Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
18
wrz 2023

Plastics Industry Meeting 2023.

Szczegóły wydarzenia

Kryzys energetyczny, globalne i europejskie wyzwania ekonomiczne, ambitne cele klimatyczne, zmieniające się otoczenie legislacyjne, sposoby zawracania surowca do obiegu i wizerunek branży tworzyw sztucznych – to tylko niektóre z zagadnień, jakie 19 września 2023 r. w Warszawie poruszą uczestnicy Plastics Industry Meeting 2023.

Plastics Industry Meeting to doroczna konferencja branżowa organizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundację PlasticsEurope Polska. W szerokim gronie przedstawicieli całego łańcucha wartości tworzyw sztucznych po raz szesnasty poruszone zostaną najważniejsze aktualne zagadnienia dotyczące branży. – Coroczne spotkania to niezastąpiona okazja do tego, aby branża się od siebie uczyła, wzajemnie napędzała się do rozwoju i skutecznie dostosowywała do aktualnych wyzwań. W obecnej sytuacji gospodarczej współpraca i spójne działania są konieczne bardziej niż kiedykolwiek dotąd, dlatego liczymy na zaangażowany udział liderów całej polskiej branży tworzywowej – mówi Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

W tym roku eksperci z branży będą dyskutować pod hasłem przewodnim „Tworzywa sztuczne – drogi rozwoju w zrównoważonej gospodarce”. – Kierunek obrany przez Europę jest jasny i prowadzi do osiągnięcia cyrkularności i zeroemisyjności. Branża tworzyw sztucznych, by sprostać stawianym wyzwaniom, wypracowuje innowacyjne rozwiązania i przyspiesza transformację. O tym, jak to robimy, i czego potrzebujemy, by nie stracić konkurencyjności europejskiego przemysłu, będziemy rozmawiać podczas najnowszej edycji Plastics Industry Meeting – mówi Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Fundacji PlasticsEurope Polska.

Doroczne wydarzenie to okazja do wymiany cennych doświadczeń oraz zdobycia aktualnej wiedzy opatrzonej komentarzami wiodących ekspertów z branży. O stanie polskiej gospodarki i jej najbliższych perspektywach opowie Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. Sytuację przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce i Europie przedstawią Tadeusz Nowicki, Prezes Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Umberto Credali, Prezes Fundacji PlasticsEurope Polska. W dwóch debatach prelegenci będą dyskutować o rozwoju branży w świetle globalnych wyzwań, a także o sposobach optymalnego wykorzystania tworzyw w GOZ. Pełny program dostępny jest na stronie: https://plasticseurope.org/pl/events/plastics-industry-meeting-2023/.

Rejestracja na wydarzenie oraz informacja o opłatach konferencyjnych pod adresami: connect.pl@plasticseurope.org oraz office@tworzywa.org.pl.

Dziękujemy za wysłane grafiki.