Utylizacja odpadów, spalarnie śmieci

Partnerzy portalu

9 artykuły
Odpady, Recykling

Ze środowiskiem jesteśmy na czysto! Sprzątanie świata 2022 za nami

Dziesiątki uśmiechniętych twarzy, zakasane rękawy i ogromna chęć zmiany rzeczywistości na lepszą. Właśnie tak możemy podsumować kolejną już akcję „Sprzątanie świata”, w którą jak co roku zaangażował się Port Service. Plażę na gdańskich Stogach sprzątali uczniowie kilku trójmiejskich szkół, a nawet przedszkolaki. Wszystko pod czujnym okiem i wspierającym skrzydłem naszej Mewy…

26.09.2022, 08:45
Recykling, odzysk odpadów

Butelki wrócą do sklepu?

Resort klimatu nie wyłączy szkła z systemu kaucyjnego - dowiedziała się wtorkowa "Rzeczpospolita". Ostał się za to zapis o wielu operatorach skupujących butelki, co może podważać sens całego systemu - napisano.

09.08.2022, 09:28
EkoRolnictwo, BioŻywność

Warszawa. Radna proponuje ponowne zastosowanie skórek od bananów

Radna Ochoty Sylwia Mróz znana z kontrowersyjnych pomysłów dotyczących ochrony środowiska, zaproponowała miejskim ogrodnikom, aby ze skórek od bananów produkowali nawóz do zasilania roślin ogrodowych i doniczkowych, a także - odstraszania mszyc w Warszawie.

07.08.2022, 10:24
Odpady, Recykling

NFOŚiGW: mamy zbyt mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych

Mamy za mało spalarni, by zredukować masę składowanych odpadów komunalnych. Na budowę brakujących instalacji potrzeba 16 mld zł. Produkowana przez nie energia mogłaby ogrzać co dziesiąte mieszkanie w Polsce - ocenił w poniedziałek wiceprezes NFOŚiGW Dominik Bąk.

12.07.2022, 14:51
Transformacja energetyczna

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu

PKN Orlen chce być liderem na rynku biogazu. Spółka zamierza wykorzystywać go jako substytut gazu ziemnego i biododatek, który pomoże koncernowi zrealizować Narodowy Cel Wskaźnikowy - poinformował PAP dyrektor biura wdrażania paliw alternatywnych PKN Orlen Grzegorz Jóźwiak.

25.06.2022, 11:28
Odpady, Recykling

Senat za poprawkami do ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków

Senat zaproponował w środę poprawki do ustawy o portowych urządzeniach do odbioru odpadów ze statków. Ustawa rozszerza zakres definicji odpadów ze statków, reguluje także kwestię odbioru tych nieczystości.

09.06.2022, 09:38
Utylizacja odpadów, spalarnie śmieci

Port Service wyróżniony nagrodą Pomorskiego Pracodawcy Roku za utylizację odpadów medycznych w czasie pandemii

W czasie pandemii Port Service zajął się odbiorem i utylizacją odpadów z blisko 5000 podmiotów medycznych na terenie województwa pomorskiego. Za działania podjęte w 2021 roku spółka otrzymała nagrodę Pomorskiego Pracodawcy Roku przyznaną przez Pracodawców Pomorza.

08.06.2022, 14:16
Odpady, Recykling

Brakuje rąk do pracy w ekofirmach

W perspektywie najbliższych lat przewidywany jest wzrost inwestycji w nowe technologie przetwarzania surowców oraz wyższe marże sprzedaży. Problemem branży jest niewielkie zainteresowanie zatrudnieniem w sektorze – o perspektywach rozwoju ekofirm pisze wtorkowy „Puls Biznesu”.

19.04.2022, 11:30

Dziękujemy za wysłane grafiki.