Energetyka atomowa

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

493 artykułów
Prawo, finanse

Wysłannik USA ds. klimatu ogłosił na COP28 plan na rzecz fuzji jądrowej

Wysłannik USA ds. klimatu John Kerry ogłosił we wtorek w Dubaju, gdzie trwa międzynarodowa konferencja klimatyczna COP28, międzynarodowy plan zaangażowania na rzecz fuzji jądrowej. Poinformował, że plan, który koncentruje się na badaniach i rozwoju, łączy 35 państw.

05.12.2023, 16:54
Energetyka, OZE

Łukaszewska-Trzeciakowska: liczymy na notyfikację KE wsparcia atomu do końca 2024 roku

Zgodnie z przyjętym harmonogramem rząd liczy, że do końca 2024 r. zdobędzie notyfikację Komisji Europejskiej systemu wsparcia rządowego projektu budowy elektrowni jądrowej - poinformowała minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

05.12.2023, 13:52
Energetyka, OZE

PZU podpisał umowę z liderem ubezpieczeń dla sektora jądrowego Nuclear Risk Insurers Europe

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych podpisał umowę ze światowym liderem ubezpieczeń dla sektora jądrowego Nuclear Risk Insurers Europe - poinformowała we wtorek Grupa PZU. Porozumienie pozwoli polskiej spółce zdobyć ekspercką wiedzę w dziedzinie ubezpieczeń w branży - ocenił ubezpieczyciel.

05.12.2023, 13:39
Energetyka, OZE

Polska przyjęła deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii jądrowej do 2050 r.

Atom jest przyszłością czystej, bezpiecznej i stabilnej energii, jest przyszłością sprawiedliwej transformacji energetycznej – podkreślił prezydent Andrzej Duda, przyjmując w sobotę w Dubaju deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii jądrowej w skali globalnej do 2050 r.

02.12.2023, 10:49
Energetyka, OZE

Coraz więcej zagrożeń związanych z elektrowniami atomowymi na Ukrainie

Coraz więcej zagrożeń związanych z elektrowniami atomowymi na Ukrainie wynika z bliskości walk oraz z przerw w dostawach prądu – oświadczył w środę dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.

30.11.2023, 14:16
Energetyka, OZE

Na targach World Nuclear Exhibition pojawi się kilkadziesiąt polskich firm

Największe na świecie targi dotyczące cywilnej energetyki jądrowej czyli World Nuclear Exhibition rozpoczynają się już dzisiaj i potrwają do 30 listopada. Na wydarzeniu pojawi się aż 27 polskich firm i instytucji.

28.11.2023, 11:06
Energetyka, OZE

J.Sasin: spór między Westinghouse a KHNP o technologię zostanie rozwiązany

Jestem absolutnie spokojny o to, że spór między Westinghouse, a KHNP o technologię budowy elektrowni jądrowych zostanie rozwiązany i taka inwestycja w Polsce będzie mogła być realizowana - stwierdził w poniedziałek były minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

28.11.2023, 09:55
Energetyka, OZE

Nowy rząd: Gajadhur ministrem infrastruktury, Łukaszewska-Trzeciakowska ministrem klimatu

Premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie nowej Rady Ministrów. Pośród „morskich” resortów szefem ministerstwa infrastruktury ma zostać Alvin Piotr Gajadhur, ministrem klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

27.11.2023, 16:23
Energetyka, OZE

MKiŚ podsumowuje kadencję Anny Moskwy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wystosowało komunikat, w którym podsumowuje działania resortu w ciągu ostatnich dwóch lat, pod przewodnictwem minister Anny Moskwy. Publikujemy komunikat w całości.

27.11.2023, 12:49
Energetyka, OZE

J.Sasin: planowana w Koninie elektrownia jądrowa wpisuje się w strategię energetyczną Polski

Planowana elektrownia jądrowa w Koninie-Pątnowie wpisuje się w strategię energetyczną Polski i będzie ważnym elementem krajowego bezpieczeństwa energetycznego - podkreślił w poniedziałek na konferencji minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

27.11.2023, 10:51

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.