Wynik wyszukiwania - "net billing" - Wiadomości

Index PVPI w lipcu jest wyjątkowo korzystny! Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna zwróci się już w 3,5 roku!

Eksperci z firmy Da Vinci Green Energy przygotowali kolejną edycję autorskiego wskaźnika PVPI - PV Profitability Index, określającego opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Najnowszy odczyt wskaźnika, uwzględniający aktualne ceny energii, pokazuje, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się wg danych z czerwca i lipca 2022 już po 3,5 roku. Jak to możliwe?
20.07.2022

SolarSpot zaoferuje rozliczenie 1:1 w Net-billingu od Orange Energia

SolarSpot, jeden z liderów branży odnawialnych źródeł energii, zaoferuje nowym klientom we współpracy z Orange Energia ofertę z rozliczeniem energii 1:1. To kompleksowe rozwiązanie od Orange Energia pozwoli pomniejszyć rachunek Klienta o wartość wyprodukowanej przez niego energii, wyliczoną po tej samej stawce, po jakiej będzie mu sprzedawać energię.
10.06.2022

Czy Net-billing zapewni rozwój energetyki obywatelskiej?

Od kwietnia br. wprowadzony został nowy model rozliczania gospodarstw, które korzystają z fotowoltaiki tzw. net-billing. Zdaniem prezesa zarządu PGE Obrót Mariusza Rędaszka, nowe podejście ma zapewnić dalszy rozwój energetyki obywatelskiej, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo dostaw energii.
28.04.2022

Rusza czwarta edycja programu Mój Prąd i nowy system rozliczeń dla prosumentów. To kolejny krok w kierunku rozwoju sektora fotowoltaiki

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 15 kwietnia br. uruchomi czwarty już nabór wniosków dla osób fizycznych w popularnym programie „Mój Prąd”. Wsparcie dotyczyć będzie nie tylko domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV), ale także magazynów energii i ciepła, które zwiększają autokonsumpcję energii elektrycznej wytworzonej z własnych paneli PV. Dotację będzie można także uzyskać na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią.
30.03.2022

Prezydencka Rada ds. Samorządu Terytorialnego m.in. o noweli ustawy o OZE

Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych mający umożliwić skuteczne pozyskiwanie środków na remonty dróg oraz nowela ustawy o OZE były tematami posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w czwartek - przekazał wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik.
18.02.2022

Nowy system rozliczania, tzw. net-billing - od 1 kwietnia 2022 r. dla nowych prosumentów

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że 1 kwietnia 2022 r. wchodzi w życie nowe rozwiązanie polegające na wartościowym rozliczeniu energii wyprodukowanej przez prosumenta w oparciu o wartość energii ustaloną docelowo wg ceny z Rynku Dnia Następnego (RDN), czyli tzw. net-billing. Dotyczy ono wyłącznie prosumentów, którzy znajdą się w systemie od 1 kwietnia br.
14.01.2022

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o OZE

Sejm odrzucił w czwartek uchwałę Senatu, odrzucającą w całości nowelizację ustawy o OZE, która wprowadza m.in. nowy system rozliczeń dla prosumentów - net billing. Decyzja posłów oznacza, że ustawa trafi teraz do prezydenta.
02.12.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.