Wynik wyszukiwania - "wenecja" - Wiadomości

Aktywiści klimatyczni zabarwili na zielono wodę w Canal Grande w Wenecji

W Wenecji w sobotę doszło do kolejnego incydentu, wywołanego przez ekowandali, jak określa się aktywistów klimatycznych dopuszczających się niszczenia i atakowania zabytków pod hasłami ochrony środowiska. W rejonie słynnego mostu Rialto wlali do Canal Grande substancję barwiącą wodę na zielono.
09.12.2023

Aktywiści klimatyczni oblali błotem fasadę bazyliki Świętego Marka w Wenecji [wideo]

Grupa włoskich aktywistów klimatycznych oblała płynem z dodatkiem błota fragment fasady bazyliki Świętego Marka w Wenecji. Kolejny akt wandalizmu potępili włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano i burmistrz miasta Luigi Brugnaro. Sprawcy czynu zostali zatrzymani i zaprowadzeni na posterunek policji. Odpowiedzą za zniszczenie zabytku.
07.12.2023

Wenecja stawia na wodorowe Solarisy!

W ostatnich tygodniach firma Solaris pozyskała kilka bardzo znaczących zamówień na rynku włoskim. Jednym z nich jest duży kontrakt na dostawy autobusów wodorowych do Wenecji. Przewoźnik Azienda Veneziana della Mobilita zamówił aż 90 autobusów wodorowych marki Solaris. 75 z nich będzie w wersji 12 metrowej i 15 w wersji przegubowej. Kontrakt zakłada także tzw. opcję zwiększenia zamówienia.
12.09.2023

System zapór Mose będzie chronił Wenecję przez 100 lat

System zapór przeciwpowodziowych Mose, zainstalowanych i już działających w Wenecji, będzie chronił miasto i lagunę przez następne 100 lat - orzekli naukowcy, którzy przeprowadzili badania na zlecenie komisarza odpowiedzialnego za tę wielomiliardową inwestycję. Celem prac ekspertów było ustalenie trwałości 80 barier wodnych.
31.08.2023

Tajemnicza odblaskowa zielona plama na Canal Grande w Wenecji

Plama o odblaskowym zielonym kolorze pojawiła się w niedzielę na wodzie Canal Grande w Wenecji. Nie wiadomo, co było przyczyną tego zjawiska: kolejna akcja aktywistów, którzy atakują ostatnio zabytki we Włoszech, akt wandalizmu ze strony turystów czy też artystyczny happening.
28.05.2023

Niewytłumaczalny pomór ryb w kanałach w Wenecji

W Wenecji podniesiony został alarm z powodu pomoru ryb w tamtejszych kanałach. Odnotowano, że doszło do niego w dniach znacznego obniżenia poziomu wody. Przyczyny tego pomoru nie zostały jednak dotąd wyjaśnione.
16.02.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.