Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
19
paź 2022

Krynica Forum

Szczegóły wydarzenia

„Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa” będzie platformą dialogu i współpracy, która określi kierunki rozwoju politycznego, społecznego oraz gospodarczego Polski i Europy odbędzie się już 19-21 października w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Konferencja Krynica Forum to odpowiedź na dynamiczne zmiany na scenie globalnej, przede wszystkim wywołane pandemią COVID oraz trwającą krwawą wojną w Ukrainie. Celem wydarzenia jest wzmacnianie bezpieczeństwa, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest stworzenie dogodnych warunków do nieskrępowanej wymiany myśli oraz merytorycznego sporu.  

"Agresja Rosji na Ukrainę to kolejny znak końca świata, jaki znamy - i narodzin nowego. Porządek międzynarodowy podlega wielkiej przebudowie, pośród licznych wstrząsów. Krynica Forum jest także po to, by ten proces zrozumieć i nauczyć się w nim poruszać". – mówi Bartłomiej Radziejewski, Dyrektor Programowy Krynica Forum oraz Prezes Nowej Konfederacji, będącej Wyłącznym Partnerem Programowym.

Wojna w Ukrainie drastycznie zmieniła obraz naszego świata. Bezprecedensowa agresja Federacji Rosyjskiej i jej skutki rodzą wiele pytań, zarówno o zmiany równowagi sił w Europie i na świecie, solidarność międzynarodową jak również o wyzwania społeczne i ekonomiczne, zarówno dla Ukrainy jak i całej Europy Środkowo – Wschodniej.

Jak będzie przebiegać powojenna rekonstrukcja Ukrainy? Kto będzie w nowym centrum świata? Jak sankcje nałożone na Rosję zmienią oblicze światowej gospodarki? Czy uchodźcy z Ukrainy odnajdą się na polskim rynku pracy? Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas prezentacji, rozmów, paneli dyskusyjnych i warsztatów. Dyskusje będą prowadzone w ramach 5 ścieżek tematycznych: bezpieczeństwo i geopolityka, gospodarka zmiany, energia i klimat, społeczeństwo przyszłości oraz trendy zdrowia.

Organizatorem konferencji jest krakowski think tank - Instytut Kościuszki. Partnerem Tytularnym Województwo Małopolskie, które podczas oficjalnej Gali wręczy Nagrodę Gospodarczą Województwa Małopolskiego będącą uhonorowaniem najlepszych przedsiębiorców z Małopolski. Statuetki w pięciu kategoriach otrzymają najbardziej wyróżniający się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości w Województwie Małopolskim.

Dziękujemy za wysłane grafiki.