Wynik wyszukiwania - "veoila" - Wiadomości

W Lidzbarku Warmińskim w 2023 r. ma ruszyć Ciepłownia Przyszłości

Ciepłownia Przyszłości, w 90 proc. oparta na pompach ciepła i fotowoltaice, ma zostać uruchomiona jesienią 2023 r. w Lidzbarku Warmińskim. Inwestycja ma dostarczać ciepło do 3,5 tys. osób. Prezes URE Rafał Gawin uważa, że takie ciepłownie będą mogły powstać też w innych miastach.
25.11.2022

Veolia term dołączyła do grona Członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii

Veolia term dołączyła do grona Członków Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii (PSME). Oficjalne podpisane dokumentów odbyło się w siedzibie firmy. Magdalena Bezulska, Prezes Zarządu Veolia Poland term i Barbara Adamska, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii są przekonane, że to współpraca, która przyniesie wiele korzyści szeroko rozumianemu rynkowi elektroenergetyki.
15.07.2022

[WIDEO] Volkswagen i Veolia będą odzyskiwać ciepło z odlewni aluminium które ogrzeje 4,5 tys. poznańskich mieszkań

Ciepło wykorzystywane do wytopu aluminium w poznańskiej odlewni Volkswagen Poznań ogrzeje około 4,5 tys. mieszkań. W zakładzie uruchomiono instalację do odzyskiwania energii cieplnej z pieców gazowych – poinformowała w poniedziałek spółka.
07.06.2022

Wmurowano kamień węgielny pod „Ciepłownię Przyszłości” od konsorcjum EUROS ENERGY i Veolia

Pod koniec 2023 roku 90 proc. energii w systemie ciepłowniczym na osiedlu Astronomów w Lidzbarku Warmińskim będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii. W ramach jednego z 9 przedsięwzięć NCBR realizowanych ze wsparciem Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój powstanie tam Ciepłownia Przyszłości! 31 maja uroczyście wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.
02.06.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Osady ściekowe i odpady komunalne jako surowce do wytwarzania ekologicznych paliw. Farmy fotowoltaiczne i elektrolizery na wysypiskach śmieci. Ciepło miejskie wytwarzane bezemisyjnie, z wodoru. W Polsce powstają już pierwsze tego typu projekty w obszarach usług komunalnych. Gość najnowszego odcinka, inż. Wojciech Nowak, z pasją opowiada o tym w jaki sposób Grupa Veolia realizuje swoje hasło "odnawiamy zasoby świata".
09.05.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.