Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
21
lis 2023

Konferencja Offshore Wind Poland 2023

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  21.11.2023 - 22.11.2023

 • Godzina rozpoczęcia:

  9:00

 • Adres:

  Bolesława Prusa 2
  00-493 Warszawa

 • Telefon:

  +48 786 654 688

 • E-mail:

  a.krysiak@psew.pl

  www.konferencja-offshore.pl
 • Patronat:

  ZIELONAGOSPODARKA.PL

Offshore Wind Poland to wyjątkowe spotkanie, w którym udział wezmą kluczowi gracze z sektora morskiej energetyki wiatrowej. Podczas wydarzenia spotkają się inwestorzy, wykonawcy, usługodawcy, stowarzyszenia branżowe i politycy podejmujący decyzje dotyczące rozwoju morskich farm wiatrowych. Dzięki współpracy administracji i biznesu Polska może stać się liderem offshore na Bałtyku oraz eksporterem taniej i czystej energii.

Offshore Wind Poland 2023 to dyskusje, komentarze ekspertów branży i opracowania, które wskazują konkretne kierunki i zmiany niezbędne do wdrożenia, by sektor offshore mógł w Polsce rozwijać się dynamicznie. Zakładany wzrost mocy morskich farm wiatrowych z 5 do 12 GW, które powstaną do 2030 roku to przełomowy krok w stronę dynamicznego rozwoju nowego sektora w Polsce – choć branża doskonale wie, że potencjał polskiego Bałtyku jest znacznie większy!

Uczestnicy Konferencji zapoznają się z wnioskami najnowszego raportu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, który wskaże propozycje legislacyjne ułatwiające i przyspieszające procesy permittingowe dla offshoru. Postulaty branży bazujące na zagranicznych doświadczeniach pomogą zoptymalizować system pozwoleń w Polsce i rozpędzić czekające w progach startowych projekty wiatrowe.

Dziękujemy za wysłane grafiki.