Wynik wyszukiwania - "deszczówka" - Wiadomości

Ostrów Wlkp. Ruszył projekt dla mieszkańców, którzy chcą wykorzystywać wodę deszczową

W Ostrowie Wlkp. ruszył projekt wsparcia dla mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę deszczową. Mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. złotych dofinansowania.
03.02.2024

Deszczówka na całym globie jest niezdatna do picia

Deszczówka jest niezdatna do spożycia już na całym globie; nawet na obszarach tak mało dotkniętych działalnością człowieka jak Antarktyda czy Wyżyna Tybetańska - podaje pismo „Environmental Science & Technology”.
05.08.2022

"ŁapMY deszcz" - czyli o znaczeniu małej retencji

Wiele się mówi o tym, że wodne zasoby Polski są na niskim poziomie. Zatem ochrona tych zasobów wydaje się być już nie tylko opcją, ale i koniecznością w związku ze zmianami klimatycznymi, czyli brakiem śniegu zimą, często długotrwałym brakiem opadów powodującym rekordowe susze a z drugiej strony lokalnymi podtopieniami i powodziami. W związku z tym niezwykle istotną kwestią jest utrzymywanie istniejących obszarów wodnych, ale także ich odbudowa. Jednym ze stosowanych rozwiązań jest mała retencja.
23.12.2021

Gospodaruj deszczówką z miejską dotacją

Gdynia od lat przykłada dużą wagę do odpowiedniego zarządzania wodami opadowymi. Poza realizacją dużych, miejskich projektów, zachęca również mieszkańców do zagospodarowywania wód deszczowych na terenie własnych nieruchomości.
18.11.2021

Ogólnopolski program dotujący łapanie deszczówki rozpoczyna się w Gliwicach

Miejski program dotacji do łapania deszczówki, uzupełniający program centralny, rozpoczyna samorząd Gliwic. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł – w ramach półmilionowego budżetu.
15.06.2021

Kolejne pieniądze na oszczędzanie wody w programie „Moja Woda”

Mieszkańcy Pomorza, którzy nie zdążyli skorzystać z dofinansowania na przydomową retencję w pierwszej edycji programu „Moja Woda”, od poniedziałku mogą ponownie składać wnioski. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem dokumentów zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
25.03.2021

Rusza program dla gmin "Małopolska deszczówka"

Zarząd woj. małopolskiego ogłosił nabór do programu wspierającego gminy, które wprowadzają rozwiązania pozwalające na przechwytywanie i gromadzenie wód deszczowych z obiektów użyteczności publicznej, a następnie wykorzystanie ich tam, gdzie będą potrzebne.
25.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.