Wynik wyszukiwania - "ceny prądu " - Wiadomości

Ustawa o dodatku osłonowym wchodzi w życie

We wtorek wchodzi w życie ustawa o dodatku osłonowym, która ma pomóc niektórym gospodarstwom domowym w pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności.
04.01.2022

PGE: dzięki osłonie antyinflacyjnej klienci PGE zapłacą za prąd średnio o ok. 6 zł miesięcznie więcej zamiast 21 zł

Dzięki osłonie antyinflacyjnej klienci PGE w pierwszym kwartale 2022 r. odnotują średni wzrost brutto na rachunkach o ok. 6 zł miesięcznie zamiast 21 zł - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.
17.12.2021

Niedobory prądu zagrażają światowym łańcuchom dostaw towarów – od ubrań, po telefony i samochody

Po zakłóceniach związanych z pandemią Covid-19, zablokowanych portach i brakach kontenerów, światowe łańcuchy dostaw przeżywają kolejny wstrząs: niedobory prądu w Chinach. Według ekspertów racjonowanie energii w chińskich fabrykach może potrwać co najmniej do końca roku i wpłynąć na dostawy szerokiej gamy towarów – od ubrań, po samochody i telefony.
08.11.2021

Hiszpański rząd przeznaczy 100 mln euro na dopłaty do rachunków za energię

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedział w poniedziałek uruchomienie planu pomocy dla obywateli w związku z drastycznym wzrostem cen energii. Ogłosił, że z programu, który obejmie głównie najbiedniejsze rodziny, wypłaconych zostanie 100 mln euro dopłat.
26.10.2021

Niższe napięcie wokół cen prądu

Maksymalne miesięczne kwoty dopłat do rachunków za energię elektryczną wyniosą od 26 złotych 85 groszy do 73 złotych 22 groszy, a jest to uzależnione od wielkości gospodarstwa domowego - donosi "Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałek.
25.10.2021

Polityczna gra o energię

Więcej inwestycji w odnawialne źródła, wsparcie i rekompensaty – to zdaniem Polaków odpowiedź m.in. na wysokie ceny prądu - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", powołując się na sondaż Ipsos dla think tanku More in Common.
19.10.2021

Małecki: za wysokie ceny energii odpowiadają UE i Rosja

Za wysokie ceny energii elektrycznej odpowiada polityka klimatyczna UE i wysokie koszty emisji CO2 oraz spekulacyjna gra Rosji na rynkach gazu - oświadczył we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji energii wiceminister aktywów Maciej Małecki.
13.10.2021

Lewica: zwołać komisję z udziałem szefa URE w sprawie spodziewanych podwyżek cen prądu

Klub Lewicy domaga się zwołania sejmowej komisji ds. energii z udziałem prezesa URE i szefów koncernów energetycznych. Komisja powinna przeanalizować sytuację na rynku energii w świetle spodziewanych podwyżek cen prądu - mówi poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
20.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.