premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 00-490 Warszawa, Wiejska 12 lok.3
  • Telefon: 537 198 100
  • E-mail: waldemar.turski@watventure.pl

Udostępnij

Strona główna Katalog firm WAT Venture Sp. z o.o.

Jesteśmy partnerem dla przemysłu odlewniczego, hutniczego oraz materiałów ogniotrwałych. 


Oferujemy gamę produktów z głównym naciskiem na:


- żelazostopy,

- węglik krzemu,

- grafit,

- antracyt,

- węgiel,

- surówkę odlewniczą


oraz brykiety z żelazostopów, węglika krzemu i grafitu.


W ofercie mamy również bentonit i siarkę granulowaną.

Naszą specjalnością jest także handel odlewami o zróżnicowanej masie jednostkowej od 0,5 do 200 kg z różnych gatunków żeliwa i staliwa w tym także dla okrętownictwa, infrastruktury ulicznej i parkowej.

Oferta

Redukcję kosztów wsadu do żeliwiaka uzyskuje się przez stosowanie różnego rodzaju brykietów a także zbrykietowanego złomu stalowego.

Brykietuje się żelazostopy, węglik krzemu, grafit, drobny złom stalowy. Zagospodarowuje się w ten sposób drobne frakcje surowców oraz ich szlamy, których nie dałoby się wprowadzić wprost do strefy metalu żeliwiaka. Zbrykietowane surowce o ściśle określonej zawartości głównego składnika oraz dużej odporności na kruszenie się (co ważne jest przy załadunku żeliwiaka i kontakcie z wsadem metalowym) z łatwością i w całości przenikają strefę żużla, zasilając precyzyjnie roztopiony metal w dozowany pierwiastek.

Ceny podstawowych składników na przykład krzemu, manganu w brykietach, są z grubsza o połowę niższe niż ceny takich samych surowców kawałkowych pierwszego gatunku. Dzięki temu możliwa jest redukcja kosztów wsadu.

Brykietowane surowce są spajane cementem, co dodatkowo wnosi darmowy wapń redukując ilość stosowanego kamienia wapniowego.

Na świecie stosuje się dwa typy (kształty) brykietów: kostki (prostopadłościany) i hexagonalne. W Polsce mają zastosowanie brykiety w kształcie kostek (prostopadłościanów) zwane także elektrokostkami. Mają one zawsze w sobie 1kg surowca podstawowego (krzemu, manganu, chromu, fosforu itd.). Wrzucając jeden brykiet (kostkę) do żeliwiaka wrzuca się 1kg podstawowego surowca, co bardzo ułatwia dozowanie żeliwiaka i komunikację technologa z jego obsługą.

Jak chodzi o dozowanie krzemu, to można krzem pozyskać z brykietów tak FeSi jak i z SiC. Mówi się, że FeSi „lubi” złom żeliwny, a SiC „lubi” złom stalowy.

I jest jeszcze jeden sposób na redukcję kosztów wsadu do żeliwiaka, mianowicie brykiety wykonane z drobnego złomu stalowego w atrakcyjnej cenie, w porównaniu do ceny złomu stalowego. Są one magnetyczne więc nie ma problemu z ich mechanicznym załadunkiem do żeliwiaka.

Wszystkie te brykiety oferuje WAT Venture Sp. z o.o. w atrakcyjnych cenach.

Słowa kluczowe

Dziękujemy za wysłane grafiki.