Lotnictwo

Partnerzy portalu

20 artykuły
Transport, Elektromobilność

Zasilany energią słoneczną Zephyr Airbus rozbił się po 64-dniowym locie

Zasilana energią słoneczną bezzałogowa jednostka firmy Airbus, Zephyr S, która była w powietrzu przez ponad dwa miesiące, rozbiła się 19 sierpnia w Arizonie – poinformowało Simple Flying.

28.08.2022, 22:20
Transport, Elektromobilność

PLL LOT rozpoczęły współpracę z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa wykorzystają nowoczesną technologię do obliczania emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu i tlenku węgla z samolotów LOT-u.

16.08.2022, 12:49
Energetyka, OZE

Wodór: Airbus dołączył do największego na świecie funduszu inwestycyjnego

Airbus dołączył do największego na świecie funduszu inwestycyjnego w zakresie infrastruktury czystego wodoru, zarządzanego przez Hy24 - wspólne przedsięwzięcie Ardian, wiodącego na świecie prywatnego domu inwestycyjnego i FiveTHydrogen, firmy inwestycyjnej specjalizującej się w zakresie czystego wodoru.

10.08.2022, 08:55
Transport, Elektromobilność

Z Nowego Jorku do Londynu w 3,5 godziny? Czy ten naddźwiękowy odrzutowiec o zerowej emisji zrewolucjonizuje podróżowanie?

Amerykański start-up Boom Supersonic zaprezentował swój nowy, superszybki i elegancki samolot, przypominający Concorde'a. Firma ma nadzieję zrewolucjonizować sposób latania i skrócić o połowę czas podróży transatlantyckich swoim najnowszym projektem.

08.08.2022, 13:28
Transport, Elektromobilność

Zeroemisyjne loty od Lufthansy

Linie lotnicze Lufthansa oferują klientom możliwość zakupu neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla taryf wraz z biletami.

04.08.2022, 19:27

Rolls-Royce i Hyundai przedstawią demo wodorowo-elektrycznego samolotu

Rolls-Royce i Hyundai Motor Group ogłosiły nawiązanie współpracy, której celem jest dostarczenie już w 2025 roku demonstracyjnego elektrycznego samolotu zasilanego ogniwami paliwowymi.

04.08.2022, 15:59
Transport, Elektromobilność

Latający luksusowy hotel zasilany energią jądrową

Nowa koncepcja Sky Cruise bada możliwości futurystycznego "rejsowego" super samolotu z napędem jądrowym i miejscem dla 5000 pasażerów.

28.07.2022, 06:28
Energetyka, OZE

Niezależność energetyczna dzięki fotowoltaice w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

O tym jak istotne jest poszukiwanie alternatywnych źródeł energii pokazały ostatnie miesiące. Port Lotniczy Bydgoszcz rozpoczął budowę niezależności energetycznej, odpowiadając na potrzeby własne i mieszkańców regionu. Pierwszych 110 modułów fotowoltaicznych zostało już zamontowanych, a wkrótce pojawią się kolejne.

14.07.2022, 15:45
Transport, Elektromobilność

SAF z PKN Orlen w samolotach LOT-u

Dzięki realizowanej w Płocku instalacji uwodornienia olejów roślinnych PKN ORLEN od 2025 roku będzie oferował liniom lotniczym niskoemisyjne paliwo SAF (Sustainable Aviation Fuel). Innowacyjny produkt będzie wytwarzany z posmażalniczych olejów spożywczych. Paliwo SAF pozwala na ograniczenie do 80 proc. emisji w całym cyklu życia w porównaniu z tradycyjnym paliwem lotniczym i jest odpowiednie dla obecnie stosowanych silników odrzutowych. PKN ORLEN i PLL LOT podpisały porozumienie o współpracy przy wdrażaniu prośrodowiskowych r

11.07.2022, 13:24
Transport, Elektromobilność

NASA poszukuje partnerów do opracowania technologii dla samolotów o niższej emisji zanieczyszczeń

NASA poszukuje partnerów do opracowania technologii dla nowej generacji samolotów jednorzędowych o niższej emisji. Planuje sfinansować jeden lub więcej projektów mających na celu zaprojektowanie, zbudowanie, przetestowanie i oblatanie demonstratora na dużą skalę z zaawansowaną konfiguracją płatowca.

11.07.2022, 08:03

Dziękujemy za wysłane grafiki.