Wynik wyszukiwania - "ceny gazu " - Wiadomości

Sasin: przy spadku ceny gazu na giełdzie będziemy redukować cenę dla odbiorców gospodarczych

Jak tylko gaz będzie tanieć na giełdzie, będziemy redukować cenę dla odbiorców gospodarczych; będziemy reagować elastycznie - zapewnił we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, pytany o dalsze działania rządu w sprawie cen gazu.
25.01.2022

Media: Uruchomienie Nord Stream 2 wpłynie na wzrost cen gazu z Rosji

Uruchomienie Nord Stream 2 spowoduje, że Gazprom będzie kontrolował cały przepływ gazu w Europie, a tym samym jego ceny, które wzrosną jeszcze bardziej – ostrzega Sergiy Makogon, szef Operatora Gazociągów Przesyłowych Ukrainy (GTSOU) w rozmowie z „Die Welt”.
25.01.2022

Ustawa o dodatku osłonowym wchodzi w życie

We wtorek wchodzi w życie ustawa o dodatku osłonowym, która ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności.
04.01.2022

Putin zwiększa presję na Niemcy ws. uruchomienia NS2, obiecując spadek cen gazu na Zachodzie

Przekonując, że uruchomienie przez Niemcy Nord Stream 2 „da Zachodowi w perspektywie spadek cen gazu”, prezydent Rosji Władimir Putin zwiększa presję na Niemcy – komentuje niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt”. W środę szef Gazpromu zadeklarował, że gazociąg jest gotowy do uruchomienia.
31.12.2021

Kaznowska: Będziemy występować do Urzędu Regulacji Energetyki ze skargą na działania sprzedawców gazu

Potrzebna jest natychmiastowa zmiana przepisów. Będziemy występować do Urzędu Regulacji Energetyki ze skargą na działania sprzedawców gazu. Ale obawiamy się, że bez zmiany przepisów to za mało - powiedziała w środę wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska odnosząc się do podwyżek cen gazu.
30.12.2021

URE: od stycznia ok. 9 złotych więcej na rachunkach "kuchenkowiczów"

W wyniku zatwierdzonego przez prezesa URE wzrostu stawek taryfy na gaz największego sprzedawcy PGNiG OD miesięczne rachunki gospodarstw domowych używających gazu do przygotowania posiłków wzrosną kwotowo o ok. 9 zł miesięcznie netto - szacuje Urząd Regulacji Energetyki.
17.12.2021

Rosja i Serbia porozumiały się w sprawie niższej ceny gazu na pół roku

Prezydent Serbii Alaksandar Vuczić poinformował w czwartek po rozmowach z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, że kraje porozumiały się w sprawie ceny gazu dla Serbii, która na kolejne sześć miesięcy wyniesie 270 dolarów za 1 tys. m sześciennych.
26.11.2021

Podwyżki cen gazu i prądu są konieczne, spółki SP nie mogą już brać kosztów na siebie - Sasin

Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej są konieczne, gdyż spółki Skarbu Państwa nie mogą już brać kosztów na siebie, jak to robiły w ostatnich miesiącach - poinformował PAP Biznes wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
16.11.2021

MRiRW: drogie nawozy w Polsce odzwierciedlają ceny światowe gazu

Zmiany cen nawozów mineralnych w Polsce podążają za tendencjami obserwowanymi na rynku światowym. Główną przyczyną ich wzrostu jest dynamiczny wzrost ceny gazu - tłumaczy ministerstwo rolnictwa w odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w tej sprawie.
10.11.2021

TGE: rok 2021 rekordowy w historii wielkości obrotu gazem

Po październiku tegoroczne obroty na rynku gazu Towarowej Giełdy Energii przekroczyły 152 TWh. To najwyższy wynik w historii obrotu gazem na giełdzie - poinformowała w czwartek TGE.
05.11.2021

PiS proponuje możliwość rozłożenia w czasie podwyżek taryf na gaz

Do Sejmu wpłynął projekt grupy posłów PiS, zakładający możliwość rozłożenia w czasie podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych. Zgodnie z nim, wzrost cen zakupu gazu w trakcie obowiązywania taryfy można by przenieść na kolejne okresy taryfowe.
26.10.2021

PSL proponuje obniżkę VAT na energię elektryczną z 23 proc. do 8 proc.

