Lotnictwo

Partnerzy portalu

Najnowsze wiadomości

57 artykułów
Transport, Elektromobilność

Grupa Air France KLM – największym użytkownikiem zrównoważonych paliw lotniczych (SAF) na świecie

Air France - KLM potwierdza swoje zaangażowanie w dekarbonizację lotnictwa poprzez wykorzystywanie zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Linie były pierwszym na świecie użytkownikiem SAF. Aktualnie pracują nad kontraktowaniem dostaw, potrzebnych do osiągnięcia postawionych sobie celów – do 2030 roku, udział SAF w całości wykorzystywanego paliwa ma wynosić minimum 10%.

08.01.2024, 12:36
Transport, Elektromobilność

DHL Express wkrótce zacznie realizować dostawy e-samolotami Alice

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, czeka na dostawę e-samolotów cargo firmy Eviation. Już w 2027 r. dwanaście z tych maszyn przyszłości będzie wspierać tworzenie zeroemisyjnej sieci przewozów w siatce połączeń towarowych DHL Express. Firma, w ramach kampanii telewizyjnej, chce edukować nt. możliwości elektrycznego samolotu „Alice” oraz znaczenia, jakie elektryfikacja lotów ma dla branży logistycznej oraz lotniczej. „Alice” może być wykorzystywany nie tylko do przewozu towarów, ale też pod

22.11.2023, 13:10
Transport, Elektromobilność

Air France-KLM inwestuje w produkcję SAF w Stanach Zjednoczonych

Grupa wzmacnia partnerstwo z DG Fuels kontraktując zakup 75 tysięcy ton SAF rocznie oraz inwestując w wydajną technologię konwersji węgla.

19.11.2023, 19:06
Transport, Elektromobilność

Państwa członkowskie przyjęły nowe przepisy o "dekarbonizacji" lotnictwa

Rada UE - czyli państwa członkowskie - przyjęła w poniedziałek przepisy nakładające na dostawców paliwa lotniczego obowiązek dodawania do oferowanych produktów określonej ilości "zrównoważonych" paliw.

09.10.2023, 16:05
Transport, Elektromobilność

PSPA: elektromobilność to pewna, dobra przyszłość

„Elektromobilność to nie tylko elektryczne samochody, ale cały ekosystem biznesowy, który się wokół niej tworzy - stacje ładowania baterii, tankowania wodoru, logistyka, budowa zeroemisyjnych flot firmowych, a nawet flot morskich czy powietrznych. Elektromobilność to część większego obszaru inwestycyjnego oznaczającego zrównoważony transport” - przekonywał podczas łódzkiego Kongresu Nowej Mobilności Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

05.10.2023, 10:56
Transport, Elektromobilność

Europarlament zatwierdził prawo mające zwiększyć wykorzystanie biopaliwa lub wodoru w samolotach

Parlament Europejski zatwierdził w środę nowe prawo mające na celu zwiększenie wykorzystania zrównoważonych paliw, takich jak zaawansowane biopaliwa lub wodór, w sektorze lotniczym.

14.09.2023, 11:11
Transport, Elektromobilność

Greenpeace: Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem

Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem, co pogarsza stan środowiska naturalnego. We Francji cena biletu kolejowego jest 2,6 razy wyższa niż przelot na tej samej trasie - głosi czwartkowy raport Greenpeace, który cytuje w sobotę radio France Info.

22.07.2023, 14:09
Transport, Elektromobilność

KLM podejmuje walkę z zanieczyszczeniem hałasem

Linia chce zainwestować w ciche samoloty, dostosować rozkład lotów i wprowadzić nowe procedury operacyjne, aby wypełnić cele rządowe i zmniejszyć emisję hałasu w Holandii o 20% w ciągu dnia i o 15% w nocy.

21.06.2023, 07:28
Transport, Elektromobilność

Zerowa emisja to "ćwiczenie PR", mówi CEO Qatar Airways

Uważa on, że zakładane cele dekarbonizacyjne dla sektora lotniczego na 2050 rok, nie są możliwe do osiągnięcia, a branża jest nierealistyczna w swoich koncepcjach.

11.06.2023, 08:45
Transport, Elektromobilność

Dyrektor Qatar Airways twierdzi, że zerowa emisja jest "nieosiągalna" do 2050 r.

Akbar Al Baker twierdzi, że nie ma wystarczającej produkcji SAF, aby osiągnąć cel wyznaczony na 2050 rok.

27.05.2023, 12:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.