plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-172 Gdańsk, Trzy Lipy 3
  • E-mail: biuro@ems.gda.pl

Udostępnij

Strona główna Katalog firm Energy Management Systems

Energy Management Systems Sp. z o.o. jest firmą inżynierską, która powstała na bazie pracowników i absolwentów Politechniki Gdańskiej, wspólnie z Agencją Rozwoju Pomorza S.A, dzięki funduszom unijnym finansowym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 3.1.

 

W lipcu 2010 roku rozpoczęliśmy działalność w zakresie rozwiązań technicznych związanych z oszczędnością i jakością energii elektrycznej oraz zdalnym zarządzaniem energią elektryczną poprzez Internet, GSM lub sieć lokalną LAN. Szczegóły zaprojektowanego i wykonanego przez nas sytemu ECV-10.

 

Głównym założeniem firmy jest szukanie bezinwestycyjnych lub niskonakładowych sposobów obniżenia rachunku za energię elektryczną. Ideą jest wprowadzenie takich rozwiązań energooszczędnych, aby uzyskane oszczędności finansowały nakłady na inwestycje poniesione z tytułu oszczędności energii. Ograniczenie kosztów może być znaczące, przy działaniach bezinwestycyjnych mogą wynieść nawet 25%.

 

Dodatkowo specjalizujemy się we wspomaganiu inwestorów w zakresie energetyki rozproszonej (energetyka wiatrowa, biogazownie oraz skojarzone wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej). Posiadamy własne rozwiązania dotyczące elektrowni wiatrowych o mocy 10kW i 40kW. Jesteśmy w stanie wybudować systemy fotowoltaiczne z magazynami energii. Są to nasze autorskie rozwiązania oraz firm z którymi współpracujemy stąd też istnieje możliwość rozbudowy o: funkcjonalności, oprogramowania itp. Nie mamy zamkniętego i ograniczonego produktu. To co wyróżnia nas na tle innych firm z branży energetyki to fakt, że producentem i wykonawcą.

Słowa kluczowe

Dziękujemy za wysłane grafiki.