Wynik wyszukiwania - "sieć" - Wiadomości

Polska musi zwiększać liczbę i moc ładowarek do aut elektrycznych

Polska musi nie tylko zwiększać liczbę stacji ładowania aut elektrycznych, ale również ich moc - wskazał Bartłomiej Jaworski z firmy Eaton. W sobotę wchodzą przepisy UE nakazujące rozbudowę sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.
13.04.2024

Tauron planuje zwiększyć inwestycje w sieci elektroenergetyczne do 3 mld zł w 2024 r.

Koncern energetyczny Tauron planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne w sieci elektroenergetyczne do 3 mld zł w 2024 r. – podał zarząd firmy na piątkowej konferencji prasowej w Katowicach. Środki te trafią na przyłączenia nowych klientów, w tym OZE oraz modernizację i przebudowę sieci.
24.06.2023

Już w tym roku w brytyjskiej sieci gazowej popłynie wodór

Jak zapowiadają plany opublikowane przez firmy sieci energetycznych - brytyjska sieć gazowa ma być gotowa do rozpoczęcia mieszania wodoru w całym kraju już do końca roku - pomagając tym samym zapewnić bezpieczne dostawy energii.
23.01.2023

PSE: System elektroenergetyczny pracuje stabilnie

System elektroenergetyczny pracuje stabilnie. Opady śniegu nie spowodowały uszkodzeń infrastruktury przesyłowej, nie ma, więc problemów sieciowych wynikających z warunków pogodowych - poinformowały w poniedziałek Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
12.12.2022

MAEA: pilnie potrzeba ochrony Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, która straciła zewnętrzne zasilanie

Ostrzał ukraińskiej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, który odciął ją od zewnętrznego zasilania, był "ogromnie nieodpowiedzialny"; pilnie potrzebna jest ochrona siłowni – zaalarmowała w sobotę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).
08.10.2022

Projekt: sieci przesyłowe i dystrybucyjne energii elektrycznej w wykazie Inwestycji Towarzyszących CPK

Inwestycje w zakresie sieci przesyłowych i dystrybucyjnych energii elektrycznej, w tym budowę podstacji trakcyjnych wraz z ich powiązaniem z Krajowym Systemem Energetycznym i linią kolejową - zakłada projekt rozporządzenia dot. Inwestycji Towarzyszących CPK.
18.08.2022

Holenderscy operatorzy ze względu na obciążenie sieci energetycznych domagają się rządowej pomocy

Operatorzy sieci energetycznych domagają się interwencji rządu, by zapobiec przeciążeniu sieci, informuje portal NOS. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że nowe firmy nie będą przyłączane do źródeł energii w prowincjach Limburgia i Brabancja Północna.
15.06.2022

Prezes URE: ok. 100 mld zł potrzeba na dostosowanie sieci energetycznej na potrzeby fotowoltaiki

Ok. 100 mld zł wynoszą potrzeby inwestycyjne do 2030 roku, aby dostosować polską sieć energetyczną do zwiększonego przesyłu prądu wytwarzanego przez obecne i przyszłe indywidualne instalacje fotowoltaiczne – ocenił prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin.
04.06.2022

Blisko 200 tysięcy mikroinstalacji w sieci Energi Operatora

Niemal 30 tysięcy nowych mikroinstalacji, o łącznej mocy ponad 255 MW, zostało przyłączonych do sieci Energa-Operator w I kwartale 2022 roku. Warto zauważyć, że tylko w ciągu dwóch ostatnich lat liczba tego rodzaju źródeł, na terenie działania Spółki, wzrosła niemal sześciokrotnie.
25.04.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.