premium

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-611 Gdynia, Wielkokacka 5
  • Telefon: (+48) 504 756 409
  • E-mail: kontakt@seadata.pl

Udostępnij

SeaData Sp. z o. o. to Polska firma założona w Gdyni w 2017 r. Specjalizujemy się w tworzeniu systemów analitycznych dla branży morskiej oraz do monitoringu środowiska przez przedsiębiorstwa.

Oferta

Specjalizujemy się w tworzeniu rozwiązań informatycznych w obszarze monitoringu środowiska, tzw. ‘Earth observation’ (misje UAV, systemy GIS, przetwarzanie danych satelitarnych) oraz systemów zarządzania danymi (BigData). Naszym celem jest tworzenie produktów, które ułatwiają codzienną pracę i efektywnie wykorzystują dane zbierane przez przedsiębiorstwa oraz pomagają w efektywny sposób wykorzystać publicznie dostępne dane.

Nasze produkty:

1.     YetiSense

Monitoring jakości powietrza oparty o sieć czujników zwanych YetiBox oraz analityczny system YetiSense. YetiBox’y zbierają informacje o stężeniach pyłów zawieszonych PM10, PM2.5 lub PM100 i w czasie rzeczywistym przesyłają uzyskane dane do systemu YetiSense. YetiSense to nie tylko system do analizy danych z naszych urządzeń, ale zaawansowana platforma pobierająca dane z systemów publicznych (TriStar, stacje GIOŚ) oraz obserwacji satelitarnych, wyposażona w szereg aplikacji umożliwiających kompleksową i szybką analizę jakości powietrza na danym obszarze. Do dyspozycji Klienta oddajemy mapy, interaktywne wykresy, możliwość porównywania danych z różnych źródeł, generacja automatycznych i spersonalizowanych raportów, system powiadomień i inne.

Ważną częścią systemu YetiSense jest narzędzie oceny ryzyka pylenia i akumulacji zanieczyszczeń. W oparciu o dane pogodowe, prognozy oraz dane z YetiBox’ów określa ono ryzyko pylenia materiałów sypkich oraz niebezpieczeństwo pojawienia się dużych stężeń drobnych pyłów wskutek ich akumulacji w dolnej warstwie atmosfery. Prognozy oraz ostrzeżenia generowane są na najbliższe 24h. Elementem narzędzia są również zbiorcze raporty z prognozami na dany dzień dostarczane regularnie do Klienta każdego ranka.

2.     MobileMonitoring

"MobileMonitoring" to wewnętrzny system dedykowany dla:

  • Urzędów miast i gmin, które chcą efektywnie wykorzystać posiadane drony lub poszerzyć swoje działania w zakresie monitoringu środowiska. Aplikacja umożliwi pracownikom jednostek samorządowych tworzenie dokumentacji naruszeń prawa na obszarze gminy oraz naniesienie na mapę lokalizacji każdego zdarzenia, wraz z opisem, zdjęciami itd. Dodatkowo użytkownicy UavMonitoring będą mogli wskazać zapotrzebowanie na inspekcję z wykorzystaniem dronów i zaznaczyć obszar jaki przelot ma objąć. W wypadku, gdy dana gmina nie posiada własnego drona lub wykwalifikowanego. operatora - pracownicy będa mogli poprzez aplikację zamówić tego typu usługi.    
  • Firm wykorzystujących, lub planujących wykorzystać, w codziennej pracy drony. Nasza aplikacja umożliwia łatwe zarządzanie przelotami i zebranymi danymi. Dokumentacja przelotów oraz ich dane wynikowe są zbierane w UavMonitoring i naniesione na mapę, co ułatwia ich lokalizację. Aplikacja, wśród wielu innych opcji, pozwala również na stworzenie znacznika miejsca, gdzie należy wykonać kolejną inspekcję oraz obszaru, nad którym należy wykonać przelot, co usprawnia komunikację między pracownikami. 

MobileMonitoring zapewnia lepsze wykorzystanie możliwości dronów, zarządzanie zebranymi danymi oraz znaczną optymalizację przepływu danych i informacji między pracownikami firm/jednostek samorządowych. 

