Szczegóły wydarzenia

Poinformuj o wydarzeniu
20
kwi 2021

Szkolenie otwarte RINA Poland - Certyfikacja FSC COC

Szczegóły wydarzenia

RINA Poland, organizuje cykliczne szkolenia otwarte z zakresu certyfikacji FSC® i PEFC. Udział w szkoleniu pozwala na zagwarantowanie zgodności z wymogami środowiskowymi i społecznymi materiału pochodzenia leśnego wprowadzanego do obrotu.

Podczas szkoleń omawiane są wymagania aktualnie obowiązujących standardów oraz najczęściej występujące niezgodności dzięki czemu uczestnicy szkolenia mogą poznać również praktyczne aspekty funkcjonowania systemów COC w firmie. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych audytorów FSC® i PEFC posiadających wieloletnie doświadczenie w branży certyfikacji, którzy tworzą zespół RINA Poland odpowiedzialny za certyfikację.

PEFC - CoC
(Program zatwierdzania certyfikacji lasów - Chain of Custody) to dobrowolna certyfikacja potwierdzająca pochodzenie i identyfikowalność produktów pochodzących ze zrównoważonej gospodarki leśnej.

Certyfikat FSC®
obejmuje identyfikowalność pochodzenia produktów leśnych i projektów związanych z ich stosowaniem oraz gwarantuje łańcuch dostaw, który pozwala organizacji kontrolować pochodzenie nabywanych
i sprzedawanych produktów leśnych poprzez nadzór nad przepływem materiałów.

20 kwietnia 2021r.:

– certyfikacja FSC - nowa wersja normy (FSC-STD-40-004 v3.1)
– certyfikacja FSC - nowa wersja normy (FSC-STD-40-004 v3.1)

21 kwietnia 2021r.:

– certyfikacja drewna kontrolowanego FSC Controlled Wood (FSC CW)
– certyfikacja PEFC w oparciu o nowe wersje norm (PEFC ST 2002:2020 oraz PEFC ST 2001:2020)

Dziękujemy za wysłane grafiki.