólnych działań w zakresie rozwoju i eksploatacji w Polsce projektów związanych m.in. z energetyką wiatrową.

17.05.2022, 21:23
Energetyka, OZE

Za niecałe 30 lat Grupa PGE będzie dostarczać swoim klientom wyłącznie zieloną energię

Suwerenności energetyczna powinna być budowana w oparciu o dostępne lokalnie źródła energii. Szczególnie ważne są te niewyczerpalne, naturalne i bezpieczne dla środowiska. W połączeniu z rządowym programem budowy mocy jądrowych będą one stanowić w przyszłości o niezależności energetycznej Polski. Napaść zbrojna Rosji na Ukrainę pokazała jak ogromnie ważny jest to element w systemie bezpieczeństwa państwa.

12.05.2022, 10:36
Energetyka, OZE

Konferencja Re - Source Poland [WIDEO]

Już 9 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora OZE - Konferencja Re - Source Poland - spotkanie wiodących krajowych i międzynarodowych korporacji oraz dostawców energii odnawialnej.

03.05.2022, 08:50
Energetyka, OZE

Shanghai Electric Wind Power Group w czołówce chińskich producentów turbin wiatrowych w 2021 r.

W opublikowanym przez BloombergNEF rankingu 10 najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach w 2021 r. spółkę Shanghai Electric Wind Power Group uznano za jednego z pięciu najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach, przy czym w ocenie tej uwzględniono również najnowszą morską elektrownię wiatrową, której moc przewyższała w 2021 r. potencjał wszystkich pozostałych chińskich graczy branżowych.

02.05.2022, 15:25
Energetyka, OZE

Stanowisko WindEurope: ku neutralności klimatycznej i bezpieczeństwu energetycznemu

Stanowisko WindEurope w kwestii ram prawnych niezbędnych dla osiągnięcia neutralności klimatycznej i bezpieczeństwa energetycznego w Europie zostało opublikowane w kwietniu 2022 r. Uwzględnia ono znaczenie rosyjskiej inwazji na Ukrainę dla kształtu europejskiego systemu energetycznego, wpływu transformacji energetycznej na sytuację konsumentów oraz na osiągnięcie celów klimatycznych poprzez rozbudowę OZE.

29.04.2022, 08:23
Energetyka, OZE

PKN Orlen jest zainteresowany inwestowaniem w onshore i koncesjami na offshore na Litwie

PKN Orlen zamierza wystartować na Litwie w aukcji na koncesje na morskie farmy wiatrowej, analizuje także możliwość budowy lądowych mocy wiatrowych wokół rafinerii w Możejkach - poinformował w poniedziałek w Wilnie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

25.04.2022, 14:54
Fotowoltaika, Energetyka Solarna

Rosną ceny energii w kontraktach PPA. Winna wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny

Według danych LevelTen Energy, ceny energii kontraktowanych w ramach długoterminowych umów zakupu (PPA) wzrosły o 8,6 proc. w pierwszym kwartale 2022 roku, osiągając poziom 57 euro za MWh. W skali roku wzrosły o 27,5 proc.

23.04.2022, 10:38
Energetyka, OZE

Polacy są skłonni płacić więcej za zieloną energię

Ponad połowa badanych (54%) uważa, że wzrost cen energii elektrycznej jest nieunikniony. 46% ankietowanych może płacić więcej, jeśli środki te zostaną zainwestowane w zieloną energię. 41% jest skłonnych dopłacić za prąd, jeśli zostanie on wytworzony z odnawialnych źródeł energii – wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

21.04.2022, 10:34
Energetyka, OZE

Resort klimatu przejął prace nad projektem o liberalizacji tzw. zasady 10H

Na wniosek minister klimatu Anny Moskwy prace legislacyjne nad projektem nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, zawierającym uelastycznienie tzw. zasady 10H, zostały przejęty przez to ministerstwo - podał w czwartek resort klimatu.

21.04.2022, 09:27

Dziękujemy za wysłane grafiki.