Szukamy rozwiązań, które ulżą budżetom Polaków, dlatego proponujemy obniżkę VAT na energię elektryczną z 23 proc. do 8 proc. - oświadczyli we wtorek posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według nich, podobne rozwiązania proponuje się w wielu innych krajach Unii Europejskiej.
20.10.2021

Goldman Sachs podniósł prognozę cen gazu TTF

Bank inwestycyjny Goldman Sachs podniósł prognozy dot. cen gazu TTF na listopad/grudzień br. do 30 dol./mmBtu. Według ekonomistów w związku z niższym od oczekiwań przesyłem gazu gazociągiem jamalskim ceny tego surowca muszą rosnąć, by zrównoważyć rynek.
20.10.2021

Gigant energetyczny CzEZ zapowiada podwyżki cen prądu i gazu

Prezes należącej w większości do państwa największej w Czechach firmy energetycznej CzEZ Daniel Benesz zapowiedział podwyżkę cen prądu i gazu. W wywiadzie dla „Hospodarzskich Novin” poinformował, że wzrost ceny gazu będzie wyższy niż w przypadku prądu.
19.10.2021

Putin dla CNBC: mówienie o użyciu kryptowalut w kontraktach energetycznych jest przedwczesne

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNBC, że mówienie o stosowaniu kryptowalut w kontraktach energetycznych i handlu ropą naftową jest przedwczesne, bo kryptowaluta nie jest niczym zabezpieczona i jest niestabilna.
15.10.2021

Stabilizują się ceny gazu w hubie w Rotterdamie

Ceny gazu w rotterdamskim hubie ustabilizowały się po ubiegłotygodniowym skoku. O ile megawatogodzina gazu kosztowała w zeszłym tygodniu nawet ponad 160 euro, to w czwartkowe popołudnie cena ustabilizowała się w okolicach 98 euro.
15.10.2021

Fabryki wstrzymują produkcję przez rekordowe ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego

Rekordowe ceny energii elektrycznej i gazu ziemnego spowodowały zamykanie lub czasowe wstrzymywanie produkcji wielu przedsiębiorstw w Hiszpanii. Jeden z największych producentów stali Sidenor ogłosił czasowe zamknięcie - do końca br. - swojej centralnej fabryki w Basauri (Kraj Basków) oraz stopniowe podjęcie podobnych środków w innych fabrykach w Kraju Basków, Kantabrii i Katalonii.
14.10.2021

Konfederacja Lewiatan: przedsiębiorcy odczuwają wzrost cen gazu i prądu

Cała Europa zmaga się ze wzrostem cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jest to konsekwencją wielu mechanizmów występujących jednocześnie, m.in. wysokich cen gazu czy prądu, które przekładają się na wyższe koszty działalności gospodarczej - czytamy w poniedziałkowym komentarzu eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan Mariusza Zielonki.
12.10.2021

Gazprom: współczujemy tym, których dotknął szok cenowy gazu

Gazprom szczerze współczuje wszystkim krajom, które dotknął szok cenowy na rynku gazu – oświadczyła w czwartek wiceprezes Gazpromu Jelena Burmistrowa, podkreślając, że rozwiązaniem są długoterminowe umowy na dostawy gazu.
08.10.2021

Michel: istnieje „przestrzeń polityczna” dla unijnego podejścia do cen energii

Chociaż to kwestia krajowa, to istnieje polityczna przestrzeń dla Unii Europejskiej do przyjęcia wspólnego podejścia w kwestii radzenia sobie ze skutkami gwałtownie rosnących cen energii - powiedział w środę przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.
07.10.2021

Morawiecki: zaproponuję rozwiązania ochronne wz. ze wzrostem cen energii

Zaproponuję rozwiązania ochronne dla najbardziej dotkniętych wzrostem cen energii - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki na szczycie UE w Słowenii. Zapowiedział, że temat cen energii i polityki klimatycznej będzie też przedmiotem szczegółowej dyskusji podczas kolejnych szczytów UE.
07.10.2021

Prezes PGNiG: Wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony

Wniosek o podwyżkę cen gazu jest nieunikniony, gdyż na europejskich rynkach mocno drożeją wszystkie surowce. Prezes PGNiG Paweł Majewski nie chce przesądzać skali podwyżki i nie wyklucza, że wiosną ceny gazu spadną.
10.09.2021

Ceny gazu mają spadać

PGNiG spodziewa się utrzymania wysokich cen gazu w I kwartale 2022 r. i pewnego spadku od II kwartału - poinformował prezes spółki Paweł Majewski. Jak podkreślał, w wyniku zbiegu kilku czynników, na rynku gazu w UE sytuacja jest niespotykana od wielu lat.
03.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.