Funkcjonalności systemu:

  • Dedykowany interfejs, dostępny po zalogowaniu, oparty na mapie, na której nanoszone będa zgłoszenia oraz zlokalizowane zostaną poszczególne inspekcje. 
  • Tworzenie dokumentacji zgłoszenia poprzez wybranie na mapie miejsca, gdzie doszło do zdarzenia lub wymagana jest inspekcja z wykorzystaniem dronów:
    • Możliwość dodania zdjęć, opisu, video.
    • Opcja określenia priorytetu zgłoszenia oraz jego statusu. 
    • Opcja wskazania zapotrzebowania na usługi MobileMonitoring.
  • Dane z przeprowadzonych przelotów lub innego typu pomiarów będą dostępne w aplikacji w formie przetworzonej - umożliwiającej łatwą analizę (pliki pdf, png, xls).
  • Archiwizacja zebranych danych w aplikacji.
  • Możliwość udostępnienia publicznie wybranych danych z inspekcji.  

Rodzaje inspekcji, które mogą zostać zamówione przez aplikację i wykonane przez MobileMonitoring:

  • UAV: (dron wyposażony w czujnik do zbierania danych wraz z modułem GPS)
    • dron z urządzeniem pomiarowym jakości powietrza
    • dron z kamerą światła widzialnego do monitoringu i inspekcji
    • dron z kamerą termowizyjną
  • Dron wodny, wyposażony w czujniki:

o   zawartości tlenu w mg/L oraz saturacji tlenem w %

o   odczynu PH

o   temperatury

o   ORP  (potencjał Redox wody)

o   przewodnictwa wody 

o   mętności wody

Parametry te pozwalają określić, czy doszło do wycieku do wody niepożądanych substancji. 

  • IoT: Stacjonarne urządzenie zbierające dane pogodowe: temperatura, ciśnienie, wilgotność powietrza oraz stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10.

3. Projekt CORAL

Projekt CORAL to efekt pracy firm SeaData, BGEO (Hiszpania) oraz WaterRobotics (Francja) w ramach programu GALATEA, prowadzonego w Polsce przez Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny. CORAL umożliwia lepsze zarządzanie danymi, optymalizację procesów oraz monitoring środowiska w portach. Platforma CORAL została stworzona z myślą o małych i średnich portach, jej główne elementy to:

  • Baza danych

Dane zbierane przez port (batymetria, pomiary środowiskowe etc.) oraz dane zebrane przez konsorcjum CORAL z innych źródeł, w tym dane meteorologiczne i pomiary z publicznych stacji pomiarowych są zebrane, zwizualizowane oraz zarchiwizowane w systemie. Poprzez kliknięcie w lokalizację danych na mapę (np. pomiar batymetrii dronem wodnym) klient może przejrzeć związane z nimi analizy, wykresy, tabelki, wizualizacje.

  • Integracja danych z systemu AIS oraz aplikacja do zarządzania ruchem statków w porcie. 

W naszej platformie zintegrowane  są dane z systemu AIS (Automatic Identification System). Każdy statek w rejonie portu jest widoczny na mapie, wraz z informacją o planowanym czasie przybycia statku do portu, czasie pobytu, ładunku, miejscu dokowania itd. dane te zostaną zbierane z systemu AIS oraz dedykowanej aplikacji do komunikacji między portem, a statkiem. Informacje o zarezerwowanych dokach, kalendarz rezerwacji oraz raporty na temat ruchu statków są również dostępne w platformie. Nasz system unowocześnia i znacznie ułatwia zarządzanie dokami i jednostkami w porcie. 

  • Monitoring Środowiska

Dane środowiskowe, zebrane za pomocą sieci urządzeń IoT (YetiBox), czy dronów są również dostępne w systemie CORAL. Wszystkie pomiary oraz dane pozyskane z programów monitoringowych są zwizualizowane i naniesione na mapę, ułatwiając ich szybką analizę. 


 

Kontakt do działów firmy

Lead Product Manager/Data scientist, Marta Wenta, mwenta@seadata.pl
CEO, Rafał Wolak, rwolak@seadata.pl

Do pobrania

Słowa kluczowe

seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Dziękujemy za wysłane grafiki.