Wynik wyszukiwania - "elektrownia wiatrowa" - Wiadomości

Grupa Orlen kupuje projekt wiatrowy ONDE

ONDE sprzedało na rzecz Energa Green Development, spółki zależnej Energi z Grupy ORLEN udziały w spółce celowej, do której należy 37,4-megawatowa elektrownia wiatrowa Szybowice. Energa Green Development zleciła jednocześnie ONDE wykonanie robót budowlanych i elektrycznych za około 105 mln zł.
11.03.2024

Zatrzymano czworo podejrzanych o włamanie do elektrowni wiatrowej w Pleszewie

Zatrzymano czworo podejrzanych o włamanie do elektrowni wiatrowej i kradzież metalowych elementów – przekazała w czwartek PAP oficer prasowa pleszewskiej policji asp. szt. Monika Kołaska.
08.02.2024

Polska potrzebuje prostych procedur, aby przyśpieszyć transformację energetyczną

Proces inwestycyjny w elektrownie wiatrowe na lądzie można skrócić z 7 do nawet poniżej 5 lat, konieczny jest pełnomocnik rządu do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, a wprowadzone w ubiegłym roku rozwiązania legislacyjne nie działają przez brak procedur i rozporządzeń. To główne wnioski ekspertów, którzy uczestniczyli w konferencji „2023 a 2024 – co zmieni się w polskim sektorze OZE? Postulaty, plany i wyzwania, przed którymi stoi European Energy oraz branża. Jak sprostać oczekiwaniom Europy i budować zieloną gospodarkę w Pol
01.02.2024

Największa na świecie lądowa elektrownia wiatrowa oddana do użytku

Największa na świecie lądowa elektrownia wiatrowa została oddana do użytku 10 grudnia w Chinach. Elektrownia posiada 701 turbin o łącznej mocy 3 GW.
22.12.2023

AIIB finansuje drugą elektrownię wiatrową w południowym Kazachstanie

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) podpisał umowę kredytową na 36 milionów dolarów na opracowanie, budowę i eksploatację 100-megawatowej (MW) elektrowni wiatrowej w obwodzie żambylskim w południowym Kazachstanie.
10.11.2023

Rząd zajmuje się projektem ustawy o zmianie ustawy o elektrowniach wiatrowych

Rząd zajmuje się projektem ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw - podała we wtorek KPRM.
28.06.2022

Gowin: energia z wiatru jest najtańsza

Rozwój energetyki wiatrowej to szansa na tańszą energię dla Polaków – napisał wicepremier Jarosław Gowin w artykule dla Business Insider Polska. Jak przypomniał, ustawa z 2016 r. ograniczyła znacząco możliwość lokowania nowych elektrowni wiatrowych.
08.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.