Wynik wyszukiwania - "huragan" - Wiadomości

Tysiące turystów nie może opuścić Majorki z powodu huraganowych wiatrów

Kilka tysięcy osób koczuje na lotnisku w głównym mieście Majorki Palma de Mallorca lub w sąsiedztwie portu lotniczego w związku z huraganowymi wiatrami, które w niedzielę i poniedziałek nawiedziły tę hiszpańską wyspę.
28.08.2023

USA. Tropikalna burza i trzęsienie ziemi w Kalifornii

Podczas gdy Kalifornię nawiedziła w niedzielę pierwszy raz od wielu dekad tropikalna burza, w południowej część stanu wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 5,1 stopnia w skali Richtera. Najmocniej dało się je odczuć w pobliżu miasta Ojai, w hrabstwie Ventura.
21.08.2023

USA. Huragan Hilary może wywołać wielkie powodzie w Kalifornii

Władze Kalifornii ogłosiły w piątek pierwsze w historii ostrzeżenie przed nadejściem burzy tropikalnej oraz najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Ma to związek z nadciągającym huraganem Hilary, który może być pierwszym takim cyklonem, który nawiedzi ten amerykański stan od 1939 roku.
19.08.2023

Zjawiska pogodowe związane ze zmianami klimatycznymi wpływają na ceny ropy i benzyny

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Za to mocno zdrożała benzyna w reakcji na huragan Ida, który dotarł do Luizjany i spowodował poważne zakłócenia w dostawach energii - informują maklerzy.
30.08.2021

Huragan Henry zagraża wschodniemu wybrzeżu USA

Władze i służby meteorologiczne ostrzegają mieszkańców wschodniego wybrzeża USA przed groźbą mogącej się przerodzić w huragan burzy tropikalnej Henry. Jak przypomniał w piątek „New York Times” stany Nowej Anglii nie doświadczyły huraganu od 30 lat.
21.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.