Wynik wyszukiwania - " ONZ " - Wiadomości

ONZ - Guterres: uszkodzenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej może mieć katastrofalne skutki

Jakiekolwiek uszkodzenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej może mieć katastrofalne skutki dla całego regionu, wzywam wojska Rosji i Ukrainy do natychmiastowego wstrzymania wszelkich działań zbrojnych w jej pobliżu i demilitaryzacji obiektu - zaapelował w czwartek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
12.08.2022

MAEA: ukraińskie elektrownie jądrowe pracują stabilnie

Ukraina poinformowała Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA), że tamtejsze elektrownie jądrowe pozostają stabilne i działają normalnie - poinformował dyrektor generalny MAEA Rafael Grossi. Podkreślił konieczność unikania wszelkich działań, które mogłyby zagrozić ich bezpieczeństwu.
18.03.2022

Raport WWF: jednorazowy plastik odpowiada za ponad 60 proc. zanieczyszczenia w oceanach

Jednorazowy plastik odpowiada za ponad 60 proc. zanieczyszczenia w oceanach, a samo tworzywo można znaleźć we wszelkich morskich organizmach od planktonu po wieloryby - alarmował we wtorek Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) w nowo opublikowanym raporcie.
09.02.2022

Szczyt klimatyczny COP26 może być przedłużony do niedzieli, bo nadal nie ma kompromisu

Trwająca w Glasgow ONZ-owska konferencja klimatyczna, która według planu powinna się zakończyć w piątek, może zostać przedłużona do niedzieli, aby dać negocjatorom więcej czasu na osiągnięcie porozumienia - podał w czwartek lokalny dziennik "The Glasgow Times".
12.11.2021

Analiza: złożone zobowiązania tylko nieznacznie ograniczą wzrost temperatury

Podjęte na ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 zobowiązania do redukcji emisji metanu, rezygnacji z węgla i ochrony lasów zmniejszą globalne ocieplenie zaledwie o kilka dziesiątych stopnia - wynika z opublikowanej we wtorek analizy Climate Action Tracker.
10.11.2021

Obama na COP26: wciąż nie zrobiliśmy wystarczająco w sprawie kryzysu klimatycznego

Świat zbiorowo i indywidualnie wciąż nie jest w stanie sprostać walce ze zmianami klimatycznymi - powiedział w poniedziałek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej były prezydent USA Barack Obama.
09.11.2021

IEA: jeśli obietnice będą spełnione, wzrost temperatury nie przekroczy 1,8 st. C

Jeśli wszystkie nowe zobowiązania ogłoszone podczas trwającej w Glasgow konferencji klimatycznej COP26 zostaną zrealizowane, uda się zatrzymać wzrost temperatury na Ziemi w granicach 1,8 st. C - oceniła w czwartek Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA).
05.11.2021

Jeff Bezos i Bill Gates obiecali znaczące fundusze na walkę ze zmianami klimatu

Założyciele firm Amazon, Jeff Bezos i Microsoft, Billa Gates ogłosili we wtorek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 znaczące wsparcie finansowe wysiłków na rzecz zatrzymania zmian klimatu.
04.11.2021

Prasa o konferencji klimatycznej w Glasgow: "bla26" i 400 odrzutowców

Bla26 - tak włoski dziennik “Il Manifesto” nazwał w tytule na pierwszej stronie konferencję klimatyczną ONZ COP26 w Glasgow, przywołując słowa aktywistki Grety Thunberg, która w ten sposób oceniła deklaracje światowych liderów. Aby ratować klimat, polecieli oni do Szkocji 400 odrzutowcami - dodaje prasa.
03.11.2021

Uzgodniono porozumienie o powstrzymaniu wylesiania do 2030 r.

Liderzy ponad 100 państw, na terenie których znajduje się 85 proc. światowych lasów, zobowiążą się we wtorek do powstrzymania i odwrócenia procesu wylesiania do 2030 r. - ogłoszono w poniedziałek późnym wieczorem. To pierwsze porozumienie podczas trwającej w Glasgow konferencji COP26.
02.11.2021

Merkel na COP26: potrzebujemy radykalnych zmiany w sposobie życia

Ustępująca wkrótce kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w poniedziałek podczas ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow do radykalnych zmian w sposobie życia ludzi, co ma pomóc w walce z klimatem.
02.11.2021

Światowa Organizacja Meteorologiczna ostrzega przed kryzysem wodnym

Wielu miejscom na świecie grozi kryzys wodny, jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki dotyczące globalnego zarządzania zasobami wodnymi - alarmuje Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) w opublikowanym we wtorek raporcie.
06.10.2021

UE: Letnie pożary wyemitowały do atmosfery 2,5 mld ton CO2; tyle Indie produkują w ciągu roku

Pożary, które latem trawiły Syberię, Amerykę Północną i okolice Morza Śródziemnego wyemitowały przez dwa miesiące 2,5 mld ton dwutlenku węgla, czyli tyle, ile Indie produkują w ciągu roku - ujawnili naukowcy z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus.
22.09.2021

ONZ: W ciągu ostatnich 50 lat w katastrofach naturalnych zginęły 2 mln osób

W ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie wzrosła liczba katastrof naturalnych związanych z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Zginęły w nich 2 mln osób i poniesiono straty o łącznej wartości 3,64 bln dolarów - poinformowała w środę Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).
02.09.2021

Australia odrzuca walkę ze zmianami klimatu

Premier Australii Scott Morrison odrzucił we wtorek ambitne cele dotyczące zmian klimatu, uznając, że jego kraj już zrobił wystarczająco w tym względzie. Decyzja została ogłoszona dzień po publikacji raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu ONZ (IPCC).
11.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.