Wynik wyszukiwania - " Rosja" - Wiadomości

Rosja opracowała program sabotażu na Morzu Północnym farm wiatrowych i kabli komunikacyjnych

Rosja opracowała program sabotażu farm wiatrowych i kabli komunikacyjnych na Morzu Północnym - podała w środę BBC, przytaczając szczegóły śledztwa, przeprowadzonego przez publicznych nadawców w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii.
20.04.2023

Vattenfall podpisał umowy z Westinghouse i Framatome ws. dostaw paliwa jądrowego

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall podpisał umowy z firmami Westinghouse i Framatome na długoterminowe dostawy paliwa jądrowego do reaktorów w dwóch elektrowniach - poinformowała w czwartek szwedzka spółka. W lutym br. Vattenfall ogłosił, że wstrzymuje import paliwa jądrowego z Rosji.
05.05.2022

Czy świat będzie chciał rosyjskich surowców?

Rosyjski minister finansów Anton Siluanow poinformował, że Moskwa będzie szukać alternatywnych odbiorców swoich surowców energetycznych - przekazał w środę Reuters.
28.04.2022

Gazprom wezwał PGNiG na arbitraż ws. dywidend z zysków EuRoPol Gazu; PGNiG żądania Gazpromu - bezzasadne

Gazprom wezwał PGNiG na arbitraż dotyczący wypłaty dywidend z zysków spółki EuRoPol Gazu oraz ws. naruszenia przysługujących mu praw, wynikających z zasad nadzoru korporacyjnego w EuRoPol Gazie - podała polska spółka. PGNiG uważa żądania Gazpromu za bezzasadne.
03.02.2022

Kumoch: Polska uniezależnia się od gazu z Rosji; rozbudowujemy system pozyskiwania LNG

Polska uniezależnia się od dostaw gazu z Rosji, dlatego rozbudowuje system pozyskiwania gazu LNG - mówił w czwartek szef BPM Jakub Kumoch. Przypomniał, że Katar, dokąd w najbliższych dniach udaje się prezydent Andrzej Duda, jest jednym z największych producentów gazu LNG.
03.12.2021

"Kommiersant": Gazprom nie zarezerwował przepustowości gazociągu Jamał-Europa na 2022 rok

Gazprom nie zarezerwował dodatkowych przepustowości na tranzyt gazu przez Ukrainę i Polskę na trzy pierwsze kwartały 2022 r. - podał we wtorek dziennik "Kommiersant". Zdaniem gazety rosyjski koncern liczy na szybką certyfikację operatora Nord Stream 2.
04.11.2021

Gazprom Export: analizujemy wniosek PGNiG o obniżenie ceny gazu

Spółka Gazprom Export potwierdziła w czwartek, że otrzymała wniosek PGNiG o obniżenie ceny gazu w kontrakcie jamalskim i oświadczyła, że go analizuje.
29.10.2021

Mołdawia kupiła od Polski 1 mln metrów sześciennych gazu

Mołdawia kupiła w poniedziałek w Polsce milion metrów sześciennych gazu ziemnego w celu dywersyfikacji dostaw energii dla kraju - poinformował rząd w Kiszyniowie.
26.10.2021

Johnson wzywa Putina, by Rosja osiągnęła zerową emisję netto do 2050 r.

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w poniedziałek Władimira Putina do przyspieszenia o 10 lat celu, jakim jest osiągnięcie przez Rosję zerowej emisji netto dwutlenku węgla - poinformowało biuro Johnsona po jego rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji,
26.10.2021

Protest aktywistów Greenpeace'u przeciw eksportowi odpadów radioaktywnych

Aktywiści Greenpeace'u protestowali we wtorek przed siedzibą francuskiego koncernu energetycznego Orano w pobliżu Paryża przeciwko eksportowi do Rosji odpadów radioaktywnych, w tym zużytego uranu - przekazała na Twitterze ta organizacja obrońców środowiska.
13.10.2021

W Holandii cena gazu wzrosła do 161,5 euro za megawatogodzinę

Już 161,5 euro za megawatogodzinę (MWh) trzeba było zapłacić w środę rano na holenderskim rynku gazu ziemnego (TTF). Panuje „ekstremalna nerwowość” - mówią analitycy rynku energetycznego.
07.10.2021

Rosyjskie i chińskie firmy wykluczone z rozbudowy elektrowni atomowej w Dukovanach

Prezydent Milosz Zeman podpisał w poniedziałek ustawę, która wyklucza rosyjskie i chińskie firmy z udziału w budowie nowego bloku elektrowni jądrowej w Dukovanach. W tekście nowego prawa ani Chiny, ani Rosja nie są wymienione bezpośrednio.
28.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.