Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
10
cze 2022

Hack4change

Szczegóły wydarzenia

Czy wiesz, jak wiele można zmienić w ciągu jednego weekendu?
Weź udział w technologiczno-ekologicznym hackathonie - ucz się, działaj i wspieraj naszą planetę! Bądź częścią zmiany! 10-12 czerwca 2022


Idea Hack4Change

Nasza planeta jest w niebezpieczeństwie. To nie dramatyczny wstęp powieści science fiction, ale smutna rzeczywistość. Nasi wrogowie są potężni, są nimi największe zagrożenia XXI wieku - zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatyczne i kryzys związany z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest trudna, ale jak mówi stara maksyma ludzi sukcesu - martwienie się nie rozwiązuje problemów, działanie - owszem. Dlatego organizujemy 48-godzinny hackathon Hack4Change - przestrzeń wspólnego działania na rzecz środowiska i naszej planety. To wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne wizje - działać i wykorzystywać swoje talenty, aby zmieniać świat. Wspólnie ze 150 uczestnikami i mentorami poszukamy nieszablonowych koncepcji wspierających nasza planetę.

Efektem hackathonu będą prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, poprawą komfortu życia w lokalnych środowiskach i kryzysem spowodowanym pandemią.

Kim jesteśmy?

Organizatorzy Hack4change to zespół ludzi, którym leży na sercu los naszej planety i dobrostan człowieka jako takiego. Kryzys gospodarczy, pandemia oraz szybko zmieniający się świat wymuszają na nas nie tylko konieczność większego dbania o klimat, ale i zachęcają do szukania niestandardowych rozwiązań.

Jako: Fundacja CODE:ME, Marek Kamiński Academy, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Invest in Pomerania oraz partnerujące nam w roli partnera technologicznego: Microsoft oraz partnera strategicznego: EPAM postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce.

Dla kogo?

Do uczestnictwa w hackathonie zapraszamy innowatorów, programistów, grafików, UX designerów i wszystkich tych, którym bliska jest idea walki z kryzysem klimatycznym i innymi problemami naszej planety. W trakcie hackathonu uczestnicy połączą siły tworząc interdyscyplinarne zespoły, które wspólnie będą pracowały nad prototypami proekologicznych urządzeń i aplikacji. Zapraszamy także gotowe zespoły, które chciałyby rozwinąć działające już projekty.

Uważasz, że 48 godzin to za mało, by stworzyć coś, co działa niezawodnie? Masz rację. Jednak doba to wystarczająco dużo by zacząć. Podczas 48h hackathonu masz szansę stworzyć prototypy, które dzięki wsparciu naszych partnerów i ekspertów mogą rozwijać w przyszłości. Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie. Budowanie lepszego świata musi mieć początek w budowaniu lepszego siebie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.