Wynik wyszukiwania - "podwyżki " - Wiadomości

UOKiK: podwyżki na rynku odpadów nie były wynikiem niedozwolonych praktyk

Podwyżki cen na rynku odpadów komunalnych w województwie mazowieckim, w tym w Warszawie, nie były spowodowane niedozwolonymi praktykami, a wzrostem kosztów prowadzenia działalności przez przedsiębiorców i działaniami lokalnych władz - poinformował w środę UOKiK.
10.08.2022

Koszt zakupu energii elektrycznej dla miejskich jednostek jest o 70 proc. wyższy niż rok temu

Samorząd Poznania wyda o 70 proc. więcej pieniędzy niż przed rokiem na zakup energii elektrycznej dla swoich jednostek i trzykrotnie więcej za dostawy gazu – podał poznański magistrat. Podwyżki najbardziej wpłyną na wzrost kosztów komunikacji miejskiej.
07.01.2022

KO: podwyżki cen energii to dramat wielu rodzin i firm

Podwyżki cen energii to dramat wielu rodzin i firm; wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Polaków i stąd projekt noweli Prawa energetycznego zakładający, że wszyscy indywidualni odbiorcy gazu będą mieli takie same taryfy - podkreślali politycy KO w poniedziałek na konferencjach różnych miejscach kraju.
04.01.2022

Hołownia: Trzeba zamrozić ceny gazu

Ceny gazu używanego do celów grzewczych powinny być zamrożone na pół roku - mówi lider Polski 2050 Szymon Hołownia w rozmowie z wtorkowym "Super Expressem".
04.01.2022

Sasin: dwie trzecie ceny prądu to obciążenia unijne

Dwie trzecie ceny prądu to obciążenia unijne - powiedział "Polsce Times.pl" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ocenił też, że "to, że koszty zielonej transformacji obciążają obywateli, to ogromny błąd unijnych technokratów".
20.12.2021

Obajtek : podtrzymuję zapowiedź obniżki cen paliw

Zdecydowanie podtrzymuję zapowiedź obniżki cen paliw o ok. 30 groszy na litrze - podkreślił w rozmowie z "Sieci" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
20.12.2021

Podwyżki cen gazu i prądu są konieczne, spółki SP nie mogą już brać kosztów na siebie - Sasin

Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej są konieczne, gdyż spółki Skarbu Państwa nie mogą już brać kosztów na siebie, jak to robiły w ostatnich miesiącach - poinformował PAP Biznes wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
16.11.2021

Niedobory prądu zagrażają światowym łańcuchom dostaw towarów – od ubrań, po telefony i samochody

Po zakłóceniach związanych z pandemią Covid-19, zablokowanych portach i brakach kontenerów, światowe łańcuchy dostaw przeżywają kolejny wstrząs: niedobory prądu w Chinach. Według ekspertów racjonowanie energii w chińskich fabrykach może potrwać co najmniej do końca roku i wpłynąć na dostawy szerokiej gamy towarów – od ubrań, po samochody i telefony.
08.11.2021

Ceny gazu w Europie w dół o 25 proc., po zwyżce o 60 proc. w dwa dni

Ceny gazu w Europie spadają w czasie czwartkowego handlu o 25 proc., po wzrostach w czasie 2 poprzednich sesji o 60 proc. - informują maklerzy.
08.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.