Wynik wyszukiwania - "morawiecki " - Wiadomości

Premier: W warunkach obecnego kryzysu cele Europejskiego Zielonego Ładu są zbyt radykalne

Jestem zdania, że w warunkach obecnego kryzysu cele przyjęte przez Parlament Europejski w ramach Europejskiego Zielonego Ładu są zbyt radykalne, zbyt optymistyczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
05.03.2023

Premier: będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni

Będziemy wypracowywać mechanizmy, które ograniczą wysokie ceny energii dla stoczni - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Gdańsku. Wyraził nadzieję, że najbliższych kilka tygodni przyniesie "akceptowalne rozwiązania" w tym zakresie.
05.12.2022

Morawiecki: do końca roku rewizja PEP 2040

Do końca roku rząd planuje przeprowadzić rewizję Polityki Energetycznej Państwa do 2040 r. - oświadczył w poniedziałek podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego premier Mateusz Morawiecki.
07.11.2022

Premier: rząd przyjął uchwałę ws. budowy elektrowni jądrowych w Polsce; pierwszą elektrownię wybudują Amerykanie

Rząd przyjął uchwałę ws. budowy elektrowni jądrowych w Polsce; pierwsza elektrownia będzie budowana w amerykańskiej technologii przez Westinghouse - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że koszt realizacji pierwszego projektu jądrowego sięga 90-100 mld zł.
04.11.2022

Morawiecki: w cenie 785 zł za MWh blisko połowę stanowi koszt emisji CO2

W cenie 785 zł za MWh, którą uzgadniamy dla samorządów czy dla małych i średnich firm, blisko połowę stanowi koszt emisji CO2 – powiedział w środę w radiowej Trójce premier Mateusz Morawiecki.
13.10.2022

Morawiecki: setki tysięcy osób dokonało termomodernizacji swojego domu

Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi ociepla swoje domy, a termomodernizację przeprowadziło setki tysięcy osób - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Zachęcał do skorzystania z nowego programu "Czyste Powietrze Plus" zakładającego prefinansowanie remontu.
14.07.2022

Premier: dziś jest duża szansa na rewizję systemu ETS

Dziś jest duża szansa na rewizję systemu ETS - ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wskazując, że Parlament Europejski przychylił się do wniosku PiS, by wykluczyć instytucje finansowe z możliwości brania udziału w transakcjach na rynku ETS.
25.04.2022

Morawiecki: proponowałem szefowej KE wyłączenie z ETS niektórych instytucji

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w Brukseli, że proponował w piątek szefowej KE Ursuli von der Leyen wyłączenie wszystkich instytucji finansowych i pozaprzemysłowych z możliwości nabywania uprawnień do emisji CO2 w systemie ETS.
18.02.2022

Morawiecki: Można by wpuścić kilkaset milionów dodatkowych uprawnień, wtedy ich cena pójdzie w dół

Połowa ceny za energię to kwestia ETS. Można by wpuścić kilkaset mln dodatkowych uprawnień, wtedy ich cena pójdzie w dół – powiedział Interii premier Mateusz Morawiecki. Zapytał przy tym: panie Tusk, pani von der Leyen, w waszych rękach jest możliwość obniżenia inflacji, dlaczego tego nie robicie?
07.01.2022

Premier: rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne; ten program w ciągu 2-3 lat przyspieszy uzyskanie dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieposiadające takich instalacji - wskazał premier Mateusz Morawiecki.
06.11.2021

Premier: ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa

Potrzebujemy transformacji energetycznej, ale takiej, na której nie będą tracić zwykli ludzie - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że ścieżka dojścia do neutralności klimatycznej musi być sprawiedliwa.
02.11.2021

Morawiecki: jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki

Jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki; próba zabrania jakichkolwiek środków, będzie oznaczała, że szantaż polityczny z Brukseli dominuje nad osiąganiem celów klimatycznych - mówił w Glasgow premier Mateusz Morawiecki.
02.11.2021

Premier: wkrótce duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny

Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny - zadeklarował w poniedziałek podczas wizyty w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.
26.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.