Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
14
mar 2023

Pierwsze Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023

Szczegóły wydarzenia

 • Termin:

  14.03.2023 - 15.03.2023

 • Telefon:

  +48 503 185 037

 • E-mail:

  kontakt@eduoffshorewind.pl

  https://eduoffshorewind.pl/
 • Patronat:

  ZIELONAGOSPODARKA.PL

Targi EDU OFFSHORE WIND, które odbędą się 14-15 marca 2023 r. w Gdańsku to pierwsze na taką skalę wydarzenie poświęcone edukacji dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.


Targi edukacyjne są odpowiedzią na duże zainteresowanie branżą morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Kształcenie młodzieży jest jednym z kluczowych warunków rozwoju i sukcesu tego sektora. Zapotrzebowanie na nowych, ale już wykwalifikowanych pracowników w najbliższej przyszłości jest szacowane na kilkanaście tysięcy, a w dalszej perspektywie nawet do 60 tysięcy osób. Województwo pomorskie jako region będzie odgrywać kluczową rolę. Szacuje się, że tylko na Pomorzu nowy sektor wykreuje nawet do 30 000 nowych miejsc pracy, a przeszkolonych zostanie 20 000 osób. 


Aby zapełnić tę lukę, trzeba już dziś myśleć o pokoleniu, które uczy się jeszcze w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Stąd idea targów jako miejsca, które pozwoli na bezpośredni kontakt i rozmowy z przyszłymi pracownikami i pracodawcami sektora offshore w przyjaznej atmosferze. 


Rozwój kompetencji na poziomie szkół ponadpodstawowych, a także już szkół podstawowych traktowany jest priorytetowo w ramach działalności Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku. Potwierdzeniem tego jest realizacja inicjatywy Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej w Rumi, które obecnie jest odpowiedzialne za prowadzenie programu edukacyjno-informacyjnego.


Więcej informacji >> tutaj.

Dziękujemy za wysłane grafiki.