Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
10
sty 2024

Konferencja prasowa „Energia z wiatru, silny przemysł, stabilny łańcuch dostaw – filary transformacji energetycznej”

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  10.01.2024 - 10.01.2024

 • Godzina rozpoczęcia:

  14:00

 • Adres:

  Bracka 6/8
  00-502 Warszawa

 • E-mail:

  w.kupczyk@psew.pl

  http://psew.pl/
 • Patronat:

  ZIELONAGOSPODARKA.PL

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza na podsumowanie roku 2023 i plany na Nowy Rok w branży energetyki wiatrowej, który zapowiada się intensywnie.

Konferencja prasowa „Energia z wiatru, silny przemysł, stabilny łańcuch dostaw – filary transformacji energetycznej” odbędzie się 10 stycznia 2024 r. godz. 14.00 w Polskiej Agencji Prasowej na Brackiej 6/8 w Warszawie.

W programie m.in.:

 • Europejska Karta Energetyki Wiatrowej
 • Powołanie Fundacji Wind Industry Hub
 • Stan, potencjał i rozwój sektora energetyki wiatrowej w Polsce

Spotkanie wskaże, że odporny, zrównoważony i konkurencyjny łańcuch dostaw energetyki wiatrowej w Europie i w Polsce jest niezbędny, dla przyspieszenia rozwoju projektów wiatrowych.

Mając świadomość, że sektor ten stoi przed szeregiem problemów do rozwiązania, w tym w zakresie eliminacji barier administracyjnych i zasobowych, branża wiatrowa jest zdeterminowana do podjęcia niezbędnych działań w skali lokalnej, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom.

W odpowiedzi na europejskie wezwanie do działania na rzecz budowy sprzyjających warunków dla ekosystemu przemysłowego energetyki wiatrowej Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej powołało Fundację Wind Industry Hub. Jej celem jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa energetycznego i gospodarczego, poprzez zapewnienie odpowiedniej bazy przemysłowej w Polsce oraz wzmacnianie roli polskich firm w europejskim łańcuchu dostaw dla energetyki wiatrowej.

W celu uzyskania akredytacji należy zgłosić się mailowo na adres m.zmijewska@psew.pl lub w.kupczyk@psew.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.